Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Vývoj alkoholikova života
*
#44468
Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Ahoj všem.
Před cca 2 lety jsme zde psala svůj příběh o partnerovi alkoholikovi.Překvapivě mi už tenkrát veškeré osazenstvo doporučovalo odchod.No,neodešla jsem,jak je vidět,že jsem tu zpět.
Zajímá mě,jaký má alkoholismus vývoj v rodině.Často čtu o tom,co se děje s alkoholikem.Ale co rodina? Když žena zůstane z nějakého zvráceného důvodu si dál hraje na samaritánku....jak je to dál? Jsou tu nějaké ženy,které to mají za sebou nebo vydrželi až do alkoholikovo konce?
Po 3,5 letech jsem totiž rezignovala.Po návštěvách psychiatrů (vystřídal 2 a jednoho psychologa),jedné hospitalizace v Plzni jsme tam,kde jsme byli celou dobu a v podstatě mi konečně došlo,že on přestat nechce.Nemá jediný důvod.Pro mě překvapivé,když jsou tu děti,kariéra,ale s alkoholikem člověk vidí svět z jiné strany. Děkuji předem.
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44473
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Jindřiška napsal:
....
Zajímá mě,jaký má alkoholismus vývoj v rodině.Často čtu o tom,co se děje s alkoholikem.Ale co rodina? .... ......


Ahoj.
no dost záleží na tom, jestli ten alkoholik pije nebo nepije...
Pokud pije dál, tak to dříve nebo později končí jeho úmrtím.
Pokud nepije a abstinuje, tak "se nějakým způsobem jede dál" buďto společně nebo každý zvlášť, ale nikdy to není stejné jako dřív.
Předpokládám, že léčba nebyla a to je škoda, protože by jste získali nějaký čas, kdy by jste byli tak nějak "od sebe" a mohli se, každý zvlášť, zamyslet nad svým životem. Minimálně by jsi si mohla zkusit "nanečisto" jaké je to být sama ...
Pavel
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44474
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Tak,samozřejmě,že pije.Byl v Plzni v prosinci,ale po 14 dnech odešel (po dohodě s lékařem),že absolvuje psychoterapeutické oddělení na jaře.No,samozřejmě nešel. Takže se držel 2 měsíce a už v tom zase frčí.

U mě se dostavila rezignace.

Protože z ekonomických důvodů nemůžu odejít ze dne na den,ptám se,co mě může asi tak potkat,než to tu dořeším...
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44475
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Hmm, tak to asi jediné co se dá dělat je prostě "MINIMALIZOVAT ZTRÁTY" (např. je to podobné jako soužití s člověkem s poruchou osobnosti) tedy minimalizovat dopad jeho pití na život tvůj a dětí. To znamená třeba, aby nedělal dluhy, pokud možno chodil do práce a platil to co platit má - pokud je toho schopen.
Nevím jak je na tom s agresí (fyzickou a psychickou) v opilosti...to už je pak jiný level a řeší to jiné instituce.
V případě dětí je potom potřeba počítat s tím, že mají "pozitivní rodinnou anamnézu" ve smyslu zneužívání návykových látek a je potřeba to v budoucnu pohlídat.
No a co se týče jeho, tak nevím jak daleko už došel, ale třeba se stane "zázrak" padne na dno - přežije to - obrátí se...
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44493
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Jindřiška,
no, keď pije a neabstinuje - bude len horšie. Tak ako ti píše. Pavel, väčšinou to končí úmrtím - otázka je len, že kedy, ale ešte predtým sa môže dostaviť napríklad alkoholická demencia.
Ja som tiež neodyšla od svojho ožrana, tiež z ekonomických a iných dôvodov, znášala som to niekoľko rokov v nádeji, že sa spamätá. Nestalo sa, liečby síce absolvoval, ale v jeho myslení sa vôbec nič nezmenilo. Teraz sa vymočí v izbe na podlahu a ráno tvrdí, že si vymýšľam...a to pritom chodí (aj) do práce, zarába peniaze dokonca športuje.
O pár dní máme rozvod, život s ním je už pre mňa neúnosný, ale chce to veľa, veľa síl a odvahy.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44594
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Pije,momentálně má období,kdy pije jednou za 4 dny,ale do plnejch,někdy i dva dny v kuse.Kupodivu zatím dává i práci,ale je mi jasné,že je to jen dočasné.
Připadám si teď doma jako za sklem.Pozoruji a vidím,že to jde s ním teď rychle dolu.Už podnikám kroky,abych z toho mohla ven.
Je mi velmi smutno z toho,co vidím před sebou. Že někdo vyměni celej svůj život za flašku.I přes zázemí,skvělou práci,krásný život.Flaška vede.Bez vyjímky.
Dcery chtějí taky pryč.Naštěstí nebo možná bohužel nejsou jeho vlastní.
Snažím se to zvládat psychicky,ale je to čím dál horší se udržet,fungovat a tvářit se,že nic se nestalo.
Okolí mě vůbec nepodpořilo.Překvapilo mě,že lidi problém podceňují a v podstatě vypadám jako hysterka,co zveličuje.
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44678
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 9 měsíce  
Jindřiška napsal:
.... Že někdo vyměni celej svůj život za flašku.I přes zázemí,skvělou práci,krásný život.....


Dcery chtějí taky pryč.Naštěstí nebo možná bohužel nejsou jeho vlastní......
Okolí mě vůbec nepodpořilo.Překvapilo mě,že lidi problém podceňují a v podstatě vypadám jako hysterka,co zveličuje.


Ahoj,
tak k tomu "krásnému životu" , to je totiž strašně relativní pojem. Záleží kdo a z jaké strany se na to dívá...
Vy kromě toho alkoholu by jste měli asi zejména řešit partnerský vztah, tím myslím třeba párová terapie, se mi zdá, že přes ten alkohol není vidět na to "ostatní"...
Třeba i kdyby se odstranil alkohol, tak nakonec přijdete na to, že se k sobě vůbec nehodíte - nejste kompatibilní partneři a vypadá to, podle toho co píšeš, že situace bude poněkud komplikovanější, než jsem si myslel.
No v současné době asi partnera k párovému terapeutovi nedostaneš, nicméně ti nic nebrání tam jít třeba sama a probrat svoje VZTAHY, třeba na něco přijdeš. Minimálně na to, aby jsi věděla podle jakého vzorce vyhledáváš partnery, neboť se může i stát, až tohoto opustíš, aby ten další nebyl to samé v "bleděmodrém" a třeba i horší...nebyla by jsi první a ani poslední.
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44682
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 9 měsíce  
Ahoj,
tak k tomu "krásnému životu" , to je totiž strašně relativní pojem. Záleží kdo a z jaké strany se na to dívá...
Vy kromě toho alkoholu by jste měli asi zejména řešit partnerský vztah, tím myslím třeba párová terapie, se mi zdá, že přes ten alkohol není vidět na to "ostatní"...
Třeba i kdyby se odstranil alkohol, tak nakonec přijdete na to, že se k sobě vůbec nehodíte - nejste kompatibilní partneři a vypadá to, podle toho co píšeš, že situace bude poněkud komplikovanější, než jsem si myslel.
No v současné době asi partnera k párovému terapeutovi nedostaneš, nicméně ti nic nebrání tam jít třeba sama a probrat svoje VZTAHY, třeba na něco přijdeš. Minimálně na to, aby jsi věděla podle jakého vzorce vyhledáváš partnery, neboť se může i stát, až tohoto opustíš, aby ten další nebyl to samé v "bleděmodrém" a třeba i horší...nebyla by jsi první a ani poslední.[/quote]


Jsem se musela zasmát,děkuji Ano,taky už jsem se zamyslela nad tím,proč jsem si tohohle partnera vybrala a zda si tím neřeším vlastní bubáky.
Abych to doplnila,od začátku vztahu jezdil k psychiatrovi do Prahy (je zde příliš známý a nechce svoji závislost prezentovat,což je paradox vzhledem k těm akcím,které pak probíhají).Bohužel pan doktor spíš koukal na výdělek,výsledky po roce a půl skoro žádné.Zkusil Selincro,antidepresiva bere celou dobu doteď (alespoň doufám,nehlídám to).
Pak byl nějaký čas bez lékaře,zkusel psychoterapeuta,ale tam přestal docházet,protože se,dle mého názoru,dostávali příliš do hloubky.
Pak bylo období,kdy dál pil,nicméně po jedné velmi trapné akci v opilosti (řešila i PČR) se objednal k psychiatrovi,který si troufám říct,že je opravdu odborník.Že se závislostí pracuje a má zkušenosti.
Veškeré tyto vyšetření absolvuji s ním.
Proběhla v prosinci i hospitalizace,ukončená po 14 dnech,prý "dohodou s ošetřujícím lékařem".
Samozřejmě,že je tu možnost,že při jeho úplné abstinenci se rozejdeme i tak. Ale to je jiný rozchod.Kdy si nebudu vyčítat,že jsem ho "v tom" nechala. A s tím já tedy bojuji.
Logicky a mentálně si myslím,že mám vše celkem srovnané.
Jen ta praxe mi nejde
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44684
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 9 měsíce  
Jindřiška napsal:
.....
Veškeré tyto vyšetření absolvuji s ním......Samozřejmě,že je tu možnost,že při jeho úplné abstinenci se rozejdeme i tak. Ale to je jiný rozchod.Kdy si nebudu vyčítat,že jsem ho "v tom" nechala. A s tím já tedy bojuji.
Logicky a mentálně si myslím,že mám vše celkem srovnané.....


To jako s ním opravdu chodíš po těch doktorech? Psychiatr, psychoterapeut....? No to teda "koukám" a na tom sezení, kdy se to začínalo dostávat do hloubky tak jsi byla taky?!.....to mě moc hlava nebére, ano - párové terapie se dělají v některých léčebnách, ale až na konci léčby, kdy už má člověk sama sebe vyřešeného.

alkohol + antidepresísa = jedno velké špatně. To se násobí...
Teď přiznáváš, že vlastně pil a bral antidepresíva už na začátku vztahu, věděla jsi to - takže je mi záhadou, co jsi vlastně od toho očekávala? ....Že ho změníš? zachráníš? "spasíš"?....to ale není možné.
Jenom doufám, že z tvé strany to není takový ten vztah "za každou cenu..."
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44685
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 9 měsíce  
Takhle...k psychiatrovi chodím,po dohodě s lékařem.Protože si hodně vymýšlí a upravuje realitu,některé skutečnosti si nepamatuje.
Na psychoterapii chodil sám,jen na párové sezení jsem byla přizvána a chodila souběžně taky sama se sebou.

Léky ordinuje psychiatr,předpokládám,že ví,co dělá a proč,nejsem odborník,abych o tom diskutovala.

Že pije více než je normální jsem zjistila ve chvíli,kdy jsme spolu chodili půl roku a probíhalo stěhování do společného. V té době nebral nic,nikam nedocházel.Samozřejmě jsem si naivně myslela,že to společně zvládneme,že se začne léčit ve jménu lásky a vztahu...bla,bla,bla...ve chvíli,kdy se kola roztočila,nedokázala jsem to včas stopnout.O tuto vinu se nepřu.
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter