Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Je přítel pijan?
#44810
Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Zdravím,

možná s tím máte někdo zkušenosti, tak by mě zajímlo, co si o tomto myslíte.
S přítelem jsme spolu poměrně krátce, ale celkem brzy jsem si všimla určitých věcí.
Většinou nepije přes týden, pokud k tomu není důvod . Pokud se koná nějaká oslava nebo akce, tak na ní ale VŽDY jde a je na něm poznat, že se těší, že se tam napije. Pravidelně sám ale přes týden nepije.
Pravidelně pije o víkendech. Pátky a/nebo soboty má vyhrazené na pití. Když se žádná party nekoná, tak je takový nervózní a říká, že je sobota, že by se mělo jít ven.
Když pije, pije hodně. Minimálně 12-13 piv, někdy k tomu i něco tvrdšího.
Naštěstí není agresivní, když je opilý, spíš naopak je takový víc uklidněný a po nějaké době usne.

Nejdříve jsem si myslela, že je to forma zábavy pro něj. Jenže jsem zjistila, že on šetří na jídle, ale na alkoholu vůbec. Např. jí jen dvakrát denně i méně, tvrdí, že víc jíst nepotřebuje. Někdy si něco nekoupí jen proto, že je to údajně zbytečné (a stojí to 50 Kč), ale na pivo má vždycky.
Vzhledem k tomu, že nemá úplně nejlepší plat, tak pak dá stovky za alkohol a nic moc mu už nezbyde.
Jednou si pamatuji, jak se celý den držel zkrátka, vlastně skoro nic neutratil a pak dal přes 200 kč za piva. tohle mi přijde zvláštní.

Práci má takovou, že do ní stačí chodit dva dny v týdnu (sám si vybere, jaké dva dny) plus pracuje z domova. to dělá celých 14 let, jinou práci za celou dobu neměl. přijde mi, že něčemu pravidelnějšímu se vyhýbá.

Nemám s tímto moc zkušenosti, co si myslíte vy? Může být kvartální alkoholik?
Budu ráda za jakékoliv rady, připomínky atp.
Tara
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44811
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Ja cítim nebezpečenstvo a osobne by som zdrhol.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44812
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Žilinčan napsal:
Ja cítim nebezpečenstvo a osobne by som zdrhol.

V čem cítíte nebezpečí?
Tara
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44813
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
V kostiach. A v budúcom trápení.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44814
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Je to nejake uvodne stadium alkoholizmu. Podla mna sa netreba velmi trapit tym, ako to pomenovat, ale je to rozhodne velmi rizikove popijanie (aktivne vyhladavanie prilezitosti si vypit, pitie "do mrtva" (resp obrovskeho mnozstva alkoholu), obmedzovanie jedla na ukor alkoholu (toto normalneho konzumenta v zivote nenapadne spravit)).

Tvoj priatel sice moze byt jeden z tych, ktori to vydrzia takto drzat na uzde (relativne, pretoze o hentom sa neda podla mna povedat, ze by sa pan nejak zvlast krotil), ale statisticky je ovela pravdepodobnejsie, ze to bude eskalovat (vypije viac, ale si trebars najde kamarata, ktory s nim vypije hoci aj kazdy den). Ak je to pitie neakceptovatelne (co by pre normalneho cloveka/konzumenta malo byt), porozpravaj sa o tom s nim. Pravdepodobne sa to pokusi zmietnut zo stola (on problem nema, takto piju vsetci, je to normalne - nie je, normalny clovek si da 1-2 piva, nie 13 a palenku okolo toho), alebo v ta skusi nejak obvinit (bezny tah - furt ma obmedzujes, musim ist uvolnit medzi kamaratov). Potom by si mu asi mala dat ultimatum - bud ja alebo alkohol - ktore zrejme nedodrzi pretoze <sem vlozit 1.000.000 roznych vyhovoriek> a vtedy by si ho mala kopnut do zadku.

Moja rada je dat mu sice sancu, ale prilis v tom vztahu neotalat, ak sa situacia dramaticky nezlepsi, lebo to co popisujes vela dovodov na optimizmus nedava. Je mi to luto.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#44815
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Double D:
Díky za názor.
Když jsem se o tom bavila s jeho kamarádkou, která ho zná déle, než já, shodly jsme se na otm, že tím možná řeší psychicky velmi náročnou práci (pracuje s mentálně narušenými). Nicméně to není řešení.

Jde o to, že je mu 41 let, a postupně jsem se z vyprávění dozvěděla, že pije minimálně od 16ti let. Nevím sice, v jaké míře to kdy bylo. Tak jsem si říkala, že to třeba eskalovat nemusí, že by se to stalo už dřív, jenže to je asi naivní úvaha.

Všimla jsem si, že je schopný to, jak píšeš, držet na uzdě, a do určité míry se omezit, ale ne na dlouho. Navíc je takový rozladěný z toho, že kamarád, který s nim chodíval o víkendech pít, teď upřednostňuje jiné věci.

Moc se s ním o tom nedá bavit. Když mu někdo něco naznačí, vysměje se tomu, řekne, že se neumíme bavit, anebo vyletí jak čertík z krabičky. Argument "neumíš se bavit" je asi nejčastější. Když jsme mu vysvětlovali, že nám stačí sklenička vína a bavíme se i tak, tak se tomu zasmál. Taky do pití piva vyloženě nutí ostatní, když je party.

Ještě jsem si vzpomněla - jednou prohlásil, že nevěří na manželství jako instituci. Akceptovala jsem to, že je to jeho pohled na věc. Pak k tomu dodal, že "manželka pak může zakazovat chodit ven s kamarády do baru". To už bylo hodně zvláštní...

nějak si s ním o tom pokusím promluvit..díky
Tara
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44819
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
To nutenie do chlastania sa inak berie tiez ako dost vypovedny znak. Pijak citi, ze pije privela, ale ak so sebou stiahne aj spolocnost, nebude (tolko) vycnievat. A ze sa nevie bavit bez alkoholu tiez co-to naznacuje. Pokial ho nebavi nic okrem alkoholu, nuz...co Ti na to poviem.

Eskalovat to samozrejme nemusi, ale co ja viem ci by som vedel zit v takej neistote. Co ak (nedajboze) pride o tu pracu a bude nezamestnany mesiac, dva a odrazu bude kazdy den sobota?

Ak mam byt uplne uprimny a povedat Ti moj nazor - ktory moze byt samozrejme uplne mylny, vzhladom na to, ze nepoznam ani jedneho z vas a precital som si len tvoje 3 prispevky - chlap bud uz je alkholik, alebo v horizonte par rokov sa nim stane. Problem bagatelizuje, prehliada, svoje pitie racionalizuje, zivot bez alkoholu si predstavit nevie alebo len s obtiazami (nechce sa zenit z obavy, ze by musel menej pit - aj ked toto asi myslel ako zart). Alkohol aktivne vyhladava, na party je "hnaci motor" a organizuje si zivot okolo snahy si vypit. Mozno sa to vsetko zlepsi, ale podla mna sa treba pripravit na dost realnu moznost, ze sa to bude skor zhorsovat. Keby som bol vo vztahu s takym clovekom, asi by ma dost zaujimalo, ci som pre neho prednejsi ako pivko.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#44821
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Double D:

Takže myslíš, že se to spíš bude zhoršovat? A je tu nějaký způsob, jak tomu zamezit?
Já nevím, mně celkově přijde, že se tak trochu v životě nudí, respektive jak jsi napsal, zda ho nebaví nic kromě alkoholu, tak jako mě samotné už to tak skoro přijde.
Má koníčky, baví ho focení a rád si čte, ale je pravda, že v něm nic nevzbudí takové vzrušení, jako když ví, že bude party nebo že se jde ven. Ještě když se třeba nevidíme pár dnů a pak mě vidí, tak vím, že je rád a má doboru náladu. A když má dobrou náladu, tak je s ním sranda, vidím, že si užívá, že jsme spolu.
Ale jednou opěvoval nějaký druh piva a přišlo mi to přehnané, tak jsem něco poznamenala a on hned: no jo, ty si myslíš, že mám radši pivo než tebe a dal mi pusu. Já nic takového neřekla, ale bylo zajímavé, že to řekl on.

Ale ano, když se teď nad tím zamýšlím, byly situace, kdy jsem si říkala, co je pro něj vlastně důležitější.
Tara
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/06/2017 12:10 Provedl: Tara.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44822
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Nemyslim si ze je pritel pijan. Domnivam se ze ma sklony ke zvysene konzumaci alkoholu (coz ma obrovska spousta lidi) a muze byt v nejake pocatecni fazi alkoholismu. Nemusi to byt vubec zadny problem - znam dost lidi kteri takto vesele popijeli cely svuj zivot aniz by se propili do nejakych problemu. Take to ale problem byt muze - at uz ted nebo v blizke budoucnosti.

Nebylo by rozumne si s nim o tom promluvit? Vysvetlit mu ze se bojis ze pije vic nez je zdravo a zkusit se domluvit na nejakem (treba docasnem) omezeni konzumace. Podle toho jak se to vyvine uvidis jak dal...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44823
Re: Je přítel pijan? Před 6 rok, 9 měsíce  
Neviem Ti povedat, ci sa to bude zhorsovat alebo nie. Ako som pisal, ja vas po prve nepoznam a po druhe nie som odbornik v tejto oblasti. Je velmi vhodne brat moj nazor radsej sposobom "niekto z internetu napisal"

Jedinu legitimnu radu, ktoru Ti naozaj mozem dat je, aby si sa spojila s odbornikom a vypocula si fundovany nazor.

Ale inak ano, myslim, ze bude pit viac a/alebo castejsie. Moj nazor ale moze byt skresleny tym, ze som si cital vela pribehov alkoholikov, ktori takto zacinali a dopadli zle. Lenze samozrejme pribehov o ludoch, ktori takto pili, a nakoniec sa im nic nestalo, bude na internete popisanych OVELA menej, takze to moze tiez zohrat rolu. Asi to treba pozorne sledovat a vsimat si, ci to ma stupajucu tendenciu. Ak Ti nevadi to, ako pije teraz, tak je vsetko v poriadku. Ak Ti to vadi, treba to prediskutovat ako partner s partnerom.

Zamedzit tomu moze len on. Nikto iny za neho pit neprestane, musi on chciet, ale to bude asi dost narocne, ked to nevnima ako problem. V tomto smere si bezmocna, alkoholik prestane pit len sam kvoli sebe, kvoli nikomu a nicomu inemu nie. Konicky su dobre sposoby, ako vyplnit cas inak nez popijanim, mozno by ste mohli chodit trebars fotit miesto chodenia do krcmy, ale pravdupovediac mam urcite pochybnosti, ci by na to pristal
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter