Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Táta alkoholik? (z pohledu syna)
#4918
Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 12 rok, 10 měsíce  
Dobrý den,


Jak se jmenuji, není důležíté, nejedné se o mě, ale pokud se mám nějak oslovovat, tak třeba terminátor123 a jsem student ) Můj otec je alkoholik nebo si to aspoň doopravdy vážně začínáme s maminou myslet. Je mu 48let a jeho pracovní povolání je řemeslník-zedník. Nevím jak pokračovat.... Nepil nijak pravidelně nebo extrémně, sem tam si cucnul, jindy víc, jindy míň, podle toho kdy a s kým a jestli měl vatu či ne. Když přimouřím všech deset oči, tak řeknu, že to k této práci asi patří jako blbě zažitej zvyk, ale bohužel, je to tak, oni si to tak říkaj - "Jsem nadřenej, tak si dám rum a pivo". No, abych se dostal k čemu jsem chtěl.

Půl roku byl na nemocenské (zdravotní problémy z povolání) a nepil. Jednou za dva týdny si koupil v obchodě jedno lahvový a do hospody nechodil, ale to taky bylo asi díky tomu, že neměl peníze (bohudík u nás obsluhuje peníze mamina) A nedávno se vrátil po nemoci do práce, já i mamina jsme čekali, že bude chodit nějakej den na káry, ale nechodil (asi neměl peníze, jeho příjem na chlast je z jeho víkendových nebo popracovních tzv. "fušek" ale tahle ta zmiňovaná "fuška" přišla ještě ten týden a pomale se to začalo rozjiždět).

Je to 4. den za sebou, co otec přišel dom ožralý a to celkem solidně. Jeho šef a majitel firmy (velice dobrý přítel) o tom ví, že chlastá a začíná na to svým způsobem srát, ale nevyhodí ho ("nechce" a ani "nemůže").

Proč sem píšu? Včera mě jeho alkoholismus otevřel oči, když přijel po 3. dom ožralý a řidil!!! (bohudík jen asi 5km a nic se nestalo) Řekl jsem mu, že jsem s ním skončíl jako s otcem a jako s člověkem, dokud se nevzpamatuje. Bylo to krutý a moc mě to sere co jsem mu řekl, ale snažím se mu pomoc, nechci tátu alkoholika a nezodpovědnýho debila! No, očividně je mu to jedno, že tím dělá hlavu mě i máme i potom co jsem mu řekl, on si radši s "kamarády" co ho za zády pomlouvaj dá v práci rum a je spokojenej, že je vožralej debil! Mám ho velice rád a moc si ho vážím jako človeka co dokázal a co obětoval a obětuje.

Tak a teď pokud bych mohl, chtěl bych vás požádat o pomoc, co mám dělat, jak jeho pití eliminovat (není snad alkoholik, ale chlastá s partijou v práci a pokračuje pak v hospodě) Nevím, jestli napsat jeho šefovi (i můj velice dobrý přítel) a říct mu, jak se věci maj a ať se s tím taky něco pokusí udělat a nebo mu máme doma schovávat a brát peníze???

Můj otec je strašně fajn chlap, se kterým se dá pokecat, vždycky pomůže a nenechá aby vám někdo sral na hlavu, ale jak se napije, stává se z něj nula. Má svoje stupidní a názory ze staré školy, ale to z něj snad nedělá idiota co chlastá první ligu. Doma se špatně nemáme, to vůbec ne, mesíčně tu je kolem 35K-40K, takže se nežije o rohlíku. Možná ho něco fakt sere a proto chlastá.. Ptal jsem se na to sám sebe, jestli v tom třeba nejsem já. Parkrát mi už říkal, že on v jeho letech už měl postavenej barák a pomale založený na rodinu a já jsem jen student co nic do baráku nekoupil a nepomáhá, ani jsem mu nijak neoponoval, ač vím, že z toho co mi řekne, se nikdy nedá vzít nic použitelný, jelikož si myslí že každej za ním přijde a udělá pro něj první poslední, aniž by se zmiňil (neumí jednat s lidmi) a taky je ze starý školy. Všechni co maj moc prachů atd.. jsou zlodějové a taky prachy závidí, ale jen do té míry, že dělá jak šroubek a stejně má jen 16K, že to stojí za hovno...

Proč pije? Protože neumí říct kamarádům v práci NE? Protože ho serou peníze? Protože ho sereme my doma? Utíká před něčím a nebo mu jen moc chutná? Prosím, poraďte mi. Snažil jsem se sem napsat vše, co vím, abyste mi dokázali objektivně poradit. Jen bych ještě dodal, že je vorkoholik, velice obětavý a rodinný tip, ale neumí prosadit svůj názor a jednat inteligentně či být zarantní a seběvědomý. A k doktorovi ho dostane jedině nemocenská přes zimu


ZA KAŽDOU RADU VÁM BUDEME S MAMINOU MOOOOOOC VDĚČNÍ A DOUFÁM, ŽE JSEM VÁM NEVZAL MOC ČASU. Tak třeba ten terminátor123
Táta alkoholik? (z pohledu syna)

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4936
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 12 rok, 10 měsíce  
určite nemôžeš zato, že tata pije, to si vyhoď z hlavy. Čím viac bude piť, tým viac ho bude všetko srať a tým viac bude mať dôvod si vypiť.
martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4938
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 12 rok, 10 měsíce  
Promluv s otcem, když bude střízlivý, ptej se jeho, proč!!!Promluv i s vedoucím, ať mu pohrozí vyhazovem.Mamka ať s ním taky probere, co ho žere!Ale se střízlivým.Nezapomeň zdůraznit, že je super chlap, jako střízlivý, že ho máš rád, že se o něj bojíš!Zatím ještě není na tom moc zle, ale může být!Opilý za volant jistě nepatří.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5202
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 12 rok, 9 měsíce  
Tak tohle znám a měli jsme to v rodině. Pomůže jedině odborník. Vyhledej ho sám jdi tam na radu. Protialkoholní ambulanci můžeš navštívit sám. Tam ti poradí jak postupovat. Sami s mamkou to nezvládnete, bude slibovat a stále pít. Vše se bude jen zhoršovat. Přemluv ho ať jde s tebou do ambulance na radu. Že ho máš rád a chceš mu pomoci i vaší rodině...držím palce!
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5206
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 12 rok, 9 měsíce  
Určitě nehledej důvodu u sebe,otec má problémy,které zatím ani nedokáže on sám pojmenovat.Nepíše se mi to lehko,ale i já jsem si prošla 3 roky pití,prošla jsem léčebnou a teď 2 a půl roku abstinuju.Proto vím sama,že v tomto stavu tvůj otec nechce svůj problém vidět.A to nejen když pije,ale i když je v, možná vzácném stavu střízlivosti.Problémy,které udáváš,ve skutečnosti jen zastírají jeho nevyrovnanost,problémy,které si ani on sám neumí uvědomit a ani nemůže.Je důležité,aby jsi si uvědomil,že způsob pití tvého otce z něho opravdu dělá alkoholika a pro něho už neexistuje umírněné pití.On už nikdy nebude moct pít jen s "mírou".Překročil určitou hranici a pro něho je to buď a nebo.Ty si hlavně uvědom,že se s toho "zázračně" neuzdraví.Zjisti si nejbližší AT poradnu,vždy je nejlepší pří odborník na problematiku závislosti,který vám poradí co dál.Jak již jsem psala,nevěřím na samouzdravení,ambulantní léčbu(možná to někdo zvládne),myslím,že by se otec měl dostat do léčebny.Zjisti si jaké jsou možnosti,vždy je dobré vědět jak léčebna funguje.Jestli je založena jen na pracovní terapii nebo jestli je více založena na psychoterapii.Možná,že ti to píšu příliš přímočaře,tvůj otec je nebo byl pro tebe dobrý otec,ale teď není.Já sama jsem měla dost "drsné" dětství a to mě poslalo do života nepřipravenou řešit různé problémy,které život přináší.Prakticky ze dne na den jsem si zvykla na útěk z reality pomocí alkoholu.Jde o to ,že tvůj otec bude až do konce života alkoholik,ale může se změnit a přijít na to,že alkohol ve svém životě nepotřebuje.V podstatě by jste si měli s maminkou stanovit hranice,které už nechcete překračovat.Maminka může pohrozit rozvodem.....a v okamžiku kdy bude střízlivý,tak na něho tlačit ať nastoupí léčbu.Hlavně se nenechte"ukecat" řečmi,že to není zas takový problém,že to má pod kontrolou,že to zvládne sám...Nezvládne a bude to horší a horší.Já vím,že to je těžké,ale samo "to nepřejde",zázrak se nestane a vám to zničí život stejně jako jemu.Musí vědět,že je to pro vás nepřijatelné a že pokud chce s vámi být,měl by s tím on sám něco dělat.Že mu pomůžete,budete ho podporovat,ale jen když on sám bude chtít něco dělat.Je to obrovský problém,ale ještě se dá řešit a i když vím,že závislosti se zbavit nedá,nedá se vyléčit,ale člověk se může změnit a alkohol potřebovat nebude.Mě se to podařilo i když si s pokorou stále připomínám,že to jestli jsem to zcela zvládla,bu vědět až na té "smrtelné" posteli.Rozhodně si uvědomte,že to je problém,který sám nezmizí.Přeju hodně sil a drž se
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13289
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 11 rok  
Ahoj já jsem taky syn alkoholika asi vím jaké to máš jedíné co ti doporučuji mu jít z cesty a co nejdřív odejít z domu pryč od něj.
neni podstané

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13355
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 11 rok  
Paní Jano,byla jsem v protialkoholické poradně kvůli manželovi a jejich rada zněla-rozvést se. To bylo všechno.Prakticky se se mnou nebavili a nenechali mě ani domluvit. Nevím jak kde-nechci paušalizovat,ale byli tam velmi mladí lidé,dívka s chlapcem a cítila jsem se strašně nepříjemně a byl to divný pocit svěřovat se a vykládat něco takového takovým "mláďatům".
žena akoholika?

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29460
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 8 rok, 8 měsíce  
Ahoj sem dcera alkoholika reknuti neznam chlapa kterej si obcas lokne ale kdyz tokdokoliv prezene a ty s nim budes mluvit kdyz je ozralej muze ti dat peknejch par pres hubu takze snim raci mluv ksiz je strizlivej. Jo???

Monika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29461
Re: Táta alkoholik? (z pohledu syna) Před 8 rok, 8 měsíce  
a má pravdu?živí tě?nepracuješ?a matka?není alkoholička ,pracuje?nebo ji živíaspon ze si hovážíš,proč ne .měl bys ho tak rád kdyby ho vyhodili,neměl práci nebo to prostě nezvládl?
anka
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter