Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Syn se mi zabíjí před očima a já nevím co s ním
#49669
Syn se mi zabíjí před očima a já nevím co s ním Před 5 rok, 9 měsíce  
Hledám touto cestou radu jak pomoci synovi /28 let/, který je alkoholik. Nechce nic slyšen jen si myslím že všechno co se děje zveličuji.
Měl zkušenosti s perníkem s tím se mu podařilo skončil ale teď pije denně a někdy se dostává do stavů skoro bezvědomí. Nic si nepamatuje, je agresivní.....nedá si říct po dobrém ani po zlém. Jeho odpověď na léčení je, že si nedovede představit, že by se už nikdy nenapil.
Je prosím nějaká šance, že si uvědomí jak ničí sebe a své okolí.
Ráda bych mu pomohla, ale jsem bezradná. Měl by pro mě někdo radz z vlastní zkušenosti.
Alča
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49670
Re: Syn se mi zabíjí před očima a já nevím co s ním Před 5 rok, 9 měsíce  
Jestli s tim fakt nechce seknout a nelze mu verit, tak mu s tim pomuze jedine lecba v bohnicich, kde bude pod dohledem.
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49675
Re: Syn se mi zabíjí před očima a já nevím co s ním Před 5 rok, 9 měsíce  
Pokial s tym nechce prestat, nepomoze mu ziadna liecba, pretoze nikto sa nemoze vyliecit z alkoholizmu proti svojej voli. Prve kroky z liecebne by viedli do krcmy, ak ten clovek nechcel naozaj prestat. Je to uz dospely clovek a v podstate sa s tym bez jeho odhodlania neda nic robit.

Standardna rada je vyhodit ho z domu a prestat za neho riesit problemy, aby si uvedomil, ze sranda skoncila a mozno potom precitne, ze sa potyka s alkoholizmom. Ak prejavi zaujem o riesenie situacie, treba ho podporit - ak nie, s nim treba prerusit kontakt (doporucene citanie : spoluzavislost).

Mimo to su Tvoje moznosti velmi obmedzene. Je mi to luto
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49683
Re: Syn se mi zabíjí před očima a já nevím co s ním Před 5 rok, 9 měsíce  
Alča napsal:
Jeho odpověď na léčení je, že si nedovede představit, že by se už nikdy nenapil. Je prosím nějaká šance, že si uvědomí jak ničí sebe a své okolí.

Je mi to moc lito ale za teto situace neexistuje nic co by jsi mohla delat . Pocitej s tim ze fakt ze nici Tebe i sve okoli je mu uplne ukradeny.

Jediny zpusob jak dosahnout zmeny je nechat padnout alkoholika na totalni dno a doufat ze se mu v hlave rozsviti a ze se pak jeste dokaze vratit do normalniho zivota . Cim driv se to stane tim lepe pro nej i pro Tebe cili bych doporucil ukoncit veskerou pomoc a podporu. Pokud u Tebe zije tak okamzite vystehovat a zacit minimalizovat rizika ze Te sebou stahne na socialni dno tj. odhlasit pripadne bydliste kvuli exekutorum, zacit s pravnikem resit moznosti vydedeni apod.. A v zadnem pripade, za zadnych okolnosti a za zadne situace se nenechat obmekcit - zejmena nikdy neverit slibum alkoholika! Je jediny zpusob jak muze alkoholik dokazat ze se da jeho slibum verit a ze jeho slovo zase plati - prestat trvale pit.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49690
Re: Syn se mi zabíjí před očima a já nevím co s ním Před 5 rok, 9 měsíce  
..oba dva panove nade mnou maji velkou pravdu a velke zivotni zkusenosti.Alkoholikovi,co nechce prestat pit nepomuze NIC A NIKDO.To je tak jasne,ze jasnejsi uz to byt nemuze,Prerusit kontakty vzahy,city,syn,nesyn,jde o zivot,jeho zivot,pripravovat se na fazi syn bezdomovec,syn na jipkach,dostat ho z domu pryc,no presne viz vyse..realita,pravda.Je nadeje,ze se mu rozsviti az bude sam,driv ne,mozna to neprezije ale to je jedina cesta.Psychicky se na to vse pripravovat.
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49693
Re: Syn se mi zabíjí před očima a já nevím co s ním Před 5 rok, 9 měsíce  
Z me zkusenosti: to co tu bylo receno je pravda.
Nabidnout pomoc jen v pripade, ze chce prestat pit - tzn. ambulatni lecba a pripadne lecebna.
Alkoholik dokaze zneuzivat nabidnutou pomoc, aniz by projevil sebemensi snahu prestat pit. A jen bere a bere. A co vic, bere tu pomoc nasledne jako samozrejmou. A kyz prestae byt - penize, pece, promijeni, omlouvani - je agresivni. Me pomohlo jedine a to: vyhodit me z bytu, nestarat se o me. Pro blizke osoby je to jiste tezke, ale rozhodne lepsi, nez se nechat pomalu ale jiste utrapit a navic to psychicky poskodi i dane okoli.

M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter