Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: jak moc je to s ním zlé?
#50337
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Lenko, z vývoje Vašich dotazů a postojů je jasné, že ho opustit nechcete a navíc Vás ON manipuluje tak umně (fakt perfektně), že začínáte pochybovat sama o sobě, a to je už úplně konečná říkám Vám, že jestli se neproberete a on neudělá radikální krok, tak Vás i Vaše děti čekají pěkně hnusné roky začínám mít pocit, že tady už je každá rada drahá, všichni Vám řekli totéž.. chápu, že v těhotenství je rozchod jedna z nejhorších věcí, ale pořád je to procházka růžovým sadem proti tomu, co Vás čeká... píše Vám sem spousta alkoholiků a dětí alkoholiků naprosto shodné scénáře a Vy zatím pochybujete o tom, jestli třeba on "nepije zas tak moc" říkám Vám, že chlastá první ligu a bude hůř
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/08/2018 07:35 Provedl: Lucy.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50338
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Jak jsem před chvilkou psala, že už si začínám myslet, že třeba opravdu tolik nepije a jsem jen paranoidní tak jsem ale zapomněla dopsat, že má zase celou postel propocenou. V noci byl na záchodě. Ráno než odešel tak musel dvakrát a včera když přišel z práce tak šel také min.třikrát....přeci dravej člověk takto často nechodí ne? jo a řekl mi že potřebuje místo v mrazaku, že bude brzo burčák tak si chce tak deset litrů zamrazit.....a když jsem mu řekla, že si nejsem jistá zda je pro něj dobrý aby měl tolik alkohlu v mrazáku tak zase začal prudit že pořád musím řešit jeho pití a že na vínu nic není....taky mi předevčírem řekl, když si vezl domů petku s burčákem, že přestane pít tvrdý alkohol a začne pít jen víno a pivo.....
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50339
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Lucko, já tohle všechno vím a máte pravdu, vím že jsem blbá. Sama bych radila to samé co vy tady..ale je to velice těžké ted jít a udělat tomu konec. A ano manipuluje se mnou,,umí to se mnou, Ví že vždycky vyměknu. a to je přesně ta chyba kterou dělám.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50342
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Dobrý den Lenko, ještě nejste ve fázi 5. Četla jste odkaz, který vám tu nechal Ja? Tak já ho četla, naprosto přesně to sedí, myslím že jste ve fázi obhajovací, pak ještě začnete zkoušet různé taktiky a fígle, jako dobře tak to teda omezí, ale to bude jen chvilku, pak začnete obviňovat sebe, protože on vám to podsouvá, že vlastně pije kvůli vám, že furt stíháte, pak bude pít ze stresu kvůli dětem a kvůli toho, že má těžkou práci, pak to začnete už ignorovat a dělat si všechno sama, pak přestanete drahému vařit a budete se čím dál víc hádat, pak už i před dětmi, pak už se vám bude tak hnusit, že ho fyzicky začnete nenávidět, přesto, že ho budete mít ráda a pak konečně přijde fáze, kdy to už nedáte. Šance na lepší rodinný život tu samosebou je, ale musel by přestat pít. Vy mu chcete pomoct, ale právěže mu můžete pomoct tím, že ho necháte, ať si chlastá, ale ne ve společné domácnosti. Já jsem tak konečně udělala po sedmi letech manželství, kdy jsem na psychině málem skončila já, velké úzkosti. Např. byla jsem se starším v kině a on měl hlídat mladší, která spala v kočárku. Celou dobu v kině jsem se klepala hrůzou ať nevytuhne v obýváku a malá nevypadne z kočárku. Ani nevím o čem ten film byl, přijela jsem a malá hystericky brečela v kočárku a můj spal vyduněnej v obýváku. Přesně jak jsem tušila. Když jsem mu něco na to řekla, že jsem byla vynervovaná, tak mi odsekl, že já jsem furt vynervovaná zbytečně, že se nic nestalo, prostě jen usnul. Když jsem mu řekla, že mohla vypadnout a zranit se, tak se jen otočil ve dveřích a šel si zakouřit a dát si pivo. Pak konečně po sedmi letech se dvěma dětma už jsem byla v takovém stavu, že mi bylo jedno kam půjdu, ale nešla jsem já, sebrala jsem odvahu a uvědomila si, že já bych furt hnusná a vynervovaná nebyla, kdyby mi t komu nedávat důvod. zabalila jsem mu věci a šel. Kam šel? Jasněže se nejdřív ožrat. Když ho žena vyhodila a on chudák tak dře a stará se. Vrátil se jakoby nic druhý den večer úplně opilý, že si jde lehnout. Já jsem však trvala na svém, že musí jít bydlet jinam. Že když chce pít, tak může, ale ne už u nás doma. Chytil mě pod krkem ať na něho neřvu a já zavolala policii, aŤ ho odvedou. Byl v pohodě odešel, ale já jsem už nevyměkla. Dokud nešel k psychiatrovi a léčit se, tak jsem řekla ne. Zároveň jsem musela začít léčit antidepresivama i sebe. Nebylo to lehké rozhodnutí, ale tím, že nás má opravdu rád a nechtěl o nás přijít, tak opravdu přestal pít a teď to bude osm měsíců. Je to úplně jiný člověk a až tak po půl roce se o tom dokázal začít bavit, kolik věcí si teď uvědomuje. Takže paradoxně žádné domluvy a sliby a omezení pití a dva lahváče denně a do hospody jen v pátek- to jsem se snažila dělat různé kompromisy, ale jak jsem ho poslala pryč, tak konečně změna, myslím že se ulevilo i jemu. Je mnohem šťastnější teď, když nepije. A jak se ulevilo dětem ani nemluvím. Vím proč máte strach ho poslat pryč, myslíte si, že vás opustí a chastat nepřestane, radši si najde jinou, která ho nechá popíjet. To se klidně stát může Ale mělo by to pro vás znamenat, že nestál za to s ním strávit zbytek života. Ale vy to stejně teď neuděláte, protože si ještě pořád děláte naděje, že to bude lepší. No nic, projděte si ještě ty čtyři fáze ať máte jistotu, že jste zkusila všechno po dobrém i po zlém. Myslela jsem, že když si ho nebudu s tím pitím všímat a furt prudit, že to bude třeba lepší. Chacha chá. Tím jak do vás duje, že jste stíhačka, tak vám ničí sebevědomí, ten pocit znám, kdo mě bude proboha chtít se dvěma děckama. Vždyť on je pracovitý a hodný člověk ,když nepije. A pak jsem si uvědomila, že nepije jen když něco musí( řídit např.) a je strašně podrážděný a vyklepaný.Že dětem se nevěnuje, že stejně všechno dělám sama. že už to stejně není on. Do očí mi lže a přísahá, že nepil, i když je pod parou, o penězích lže, mě tvrdí, že nemá ani korunu, když chci aby koupil rohlíky, ale lahváče a cigára má denně. Věděla jsem, že si půjčuje peníze, ale nevěděla jsem kolik a kde. Nechtěl mi to nikdy říct. Pořád lhal.
Tak takhle jsem otevřeně popsala svůj příběh. Nebudu ani vzpomínat, že jsem se pak uklidňovala vínem taky.
Milá Lenko, blbá rozhodně nejste, pouze hodná. Zbytečně se budete trápit, ale stejně si to musíte ověřit na vlastní kůži. Co kdyby to náhodou u vás bylo jinak. Chvilku bude líp a pak zas hůř. Sem tam napište, jak se máte. Hezký den.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50343
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Ježiši Lenko, na co čekáš jako? Že se stane zázrak? Je úplně fuk, co pije... leje jak o život. Nechce s tím nic dělat, proč taky, žejo. Je mu takhle fajn, jen ho otravuješ a on si chudák malá musí schovávat pití po zahradě. Má navařeno, vypráno, uklizeno a prachy na chlast, nějakou tu práci taky a když o ni přijde, nic se neděje, má doma vycvičenou přítelkyni, ta ho klidně bude živit dál. Je kvalitní manipulátor, takže tě za čas a zejména po porodu dostane do takové fáze, že se bez dovolení ani nepodíváš do zrcadla. A budeš si myslet, že za všechno můžeš ty - máš slušně našlápnuto. Stane se z tebe třesoucí se troska, o péči o děti radši nemluvím.. On bude v cajku, bude si v klidu lejt a v mezičase tě udržovat "ve formě", aby tě nááhodou nenapadlo, že by bez něj bylo líp. Může ti takhle vydržet dalších 20 -30 let.
Prima vyhlídky? Surové trochu? Ale tak to je .. podle toho, co píšeš, on NIKDY nepřestane.
Zkus prosím aspoň ten AL ANON - aspoň třeba po telefonu.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50344
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Lenka Boháčová napsal:
mám strach, že zůstanu sama, že už mě nikdo nebude chtít když budu mít dvě děti s dvouma chlapama. Nechci být sama, na druhou stránku cítím, že když budu sama tak mi bude líp a budu se cítit svobodněji. Jde jen o to udělat ten první krok....
Lenka, Ty uz si sama teraz. On len chodi vedla Teba vyspavat opicu. Chlap nielenze urobil prvy krok k rozchodu, on ich spravil uz hadam tisic. Ten clovek Ti nie je ziadnou oporou ani po emocionalnej, ani po materialnej stranke a akokolvek nemozne to znie, bude sa to uz len zhorsovat.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#50345
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
A příspěvek Drahoslavy by se měl tesat do kamene pro všechny další spasitelky alkomiláčků. Vůbec její příběh a jejího manžela je úžasnej, ale nikoli motivující, bacha. Málokdo to takhle dokáže.. máte oba můj obdiv, jste skvělí.. ale fakt jedni z mála. Většinou ten partner..prostě lejt bude, dokud si to sám neuvědomí. Měli jste velký štěstí. Moc vám taky držím palce.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50346
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Lenko, odejděte... Alkoholik, který nechce přestat a má pocit, ze má vše pod kontrolou je schopny neuvěřitelných věci - bude lhát, bude si vymýšlet různé omluvy, důvody, proč se napít, jakmile dojdou argumenty a už i jemu to připadá směšné začne s obviňováním druhých časem za to bude moct i počasí ... mate obrovskou výhodu - nejste na něm existenčně závislá a mate podporu rodiny, sami rodinu čekáte ..
To co teď píšete už zavání spoluzavislosti - omlouvání, zlehcovani situace, důvěra ze se to zlepší - NE
To, ze se váš partner neuchylíl k násilí neznamená vůbec nic, časem to tak být opravdu nemusí - chodila ksem pomáhat do kojeneckeho ústavu na Praze 4 a byla tam holcicka, jejíž matka stejně omlouvala svého přítele a jednou když měl mega vypito a malá začala brecet prošlapl ji hlavu, chybí ji kus lebky, vím je to hnusny a proto to píšu jako příklad a ten musí být pro Vás dostatečně odstrašující, další příběhy psát nebudu.
Uvědomte si prosím, ze tady už nejde jen o Vás a vašeho sobeckeho alkoholika, ale i nový život, který si rodiče nevybírá, navíc mate ještě jednoho malého človíčka ... Do porodu bych nečekala , opravdu žádný personal porodnice není zvědavý na “otce porodnika samouka navíc pod vlivem” a si pište, ze si mezi sebou řeknou co a jak, to by bylo ještě víc má “bednu” ... mám téměř petimesiicni miminko a vím kolik to dá práce a trpělivosti být u nej ve dne v noci, nedej bože když boli prdiky a i kdyby ten váš přestal pít tohle v ustát nemusí ... proste odejděte bez vyčitek a nechte ho, pokud bude chtit zařídí se podle toho a pokud ne, alespoň nebude i s malými svědky padu až na dno.
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50347
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Jani díky moc, ale stejně se pořád bojím a navždy bát budu.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50351
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Drahoslavo.. ale jistě že se bát budeš, jako já a jako všichni, kdo poznali tu "sílu draka" Ale to jen dobře.. už víte, jak s tím zacházet a opravdu se s tím zatím neskutečně dobře vypořádali a OBA. Naprosto úžasný by to bylo u jednoho, ale u dvou je to fakt vyjímka. Moc vám držím palce a myslím, že zbytek života dáte v pohodě
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter