Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat
#52353
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
Teda holky, úplně je mi smutno, co tady píšete. Hrozně moc si uvědomuji, jakou krásnou rodinu mám, všechny své děti, jaké jsem měla štěstí na šťastné dětství a ještě teď ve 47 letech mám báječnou babičku a mamku i tátu. A jak JÁ blbá, si tenhle dar kazila chlastem. Dnes jsem dočetla od Zoly Zabijáka. To je přesně o tom, co jste psaly. Jen by člověka řekl, že za těch dvěstě let lidstvo zmoudří. Moc moc vám ze srdce držím palce, ať už je jen dobře a to blbé zůstane daleko za vámi. Opatrujte se!
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52358
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
Maris, já nepiju. Pokud se teda nepočítá, že si dám občas pivko a tak nějak jak všichni. Nebojím se si dát šťopečku slivovičky na spravení chuti, ale to je tak všechno. Hodně si to hlídám, protože se děsím, abych tak nedopadla taky... Myslím, že kdo vidí naši mamku, tak si nechá zajít chuť. Dámy, mohu se vás ještě zeptat? Co byl ten první impulz, který vás nejvíc zasáhl, že jste si uvědomily, že s tím máte problém? Pořád přemýšlím, čím tu mamku tak jako "zasáhnout", aby si to uvědomila. Co ji vyfotit v nejhorší chvíli? Mně by to teda asi zasáhlo hodně, kdybych se viděla jak řádím.
Bernie
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52359
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
Cloveka nejvic vyskoli, kdyz je v situaci pro nej nevyhodne a neprijemne. U zavisleho kdyz v tom zustane sam bez podpory, bez toho ze za nej nekdo resi jeho prusery, dluhy, nevari mi, nepere, nestara se o nej, co s nim je a jestli ma kde bydlet. Toto je ma zkusenost alkoholika, co pomohlo me a jiste ti to potvrdi i jini zavisli. Nalehani, prosby, vyhrozovani - nic z toho nepomuze, pokid nedostojis svym slibum, tomu co alkoholikovi rikas, ze mu odepres. Pro nas existuje v tu chvili jen sobecka zavislost.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52360
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
Bernie napsal:
Pořád přemýšlím, čím tu mamku tak jako "zasáhnout", aby si to uvědomila.

Muzes ji fotit, natacet, prosit, vyhrozovat, apelovat na zdravy rozum, snazit se logicky argumentovat, citove vydirat nebo psychicky terorizovat. Nic z toho nepomuze! Alkoholikovi v jejim stadiu je to totiz uplne jedno. Cely jeji zivot a existence se toci kolem jedine veci - obstarat si chlast a ozrat se. Prace, povinnosti, odpovednost, pratele, rodina - to vsechno v jejim pripade uz prebil chlast.

Jedine co mozna, snad, muze zabrat je naprosto nekompromisni a tvrdy pristup presne tak jak napsal MichalB vyse. Nulova pomoc, nulova tolerance, zadne pochopeni. Alkoholika je potreba okamzite odriznout (rozvod, rozchod, vystehovani) a ponechat svemu osudu. Cim tvrdsi a brutalnejsi ten pad na hubu bude tim je vetsi sance ze se alkoholikovi rozsviti v hlave.

Ja sam jsem problem s chlastem ignoroval roky. Vsechno a vsichni me bylo absolutne lhostejny a nezajimalo me to. Probral jsem se az v okamziku kdy mi doslo ze se ritim do sileneho pruseru a fyzicke, psychicke i socialni dno je uz jen kousek ode me. Nebyla to laska, rodina ani odpovednost co me prinutilo prestat (tyhle veci uz me davno nezajimaly) ale sobecky strach o vlastni existenci.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52362
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
PS
A dodam jeste jednu vec - nikdy a za zadnou cenu never alkoholikovi!!! Alkoholik Ti bude lhat, slibovat, bude s Tebou probirat plany na to jak se zmeni a jak da vsechno do poradku, bude Ti tvrdit jak bude vsechno dobry, jak strasne moc nechce pit a jak mu na Tobe zalezi a jak udela vsechno proto aby to bylo jako driv... blaboly, lzi. Jediny zpusob jak muze alkoholik dokazat ze neco mysli vazne je prestat pit.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52363
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
Presne tak. Co ja mel kecu, jak prestanu, jak to bude jine. Kecy a zase jen kecy. Chlacholeni jen proto, abych mel zazemi a mohl si dal chlastat. Az kdyz me ex manzelka vyhodila z bytu, tak nastala zmena. Ne hned. Ale bylo to to nejlepsi, co mohla pro vsechny postizene mym chlastanim udelat.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52364
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
Bernie,Já věděla,že mám problém dlouho.Ráno pivo na spravení,abych mohla fungovat.nějakou dobu jsem nepila a zapřisahala se ,že už nikdy.Jenže se situace opakovala každé 2-3 měsíce.To jsem začala znovu tím ,že si dám jen 2-3 piva k úklidu a stejně se to nedá uhĺídat.pila jsem i týden nebo 2 až jsem zvracela a nešlo prestat pít.Mozek vyžadoval tělo odmítalo.Přestávala jsem xkrát.Až už jsem se sama sobě hnusila a řekla dost.Když to dokáží jiní já to taky dokážu.Šla jsem k psychiatrovi,ať mi zařídí léčebnu.Tam jsem byla 6 týdnů.Než jsem tam nastoupila už jsem měsíc nepila.Po léčebně jsem chtéla antabus. A už jsem nepila ztratila se chuť na napití a je to tak doteď. Prostě jsem chtěla přestat a najednou to jde.A jsem za to vděčná a šťastná.Nějak se mi to přehodilo v mozku.Člověk musí opravdu chtít.Už jsem nesnásela ty upatlané sklenice politý stůl,všude láhve a ten pohled na tu trosku v zrcadle.Teď je mi dobře a střízlivě.Ráno kávička bez bolení útrob a normální život.A představa ,že už se nikdy nenapiju je mi příjemná.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52365
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
To je děs... Víš co, ona ještě pracuje, sice si tam dává pauzy, ale asi nejvíc jí děsí, že by neplatila ty dluhy a zase ji navštěvoval exekutor. No a na léčení jít prý nemůže, protože "musím platit dluhy". A teď je otázka. Je to výmluva? Do nemocnice na psychiatrii taky nemůže jít, protože "platí dluhy". Je pravda, že manžel z důchodu ty její dluhy neutáhne.
Bernie
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52367
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
To říká kdekdo ,že nemůže.Půjde jí nemocenská a léčebna je zdarma.Lécba pobyt jídlo vše.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52368
Re: Maminka je alkoholit, ohrožuje výchovu vnoučat Před 5 rok, 4 měsíce  
Jen chlastat se tam nesmí
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter