Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít?
#53327
má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, prosím o radu. Má smysl ještě v tomto vztahu setrvávat a trápit se nebo to vzdát?
Mám doma alkoholika, ale on si svůj problém nepřipouští.....prosím poraďte mi jak na něj?? Mám ho vyhodit nebo se mám snažit mu pomoc a přesvědčit ho že má problém? což teda nebude jednoduchý, protože jsem to zkoušela už několikrat. Podotýkám že odchod od něj pro mě bdue těžký protože ho stále miluju. Byl mi obrovskou oporou když nám umřel syn, pojí nás toho dohromady strašně moc. ale už mě unavuje se koukat jak to s ním jde do háje, jak mi lže, krade mi alkohol v mém obchodě a dělá jako že vůbec nepije....pije hodně. než dojde domů z práce, vypije přinejmenším krabičák a pak
si doma dá 3-5 piv 13stupnové. V týdnu jsem našla další novou schovku. Na podzim mi řekl, že už tvrdé nepije a zatím si stojí do teď ale já vím že lže. jen si to vše dobře schovává. v nové schovce má vypitou placku rumu, samozřejmě z mého obchodu , jak jinak......o víkendu jsme byli u přátel na zabíjačce lil do sebe slivovici jako limonádu, druhý den jelikož jsem byla naštvaná tak dělal že tvrdý nepije a všem to i přede mnou tvrdil ale jen sjem zalezla tak si dával v deset dopoledne už byl opilý, pak celý den pil svařák....to přeci dle něj není tvrdý alkohol...do toho pivo, svařáků za ten den musel mít několik, pije to jako limonadu. nebyla jsem s ním pořád ale vím že dokázal vypít i tři svařáky za hodinu ne-li více. večer jsme jeli domů, samozřejmě byl naštavný protože chtěl dál pařit ale všichni stáli při mě a řekli mu at jede se mnou domů....přemyšlel totiž nad tím, že by tam zustal a já jela sama domů. druhý den ráno, šel jako do sprchy ale šel do mého obchodu a dal si panaka vodky a když jsem mu řekla že z něj citím vodku tak se urazil a že pry proč by jako měl pít od rána a at ho nechám být že ho pořád jen podezírám. když jsem mu v klidu řekla že má zase s alkohoelm problém tak mi řekl že rozhodně nemá, že je ok, že já mám problém prootže pořád něco řeším. celý den pil pivo 13 stupnové. už jednou se v Bohnicích léčil, je to rok a půl zpět. prosím poraďte mi jak na něj? co by ho mohlo přesvědčit?
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53328
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
Lenka,

..."kde (manžel) pracuje?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53329
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
Dobre dopoledne Lenko,

> ale on si svůj problém nepřipouští

je to porad stejne a nikdy se to nezmeni - tedy pokud nekdo nechce neco prestat delat (napr. pit) a sve chovani nepovazuje za problem, tak se situace nezmeni, rozhodne ne k lepsimu.

> Mám ho vyhodit nebo se mám snažit mu pomoc a přesvědčit ho že má problém?

Nejlepsi pomoc zavislemu je zadna pomoc. Bud to ji vyuzije a kdyz ne, jeho (nase - zavislych) smula. Kazdopadne zachranite minimalne sebe (je mozne ze jste spoluzavisla).

Je urcite hezke, ze vas poji spolecne zazitky a podpora/opora, ale to vse jde, pujde stranou a zbydou jen oci pro plac.

Jinymi slovy me pomohlo, kdyz ode me dali vsichni z rodiny a exmanzelka ruce pryc a nechali me byt se v tom vymachat.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53330
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
pracuje jako obchodní zástupce. Také mě napadlo jít za jeho šéfem ale nevím zda je to rozumné...proč se ptáte?
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53331
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
Pravdepodobne proto, ze s takovou dlouho zamestnan nebude.

Mimochodem, co od te navstevy jeho nadrizeneho ocekavate? Jaky byl ucel navstevy?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53332
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
protože by mi třeba dokázal pomoc a přesvědčit ho aby s tím začal něco dělat. Už když šel do Bohnic poprvé tak mu šéf pomohl a držel mu místo v práci. Má ho rád, Bere ho jako svoji rodinu, pracuje u něj už deset let.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53333
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
jak to myslíte,žejsem spolu závislá?
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53334
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53335
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
Lenka napsal:
prosím poraďte mi jak na něj? co by ho mohlo přesvědčit?

Je mi to moc lito ale nic takoveho neexistuje. Pokud je presvedceny ze zadny problem nema a sam od sebe nechce situaci menit tak neni zadny zpusob jak to resit. Vztek, vycitky, prosby, presvedcovani nebo i v krajnim pripade psychicky teror nic nezmeni. Je velice pravdepodobne ze pokud dostane nuz na krk v podobe rozchodu tak zacne slibovat jak se zmeni, jak bude vsechno lepsi, jak dostane vse pod kontrolu atd. - to jsou standartni lzi alkoholika. Resit situaci pres jeho zamestnavatele nema smysl - jenom to vse zhorsi. Za sebe doporucuji okamzite rozchod. Situace se bude dale zhorsovat, bude pit vic a vic a je jen otazka casu nez prijde o praci nebo pod vlivem udela nejaky pruser cimz muze velice ublizit i Tobe. Nejlepsi a nejrychlejsi cesta jak alkoholikovi "rozsvitit" v hlave je nechat ho padnout co nejrychleji a co nejtvrdsim zpusobem na dno a doufat ze pak jeste dokaze vstat . Pokud mu budes pomahat a podporovat ho tak se bude agonie jenom prodluzovat . Ber to tak ze pokud se da dohromady a zacne normalne zit a normalne fungovat tak se k sobe muzete zase vratit...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53336
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 2 měsíce  
Lenka napsal:
pracuje jako obchodní zástupce. Také mě napadlo jít za jeho šéfem ale nevím zda je to rozumné..."proč se ptáte?"
Lenka,

...pýtam sa preto, lebo by ma zaujímalo *ako rieši svoj deficit alkoholu* v práci a či sú tam všetci slepí a bez čuchu?

Splav a spotrebu má poriadnu a je to skutočne len otázka času, kedy skolabuje celý tento jeho "dômyselne" prepracovaný klam a sebaklam.

Príkazy ani zákazy nie sú vôbec potrebné...

Uvedomí sa, až keď príde o všetok komfort a servis, ktorý mu ulica už neposkytne!

Tvrdý zákon džungle a boj o holú existenciu mu ukáže správnu cestu...
("Byť, či nebyť? = piť, či nepiť!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/01/2019 14:35 Provedl: Ja. Důvod: Úprava designu... ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter