Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít?
#53337
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Lenka napsal:
pracuje jako obchodní zástupce.

Jen drobna technicka poznamka jeste. Predpokladam ze jako obchodni zastupce musi byt v kontaktu se zakazniky = sluzebni auto a sluzebni cesty? Protoze pokud kropi tak jak popisujes tak je velika pravdepodobnost ze jezdi s alkoholem v krvi. To vzhledem k nulove toleranci v CR a vzhledem k tomu ze v pripade nehody jsou z osob s alkoholem v krvi tak nejak automaticky delani obetni beranci znamena potencionalni kolosalni pruser. Zejmena pokud jste napr. manzele nebo mate spolecny majetek!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53338
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Už jednou o řidičák přišel kvůli chlastu. tenkrát to byl právě impuls od jeho mamky aby ho přesvědčila aby šel do Bohnic. a on šel. Ted když se ho na to zeptám tak mi říká, že tam nešel protože by měl nějaký problém ale aby měl od všech klid co do něj hučeli a aby si vyzkoušel něco nového, že prý byl zvědavý jak to tam vypadá. Ale rozhodně tam nepotřeboval jít že by měl nějaky problem. Tenkrát řídil i opilý. teď má rok řidičák zpět. ze začátku si dával pozor, ale ta opatrnost ho asi už opouští. Minulý týden si půjčil moje auto a když se vracel z práce tak se stavoval na nákupu. Lístek z nákupu vyhodil do popelnice než dodešl domů, tak jsem si ho vzala a zjistila jsem že si koupil krabičák vína ale domů žádný nedonesl. to znamená že ho vypil po cestě než přijel domu tak abych to neviděla. Nejspíš někde zastavil. a pak ten "kousek"dojel.A taky si myslím, že ráno i v práci si musí dát aspoň panáka vodky aby mohl vůbec fungovat a pak řídí služební auto. Ono upřímně....podle mě je víc za volantem nebezpečný za střízliva než když si dá jednoho panáka. Jednou jsem s ním jela odpoledne z porodnice, ten den neměl kde si co dát. a všimla jsem si, že se horzně klepe, je nervozní. dupe na brzdy, nadává na protijedoucí auta, přitom vždy každý sek na silnici byla chyba z jeho strany. dojeli jsme domů, dal si pivo a už byl v pohodě. Většinou si dá jedno pivo na ex a to druhé už pije v "klidu".
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53339
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
máte pravdu, já ho v tom vlastně podporuju. U mě má veškerý komfort. žijeme v mém domě, všechny platby jsou na mě. on mi jen přispívá 5tis.měsíčně na bydlení, to ale vzápětí vytahá na chlastu, který si bere ode mě z obchodu. občas zajede na nákup, ale jinak veškerý příjem má pro svoje potřeby. během měsíce si nic nekoupí, tím myslím oblečení apod.a přesto je každý měsíc už 14 dní před výplatou bez peněz. Co se týká dluhů tak má každý měsíc zpoždění, volají mu a píší sms, že je po splatnosti. na utracení má okolo 15tis měsíčně, které jak už jsem psala mu vydrží 14 dní aniž by za to něco pořídil. Dovolené atd platím já za nás za všechny. Provoz auta, bydlení apod platím já. Nejsem na něm finančně závislá a vím, že bez něj bych se naopak měla finančně líp. přesto ho miluju a nedokážu si život bez něj představit, ale vím, že pokud mám být štastná tak bych se měla probrat a začít mít ráda především sebe....všechno tohle vím. A díky jeho chování poslední dobou, kdy se nade mnou povyšuje, ztrapnuje mě a dělá ze mě méněcenou bez které by mu udájně bylo líp si uvědomuju, že líp by bylo nám oběma kdyby jsme šli od sebe. On by se beze mě měl opravdu krásně, nikdo by ho nekontroloval, nebuzeroval. mohl by si pít jak chce, kolik chce. My už spolu ani nespíme, nemá na to chuť. Tak 2x do měsíce ho přemluvím. a aby měl klid tak se se mnou vyspí. Nejdřív jsem si myslela že je to tím že ho nepřitahuju. že jsem ošklivá, a tlustá ale asi to bude spíš tím, že kvůli chlastu nemá chut na sex.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53341
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Lenka: Cim vic pises tim vic musim myslet na to proc jsi ho uz sakra nevystehovala a neposlala k certu? Laska... chapu... ale je to dost desivy cteni . V kazdem pripade podle toho co pises se jedna o tezkeho alkoholika bez jakekoliv sebereflexe a snahy cokoliv resit. Ono to tedy dava smysl - sponzorka mu financuje all-inclusive fungovani, existencni starosti veskere zadne a v zasade nic mu nebrani venovat se pouze a jenom chlastu bez ktereho uz ocividne nemuze byt.

Kasli na to, sbal mu veci a vypakuj ho! Pokud mu na Tobe zalezi tak ma moznost to dokazat - zacit s abstinenci a vydrzet dost dlouho na to aby jsi ho vzala zpet. A pokud zacne brecet a slibovat jak se napravi tak mysli na to ze vsechno (dobre, tak vetsina) toho co alkoholik rekne je lez a ze vetsina alkoholiku v tomhle stadiu jsou ochotni udelat sebevetsi svinstvo jen aby se dostali ke sve davce. Bohuzel vsechno vlastni zkusenosti ktere bych nejradeji zapomel .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53346
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Lenko, nepsala jste sem uz pred nejakymi mesici, rokem? Alkhol, placeni domacnosti a obchod mi jsou povedome. Kazdopadne, kdyz jste si zde tak hezky sepsala, tak jste si i sama odpovedela na to, co mate a chcete udelat pro sebe.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53347
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Ano, psala. Mam to i v mem profilu. Byla jsem tenkrat tehotna. Pak se to na chvilku zlepsilo ale spis si jen daval vetsi pozor. Ja mu blahove verila.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53348
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Lenko, zkus si přečíst své staré příspěvky i ty nynější znovu, ale jako bys četla cizí příběh. Co by sis poradila?? A jak dlouho se ještě budeš ptát a bát? Prostě musíš být silná. Držím ti palce
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53349
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Agi, ctete mi myslenky. Zrovna jsem cetla a jeste nedocetla prispevky ze srpna. Za tu dobu se toho tolik stalo. Ze me je ted totalni psycho troska co ma strach zůstat sama a pritom vim ze si za vse muzu jen a jen sama. Nechci se tu litovat ale nevím jak z toho vybruslit.
Lenka
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53350
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
Já se takhle trápila roky. A vlastně jen proto, že jsem neuměla být sama. A vlastně tak trochu se kvůli tomu ponořila tolik do toho chlastu. Ale to mě samozřejmě neomlouvá. Dnes si říkám, jak je mi fajn a jak jsem mohla být tolik let tak blbá. Takže nebruslit, spíš vzít běžecké boty a utíkat.
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53351
Re: má smysl ještě pomoc nebo už to vzdát a odejít? Před 5 rok, 3 měsíce  
To, co jste popsala bylo moje chovani jako pres kopirak, mozna jen jinou barvou.
Jak jsem psal - z me zkusenosti - zadna pomoc zavislemu je nejlepsi mozna pomoc, jaka se muze naskytnout. Dalsi podpora jedine az v dobe nezneuzivani alkoholu, tedy abstinence - dlouhodobe.
Jak vidite, se zazemim a podporou (all inclusive) to nikam nevede, tedy vede - jen k horsimu. A vzdy to muze byt horsi - nemzete mit predhled o tom, co kde alkoholik napacha - ne jen psychicke ujmy, ale i financni.
Kdyz kdysi exmanzelce radili - rozved se a vyhod ho, radili ji to nejlepsi pro ni, co mohli!
Bohuzel je poslechla az o nejaky rok pozdeji, ale nastesti to udelala!
Ja si prosel tim, cim jsem si diky svemu pristupu, projit musel a 11.2. to bude 2.5 roku bez alkoholu.
Neni vse v poradku, ale je to o .. ja nevim kolik nasobku lepsi, nez byt nalozeny v lihu
Zas na druhou stranu je asi pochopitelne, ze kdyz manzela mate rada, nedokazete si (?) predstavit od nej odejit.
Smutne na tom je, podle toho jak popisujete vyvoj alkoholismu u vase muze, ze vas to psychicky nici a my zavysli nebereme na nikoho ohled, mame jen tu svoji zavislost, koterou je potreba nakrmit. A udelame proto vsechno na svete.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter