Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik?
#25204
Muj manzel pije Před 9 rok, 2 měsíce  
Judita napsal:
Dobry vecer,
procitam si diskusy na toto tema, protoze mam problem s manzelem lepe receno jeho pitim. Zda se, ze jsem se dostala do bludneho kruhu a nevim, jak z nej. S manzelem jsme pres dvacet let, mame dve deti, on je ten muj osudovy muz, myslim, ze je mezi nama opravdu silne pouto a stale se mame radi. Je velmi spolecensky, oblibeny, pracovity, cestny, skvely tata, no proste az na to piti nejlepsi na svete Ale ..... pivo pil vzdy, na muj vkus hodne, ale nikdy se neopijel, tak ze by lezl po ctyrech nebo nevedel co dela, jen takovou tu naladicku, srandicky.... na me mirne agresivni, ale vzdy byl zodpovedny, rano fungoval vyborne, jako by se nic nestalo. Pivo pije denne, kdyz je unaveny vic.Proste po praci relax, zajit do hospudky na pokec a pak s naladickou domu, kdyz jsme se nepohodli, vyjimecne i neprisel az rano, ale vzdy jsem vedela kde je. Vsimla jsem si, ze ho stale omlouvam....Nikdy nepripustil, ze by mel s alkoholem problemy, to ja jsem byla upjata a neprejici, ale mela jsem o nej starosti a taky veskere hadky a problemy byly kvuli piti, to ovsem take neprizna, za vsechno proste muzu ja, ja jsem ta spatna. ted je to tak, ze hodne pracuje,pivo pije misto vody, veskere domlouvani a prosby nepomahaji, domu prichazi stale casteji s naladou, i kdyz funguje normalne, bavit se s nim normalne neda, doma si pravidelne jeste nejaky alkohol da, vino nebo panaka, porad si rikam, ze je unaveny a az toho nebude mit tolik situace se zlepsi, nicmene hadame se cim dal vic, protoze se s nim normalne bez emoci domluvim jen za strizliva, coz je dopoledne, po obede, kdy uz vim, ze ma par piv v sobe je s nim domluva priserna, je neprijemny, nekdy trochu agresivni a ja se musim silene snazit to nejak ladit. Hlavne pred detma, ty ho zboznuji.Je mi to vsechno tak strasne lito, kvuli blbymu chlastu!!!
Nevim co s tim delat, nechci rozbit rodinu a nechci o nej prijit, ale resit to musim.Bude to vsechno pro me velmi tezke, nejsem ta ranarka, ale spis precitlively slaboch.
Diky moc za jakoukoliv radu a zajem
hezky vecer Judita
Judita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25207
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
Judito,pokud váš manžel vše zvládá a pracuje a o vše se stará,tak alkohol zvládá. Sice bude na něm zavyslí,ale to už po těch letech je pochopitelné, ale nedostal se do fáze,že mu je vše jedno a sprominutím na vše nesere. Bohužel vy s tím nic neuděláte jen přilejváte olej do ohně. On to sám musí uznat,že alkohol ho mění,ale to on asi nechce. Je to také součást jeho života. Které se věnuje léta a proto nevidí důvod to měnit a kord když vše zvládá. Jste v blbé situaci.

Vám to vadí a on se toho pivka nechce vzdát. Já jsem na tom stejně. Taky se neumím vzdát alkoholu a ani to nemám v plánu,ale deně nepijí a velmi se hlídám a kvůli klidu doma to nepřeháním. Já také nemám ráda když mi manžel říká hlavně abych se nerozpila a rape do mě a keci kolem toho. Tak mám chuť se sebrat a jít se ožrat a působí to na mne obráceně. Když to neřeší tak jsem v klidu i já a ty chutě nemám. Prostě pro nás to je drga a způsob určitého libida a úlevy. Osobně bych řešila abstinenci kdybych nebyla schopná fungovat a vážné psychické problémy. Tak už pak nic nezbývá než abstinovat. Podstoupit léčení a odolávat té droze. Po zbytek života.
Žanda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25208
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25209
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
No to je právě ta hrůza...že nikdo neví, jestli už do toho pádu nezbývá to jedno malé pivo )10 stupnové) nebo může chlastat celej život do 110 let a bude ok....protože každej kdo chlastá, to dřív úplně v pohodě zvládal...že za 10 let skapal na cirhozu jater nebo přestal všechno zvládat, tak toto zjištění už je "tzv. pozdě bicha honiti
Dále je tu ještě situace, že když děti vidí, že tatínek pije a je v "pohodě" můžou začít chlastat taktéž (samozřejmě nemusí, ale je to pravděpodobné) a nemít takové štěstí...protože až si vypijou to SVOJE poslední, pak už není cesta zpět a pouze ta abstinence může zachránit co ještě zbylo...Je mi jasné, že ožralům se nebude líbit co jsem teď napsal, ale alkoholici to jistě pochopěj
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25210
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25212
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
To mělo být sem:
někdo má inteligenci, někdo talent na hokej, další umí balit holky a někdo může chlastat celej život a nějak to přežije...To, že tim sere všechny okolo je věc druhá...A možná ten co se uchlastal ve 50 letech, kdyby v 16 vzal do ruky místo sklenice piva tágo na kulečník, je z něj ted mistr Evropy v kulečníku a ne alkoholik, kterému si obyčejní opilci vysmívaj a nechápou, jak mu to může dělat jakejkoliv problém, kdyt oni chlastaj taky, ale všechno zvládaj (zatim nebo už navždy) no těžko to odhadnout
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25213
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
Renata napsal:
To si myslí každý že to zvládá,ale varující signály má každý stejný. Pak po varování se nic nezmění. Začne to v hlavě a psychika je odrazem konečné fáze a chuť jen pit a pit...

Depky psychózy a děs....brr normálně si to vybavují...hrůza nesnesitelná.



Ok..to mi připomíná kuřáka, kterýmu ve 40 řikaj, že už by neměl kouřit a on se jim směje do ksichtu..O pár let později s rakovinou plic jim do toho ksichtu brečí a nedokáže pochopit, proč soused v 98 letech kouří 40 denně a je v pohodě
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25214
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25218
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
Evo, odborníci mají pravdu, tatínek musí spadnout na dno, pak se možná!! odrazí, přestane pít.A je je úplně jedno, jestli má VŠ nebo je dělník, nemoc si nevybírá podle vzdělání.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25223
Re: Jak přesvědčit alkoholika, že je alkoholik? Před 9 rok, 2 měsíce  
petrch- tolik pravdy, lip bych to nenapsala. Za to te konecne nikdo napadat nebude
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter