Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...12
Dolů
Téma: Rada
#7083
Rada Před 12 rok, 5 měsíce  
Dobrý den, chtěla jsme se zeptata, mám sestru-alkoholičku, má 4letou dcerku. Momentálně dostala Antabus,ale přepíjí ho, je jí samozřejmě špatně, bývá agresívní. Manžel chodí do práce. Lékařka říkala, že pokud je v rodině dítě, přepíjí-li Antabus, že to musí hlísit a dceru ji vemou....Sestra by šla i na léčení,o dcerku se má kdo starat, tatínek, teta, babička+děda, proč by musela do ústavu???Jak je to? děkuji za odpověd!!
Lucka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7085
Re: Rada Před 12 rok, 5 měsíce  
Když by šla na léčení, jistě by malá nemusela jít do ústavu, spíše je problém s tím přepíjením antabusu, může zemřít, hazarduje se životem......radši se informuj sama u lékaře, jestli sestra nelže, a ať uhání do léčebny.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7467
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
Ahoj všichni,
já mám jiný problém. Přítel je už 2 měsíce v léčebně, před každým "opušťákem" dostane antabus. Kromě toho bere nějaká antidepresiva a něco na spaní. Nevím, který z léků to má na svědomí, ale vždy večer má na některý lék reakci a to takovou, že mu hoří celý obličej, někdy má v obličeji i kopřivku a na těle rudé fleky. Dostaví se zimnice a i když to všechno přejde, má stále studené prsty, jako by měl špatný krevní oběh. Byli jsme dnes v bazénu, museli jsme odejít dřív, protože mu byla zima - reakce se dostavila až doma. Také se mi svěřil, že se mu špatně plavalo, že neumí zkoordinovat pohyby rukou a nohou. Jsem z toho dost vyděšená, chtěla jsem, aby to řekl v léčebně, ale nechce.
Díky za Vaše odpovědi a všechny zdravím!! Sabina
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7469
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
to vypada jako ucebnicova reakce antabusu a alkoholu... pritel si zrejme neceho liznul
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7475
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
Ne, Hanko, to není možný. U mě se alkohol nenajde, jsme spolu 24 hodin - mám garsonku, takže bydlíme spolu v jedné místnosti, tam by nic neschoval. Kromě toho jsem myslela, že by po antabusu zvracel, ne že bude mít zimnici a kopřivku..
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7476
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
Sabi, nemusi ani nejak zamerne pit, mozna je to reakce na alkohol v jidle... muze byt i na toaletni vodu s obsahem alkoholu... telo pak reaguje takhle, tezsi nevolnosti jsou az u vyssi davky alkoholu.. ale samozrejme to muze byt jina alergicka reakce na disulfiram... kazdopadne, antabusovou reakci by mu meli vyzkouset uz v lecebne...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7478
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
Předpokládám, že asi nevyzkoušeli. Zvažuju, zda do léčebny napsat? Má před sebou ještě měsíc léčby. Propustku dostává 1x za 14 dní, minule ta reakce byla úplně stejná. Vlastně nevím, jak se mám zachovat. Možná napíšu jeho psychoterapeutovi, ke kterému docházel do denního sanatoria. S.
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7479
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
Určitě to napiš, není to žalování, udávání, jde o jeho zdraví, mě to taky připadá, jako přepíjení antabusu.Nemusí zvracet, ale to zrudnutí, vyrážka, špatné dýchání, to jsou přesně stavy alkohol a antabus.A nevím o tom, že by se někde v léčebně zkoušely takové věci, to bylo jen ve filmu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7480
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
Libuško, jsem z toho rozčarovaná. Tolik let jsem se snažila, aby se šel léčit, nakonec, když jsme se všichni spojili - já, rodina i zaměstnavatel, tak se to povedlo a on opravdu nastoupil léčbu. Pokud je to pravda a on opravdu zkouší pít na antabus, tak je to asi největší zklamání mého života. To potom vůbec nemusel chodit do léčebny, zbytečně zabírá místo někomu, kdo by se léčit opravdu chtěl. Jen nechápu, kde by k tomu alkoholu u mě přišel, protože já jsem ani do cukroví žádný alkohol nedávala... S.
SABI
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7481
Re: Rada Před 12 rok, 3 měsíce  
Sabi, zatím to nevíme určitě.Ujišťuji Tě, že alkoholici jsou mistři ve schovávání flašek, pití.Doufejme, že se pleteme, ale tyto reakce by musel mít i v léčebně, všimli by si toho, a proč nechce, aby to tam věděli?Je to podezřelé.Spousta lidí se jde léčit jen kvůli rodině, na nátlak, což je chyba, taková léčba nefunguje, oni musí sami chtít, uvědomit si, že skončí špatně, že ubližují všem kolem sebe.....jinak to nemá cenu.Přála bych Ti, abysme se pletli, aby přítel přestal pít, aby jsi měla klid, radost ze života, vím, jak je těžký život s alkoholikem.Je k nežití.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter