Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Potřeboval bych poradit jak přestat pít
#10333
Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den,
jmenuji se Honza a už několik let mám problém s alkoholem.Nikdy jsem s tímto problémem u doktora nebyl.Vím, že základem je chtít přestat sám, ale to mi prostě nejde.Vydržím to třeba 3 týdny i měsíc,ale pak se stejně opiju.Ze začátku jsem pil, abych drobet ztratil zábrany a přestal se stydět, ale poslední dobou už piju ani nevím proč.Jakmile začnu tak už neumím přestat, prostě to nedokážu.Jeden večer si sednu se známýmy a pak už se to veze, piju celou noc i další den a noc dokuď nejsem úplně vyřízenej.Doma nepiju, obcházím různé hospody a nonstopy. Štve mě to samotného, ale prostě nemůžu najít tu vůli přestat, když už se napiju.Vím, že tím trápím celou svou rodinu, nejvíc asi mamku. Hodně rad se tu pohybuje kolem sportu. Sám hraju fotbal a trénuju i fotbalovou přípravku a tak vím, že bych jim měl jít příkladem, ale prostě skončit s alkoholem se stále nedaří. Práci mám také dobrou, ale řekl bych, že díky alkoholu o ni také přijdu i když to může být až za pár let. Nikdy jsem nic takového nikomu neřekl raději to držím v sobě. Byl bych rád kdyby mi někdo poradil nebo alespoň řekl co pomohlo jemu.Přžedem děkuji za odpověďi
Jan
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10334
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 7 měsíce  
Ahoj.
Co k tomu dodat. Alkohol tě ovládá, jsi prostě kvartál.
Notorik pije denně (má svůj kvartál krátký), kvartální alkoholik v určitých časových rozmezích (po týdnu,dvou,měsíci...),ale nemoc je to stejná,jakmile začne,už nepřestane dokud nepadne.Mozek mu to nedovolí,z důvodu nemoci je totiž hluboko v podvědomí přesvědčen,že by mu to uškodilo..Proto to svým vědomí nejsi schopen řídit a ovlivnit jako člověk zdravý..Takže schrnme to tak,že můžeš být rád že nemusíš pít např denně nebo ob den či dva do němoty,ale máš to hozený měsíčně.Když víš,co ti způsobí když se jednou napiješ a pak táhneš tři dny,tak proč to děláš..odpověď je jednoduchá,jsi nemocný,nemocí je alkoholismus v trošku lehčí formě a to alkoholismus kvartální...Jediná rada je,ikdyž se ti jako alkoholikovi nebude líbit NEPÍT.A že na tom nejsi tak špatně jako týpek od vedle co je na šrot denně?To tě může sice těšit ale věř mi, že blázinci byste měli oba stejného doktora ba dokonce budete spolu napokoji
parrere : kvartální alkoholismus, doporučena dobrovolná léčba ambulantní při komplikacích nutná hospitalizace.Dále možnost navštívit AA (anonymní alkoholiky) a jiné svépomocné organizace při problémech zneužívání návykových látek.
PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ,VĚŘ ŽE TO ZVLÁDNOUT JDE,ALE LEHKÉ TO OPRAVDU NENÍ.NA KONCI TĚ ALE ČEKÁ VYSVOBOZENÍ OD PROBLÉMU,NA KTERÝ SI SE PTAL A ZA TO TO STOJ´.VĚŘ MI.S pozdravem Petr léčící se alkoholik
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10335
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 7 měsíce  
Jane, počítej s tím, že Tvé stavy se budou jen zhoršovat, a tak něco dělej, dokud máš sílu, normální myšlení.Jinak Petr poradil vše.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10653
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 7 měsíce  
Honzo.Na Tvém místě bych navštívila psychiatra.Je dobré zmapovat,které stavy u tebe pití spouštěly prvotně a které se postupně nabalily.Na některé je možné nasadit léky.Nechala bych se také jistit Antabusem.Ten první rok vydržet je opravdu náročné,ale jde to.Hlavně to chce začít a změnit-to je v tvé režii.Držím palce a přeji to nejmoudřejší rozhodnutí se!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11550
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobrý den. Jsem alkoholik a chci s tím seknout už konečně jednou provždy. Moje motivace:1. strach, že zblbnu, 2. přírůstek váhy, 3. peníze, 4. často jezdím autem
Je mi 50 let a pila jsem téměř denně několik let. Před rokem a půl jsem se rozhodla přestat pít. Držela jsem i redukční dietu a za 7 měsíců jsem zhubla 28 kg. Byla jsem na sebe moc pyšná, jakou mám pevnou vůli nepít a hubnout. Začala jsem si věřit a rozhodla se praštit i s kouřením. To jsem udělala a nyní nekouřím 9 měsíců. Vzhledem k tomu, že chodím cvičit, šla váha nahoru jen mírně. Bohužel, na jedné rodinné oslavě jsem si dala několik sklenek vína a od té doby je to zase denně. Ne moc, ale každý večer. Můj manžel taky pije. Vlastně se vzájemně svým chováním ujišťujeme, že je to tak v pořádku. ALE NENÍ!! Na léčbu se necítím a taky se stydím. Předevčírem jsem to zase utnula. Věřím, že když se mi povedlo přestat kouřit, zvládnu i toto. Jen si už nikdy nedat. Držte mi prosím palce. Lenka.
Lenka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11552
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Lenko-palce ti držím.Ovšem co je pro tebe víc?Tvá váha,či postava nebo nepití-či střízlivost?Si musíš zodpovědět sama.Není dobré být na to sama-už vzhledem k tomu,že tvůj manžel má k alkoholu také kladný vztah.Co tak zbavit se strachu a předsudků a začít chodit do AA?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11553
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Jani, děkuji za podporu. S tou váhou je to tak, že je to spíše motivační faktor k nepití. Říkám si:1 panák = 6 rohlíků. O AA už jsem vážně uvažovala. V našem městě se scházejí dokonce dvakrát v týdnu. Na katolické nebo evangelické faře. S vírou nemám problém, jenom jsem spíš introvert a samotář. Tento víkend jsem mimo město, takže se na setkání ani nedostanu. Ale příští týden se budu snažit sebrat odvahu a v sobotu tam dojít. Cítím, že by bylo dobré do situace zasvětit i manžela, popř. ho i motivovat, zatím se nedaří. Tak prozatím budu abstinovat sama. Taky si slibuju, že by mi mohla pomoci psychosociální studia na VŠ v Praze ( začala jsem to dělat jako celoživotní vzdělávání). Sluníčko v duši, Lenka.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11554
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Víš,AA není o náboženství-i když slovo Bůh a víra se tam vyskytují.Je to o tom,přijmou víru,že je zde něco něco mnohem silnějšího a mocnějšího než já sama.Něco co tvoří svět ,na základě,kterého žijeme.Víra sobě není pro alkoholika-později je schopen uvěřit i svým nemocným myšlenkám a začne pít-tak jak se stalo tobě.Ovšem najdeš tam víru v sebe.Najdeš tam sílu a co ještě porozumnění ve své nemoci,v její podstatě.Najdeš tam oporu v tom se nenapít ,najdeš tam přátele,kteří ti budou rozumnět a ty jim.Najdeš tam i program k uzdravení své duše a všeho co tě v životě pálí.Moc bych ti to přála.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11555
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Ještě jednou díky za povzbuzení. Pro mne Bůh a víra nejsou jen slova a už jsem měla v minulosti příležitost poznat jejich sílu.. Příští sobotu to tedy zkusím. Hezký den, Lenka.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11556
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Jako věřící člověk bych měla být ostatním příkladem. O to víc se stydím.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter