Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: myšlenky alkoholika bez kontextu
#11324
myšlenky alkoholika bez kontextu Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobré ráno, pozdravi mě mozek jednoho krásného slunečného dne..nebylo by od věci dát si jedno dvě piva.Ale mozku, kdyt víš, jsem alkoholik, nemohu.Jedno dvě ti neuškodí, rychle tam to první nalej, uvidíš jak ti začne být hezky..Věřím ti mozku, je pátek, vzal jsem si dovolenou, mám na ní přeci nárok tak proč si nedopřát trošku té falešné radosti, kdy se budu cítit několik hodin tak krásně, silně, všechny problémy se na chvilku scvrknou do malé kuličky a pá budu plout městem od hospody k hospodě, od stánku ke stánku a všude si dám jedno nebo dvě, prohodím pár slov a půjdu spát..Otevírám rychle, než si to mé vědomí rozmyslí první Braník ještě doma, co na tom že byl k nedělnímu obědu, vím že po prvních pár locích už to stejně nezastavím. Děkuji ti, odvětil mozek, nevědom si toho, že ho právě toto za pár let zcela zničí.. Kdyt ty jsi ho to naučil, tvoje podvědomí žádá od tebe aby si se vědomně ničil silou, které lze z těží odolat.A nebylo to před lety náhodou naopak?Vědomně jsi se snažil své podvědomí přesvědčit, že se máš líp, než si se měl po úspěšné maturitní zkoušce, šel si přeci na oslavu,ve své chamyžnosti jsi musel mozku dodat látku, aby tvá sláva byla ještě daleko větší.Co na tom, že je to jen pocit v tvé hlavě...O mnoho let později, díky biochemické změně v mozku člověka, který se s kamarádem pijákem motá noční prahou a již tři dny po nutném spánku zahajuje brzké ráno pivem nmebo panákem, málo kdo vidí mezi těmito dvěma rozdíl..Oba se potácejí, jsou namol, zajisté alkoholici..Omyl páni a dámy co na nás tak koukáte.Můj přítel pije stejně jako já, ale on pije protože chce, kdyžto já protože musím, jinak mi nebude vůbec dobře a to mi věřte.Co říkáte, paní??%Ze to není vidět, že jsme opilí oba dva?Ale kdeže , vidět to není, to bude vidět teprve v pondělí ráno, až zazvoní první budík a kamarád s těžkou kocovinou do té práce dorazí, kdyžto já budu přemýšlet, jak se omluvit abych se mohl ještě dnes, opravdu dnes naposledy vrátit mezy barové židličky, popřemýšlet a s jistotou si tvrdit, že zítra určitě vstanu...Lidé nemocní cukrovkou milující ten nádherný barevný jahodový dort se sladkou šlehačkou by dali vše, aby se do něj mohli zakousnout.Museli si však uvědomit, at už s pomocí boží nebo bez ní, že pokud nebudou žít bez sladkých jídel, nejspíš brzy umřou. Stejně jako ty, alkoholiku který tak miluješ pocit falšného štěstí a opojení, ač okolí to jistě vidí jinak, si musíš odmítnou tu lásku, alkohol.Co naplat, je to pocit, jako se odloučit od té kruté lásky, kterou nadevše miluji ale mým rozumem vím, že pokud s ní budu, vezme mi vše a nakonec i život.Je to pouze o volbě..Žít s tebou pár let od rána do večera, občas pauza a zemřít na ulici, nebo bez tebe plnohodnotný život, avšak ze začátku zdá li se bezcený, bez té proklaté drogy, na kterou si svůj mozek ty sám, svou nenažraností z radosti kterou ti život dával navyknul..On za to nemůže, zadržíš li dech, tak posledních pár sekund před tím, než se potřebuješ nadechnout, je velice srovnatelné s tím, co cítí alkoholik, když po něm mozek požaduje tuto drogu..On neví, jestli potřebuje kyslík nebo alkohol, prostě se chce zachránit a chudák ani neví, že bez kyslíku by zemřel, ale s alkoholem taky.Je prostě chudáček zmatenej, chce něco co ho zabije..no kdo by to byl do něj řekl
Hezké sny abstinující mozku, hezké sny odpočaté tělo, ráno si dáme kávu, cigaretu a bude nám bez alkoholu dobře..Do té doby než se zase po čase ve své pýše budeme chtít přesvědčit, že nás se alkoholismus netýká..No co, důležité je to znovu zastavit a znovu se ujistit že opravdu ale opravdu nejde vypít ani jedno jediné pivo, jak to dělají staří tátové v pivnicích a hospodách, kteří nejsou alkoholici..Dobrou noc
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11481
Re: myšlenky alkoholika bez kontextu Před 11 rok, 5 měsíce  
Pěkně jsi to vystihl.Šikovná makovička,BYLO BY VELIKÁ ŠKODA PROPÍT TAKOVÝ TALENT
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11484
Re: myšlenky alkoholika bez kontextu Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Jano..jo děkuju, to jsem se jednou v noci vzbudil a tohle jsem měl strašnou chut napsat..Prostě jak mi šly myšlenky v hlavě, tak jsem psal.Ani jsem to po sobě nečetl a rovnou odeslal proto tolik chyb, za což se čtenářům omlouvám
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11491
Re: myšlenky alkoholika bez kontextu Před 11 rok, 5 měsíce  
To je dobře,že jsi to ventiloval.Je to autentické a výstižné.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11510
Re: myšlenky alkoholika bez kontextu Před 11 rok, 5 měsíce  
Palec nahoru, klasa. Moc se mi to libi
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#11515
Re: myšlenky alkoholika bez kontextu Před 11 rok, 5 měsíce  
Něco podobného jsem si psala a pak schovala do skříně,kde mám starší věci.Zapomněla jsem na to a objevila ho za dlouhý čas.Když jsem si to přečetla,kde jsem sama sobě slibovala,bylo mi hrozně.Po tom dopisu totiž následovala ještě hodně dlouhá doba,kdy jsem tyhle sliby porušovala.
Nebylo by od věci si tohle psaní,které jsi vytvořil občas přijít přečíst.Třeba ti pomůže,když budeš váhat. :)Hodně štěstí.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11516
Re: myšlenky alkoholika bez kontextu Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj..Taky si ho občas přečtu.Taky je celkem dobré psát si každý den deník,jak bylo ten den,pocity,stavy atd..po čase si to přečíst je docela zajímavé
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34256
dva dny čistej Před 7 rok, 10 měsíce  
hrůza běs stach a děs potom třes a delírium tremens..hlava v kýblu už není co zvracet politý potem,křeče do nohou..myšlenky na věci poslední... totální nad sebou zhnusení...pocit že všichni na tebe zírají a chceš být sám... totální odpor cokoliv pozřít... myslet jen na jedno pořádně se opít... jen jedno pivko a potom desátý...myslel jsto dobře zase jseš ožralý a potom usneš takhle to končívá ráno se vzbudíš kolotoč začíná...
petr741
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34257
Re: dva dny čistej Před 7 rok, 10 měsíce  
petr kutner napsal:
hrůza běs stach a děs potom třes a delírium tremens..hlava v kýblu už není co zvracet politý potem,křeče do nohou..myšlenky na věci poslední... totální nad sebou zhnusení...pocit že všichni na tebe zírají a chceš být sám... totální odpor cokoliv pozřít... myslet jen na jedno pořádně se opít... jen jedno pivko a potom desátý...myslel jsto dobře zase jseš ožralý a potom usneš takhle to končívá ráno se vzbudíš kolotoč začíná...

"Kto si vlastne?"

"*Petr Kutner alias Petr 741* alebo iba prepíjač Antabusu?"

(Registrovaný dnes: 29.5.2016 po 05:06 hod.)

"Máš problém s vlastnou identitou?"
(To je ale asi iná diagnóza: - nie F10.2 ?!?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter