Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...678910111213
Dolů
Téma: SELINCRO
*
#54538
Re: SELINCRO Před 5 rok  
zdenek.dry:
Proč pohádka? Myslíš snad, že se tímhle bavim po večerech? Ne, TSM mi opravdu pomohlo a já bych rád, kdyby to pomohlo i dalším.
Nicméně chápu, že většina lidí jsou zabedněnci, s klapkami na očích, kteří nedokáží pochopit věci v širších souvislostech.
Pokud se tobě daří abstinovat, tak mi věř, že jsem za tebe rád a přeji ti to. Nicméně tradiční způsoby léčby nejsou vhodné pro každého, tomu odpovídá i velmi nízká úspěšnost těchto léčení.
Pochybuji, že máš nějaké základní znalosti ohledně TSM, zkus trošku googlit a uvidíš, že se rozhodně nejedná o můj výmysl.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54540
Re: SELINCRO Před 5 rok  
Caw Petr,

tak ide mi to ako v lete na sankach.

Prestal som chodit behavat s ludmi, nenaplnilo to ocakavania skamaratit sa s ludmi a proste citim, ze som iny ako mainstreamovi ludia, takze moja snaha motivacia oslabla.

Taktiez psychoterapia, z 1 x za tyzden mi zacal davat sedenia 1 x za 3 tyzdne, a ja vnimam podobne ako pri predoslom pokuse, take sklamanie a pokles motivacie, takze som vcera tam ani neprisiel.

Ohladne selincra, po tej skusenosti, 'ze si ho mam problem dat ak pride craving', lebo vtedy sa chcem bavit a nie mat neziaduce ucinky, a zabaveni naltrexonu som to prestal uzivat a zacal zasa pocitovat alkoholovu zabavu.
No zrejme mi zasa stacilo, naposledy som bol von v stredu - craving po praci, ale v bare nic moc, tak som siel i v stvrtok to dohnat, no a nakoniec este piatok, pretoze doma samota, smutok ma prinutila ist, a tahal sol som do soboty vecera koncert, kamosi, hudba.
To bola zas taka "posledna kvapka" ze takto dalej nemozem. Davam sa este teraz dokopy.

Selincro po dlhsom uzivani by mali vedlajsie ucinky slabnut az vymyznut.
Mna napadla jedna vec, ze skusim bravat len polovicu lieku a uvidim.
Pretoze mozno cela tabletka je na mna moc silna.
Kazdopadne mavam strach, ze si neviem rozkazat, ta posadnutost ak pride craving je priam neovladatelna, ako tuzim sa vtedy dostat do tych alkostavou.

Takze musim to skusit nanovo s polovicnou davkou, snad tie psycho stavy a nespavost budu slabsie a taktiez pocitim aspon trosku zabavu a nevypijem vela.

Som v pasci uvedomujem si to, nic ine mi neostava ako dalej skusat, hladat, poznavat sa, neutekat od samoty, bolesti, ak nie tak uz neviem. Som zo seba svojho zivota uz ...

Vsimol som si, ze furt musim pocitit tie negativa alkoholu a ze hlava zabuda a povie si neni tak zle, ze to bude dobre, ale nebude. Mam strach, ze si nepomozem, uz neviem, kam by som sa pak obratil.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 09/04/2019 05:41 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54541
Re: SELINCRO Před 5 rok  
Stef,

..."si ukážkový samotrýzniteľ, ktorý sa trýzni len preto, že
chceš "vynájsť" niečo nové, iné a jednoduchšie ako sú tradičné a overené cesty k prekonávaniu zlozvykov/(závislostí)".

"Skúšaj a testuj sa až pokiaľ sa celkom hrdinsky neupiješ!!!"

"Aj to je prejav slobodnej vôle!"


Skratky doposiaľ nie sú...

(Už dávno si mohol byť po PAL a úspešne sa doliečovať!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 09/04/2019 06:57 Provedl: Ja. Důvod: Syntax... ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54542
Re: SELINCRO Před 5 rok  
JA, na PAL som sa vyjadril az az, nic som s ich "pomocou" nevyriesil
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 09/04/2019 07:28 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54544
Re: SELINCRO Před 5 rok  
JA, ale Stefo na PALke bol. Nezadarilo sa.

Petre, ja som nepísal o tebe, ale o Stefovi. Ďalšia vec. Sám najlepšie vieš, že tie vedľajšie účinky nie sú žiadna výhra. A čítal som o nich dosť aj na rôznych zahraničných fórach, aby som bol v obraze. A tie účinky boli des, čo so čítal. Mnohí ho prestali brať hneď na začiatku. .A teraz si predstav závislého alkoholika, ktorý pije každý deň. Nie len pri nejakej akcii. Sám píšeš, že si to nevieš predstaviť brať pravidelne, že by Ti z toho asi ruplo v hlave. Bavíme sa stále o ťažkej závislosti, nie príležitostnom pití a ožieraní sa, ak niekto nemá klapku. Ani lekári neodporúčajú Selincro pre niekoho, kto má po alkohole abstinenčné príznaky. Už tie samotné bývajú des a v spojitosti s vedľajšími účinkami selincra, to musí byť na zbláznenie. Môžeme sa baviť o tom, že selincro tlmí účinky alkoholu. Ale ťažký závislák pije práve kvôli nim. Bude tu fľašu piť dovtedy, kým ich nepocíti. Hoci po litry. Ten kľudne exne fľašu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54545
Re: SELINCRO Před 5 rok  
Stefe kámo ahoj , myslím, že u Tebe děla hodně ten útěk před samotou/nudou...musíš si najit i nějaký motor/cíl v životě, když ráno vstaneš vědět proč...teď je ta největší "radost" ten alko život, "kamarádi" a chlast... myslím, že jsi ještě nespadl na dno... buď za to rád a nesnaž se na něj dostat a zjišťovat jaké to tam je, protože tam nic příjemného nečeká...drž se!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54547
Re: SELINCRO Před 5 rok  
stef napsal:
JA, na PAL som sa vyjadril az az, nic som s ich "pomocou" nevyriesil
Stef,

"Ty piť chceš!!!"
"Tak pi!!!"


Istý pán absolvoval PAL 3×, a až
na 4.krát sa spamätal natoľko, že pracoval ako uznávaný terapeut v OLÚP
v Prednej hore...

"Prekroč už konečne sám seba a vystúp z ulity alkoholu aj alkoholizmu!"

"Možno pochopíš (už/až) na 10.krát... (,ale predsa!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54548
Re: SELINCRO Před 5 rok  
1 a 1 su 2 to mi funguje kym ... jedno podmienuje druhe ... som v bludnom kruhu a neviem z neho vyjst
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 09/04/2019 13:36 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54549
Re: SELINCRO Před 5 rok  
stef napsal:
1 a 1 su 2 to mi funguje kym ...
..."ono Ti TO/(Tvoje sčítanie) funguje po prvý dúšok drogy/(chľastu), však??!"

..."akonáhle vystrebeš prvý dúšok, si v p....i!!!"

(...rozum má holiday, vôľa detto a myseľ = netto/prázdna.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54550
Re: SELINCRO Před 5 rok  
Petr napsal:
zdenek.dry:
Proč pohádka? Myslíš snad, že se tímhle bavim po večerech? Ne, TSM mi opravdu pomohlo a já bych rád, kdyby to pomohlo i dalším.
Nicméně chápu, že většina lidí jsou zabedněnci, s klapkami na očích, kteří nedokáží pochopit věci v širších souvislostech.
Pokud se tobě daří abstinovat, tak mi věř, že jsem za tebe rád a přeji ti to. Nicméně tradiční způsoby léčby nejsou vhodné pro každého, tomu odpovídá i velmi nízká úspěšnost těchto léčení.
Pochybuji, že máš nějaké základní znalosti ohledně TSM, zkus trošku googlit a uvidíš, že se rozhodně nejedná o můj výmysl.
.


Úspěšnost léčeben je nízká z jednoho jediného důvodu,a to je fakt,že alkoholismus je těžká progresivní smrtelná nemoc.Že léčebny nejsou pro každýho?Jsou.To teda opravdu jsou.
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...678910111213
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter