Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...910111213141516
Dolů
Téma: Jsem koholik a nevím jak dál
#28138
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
dejna napsal:
A to, že se daří tobě, neznamená, že to dokáže každý. A toto mi přijde zavádějící.

To som ja nikdy netvrdila a viacerym ludom som uz napisala, ze to podla mna sami nezvladnu. Ale to je presne o com stale pisem, ze treba posudzovat pripady individuane a nie hadzat vsetkych do jedneho vreca..Ja by som si nikdy nedovolila napisat, ze ked som to zvladla sama ja, tak to musi zvadnut sam kazdy jeden..Ale niektori si tu dovolia napisat, ze ked som to nezvladol bez pomoci ja, tak to bez pomoci nezvladne nikto..a to je to, co povazujem za zavadzajuce...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28141
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Ale to je právě ono. My všichni totiž jsme v jednom pytli!
dejna
Junior Boarder
Příspěvky: 34
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28142
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
...každý jeden úspešne odabstinovaný deň je bonus k/do triezvosti.

Úrovní (triezvosti) je mnoho... vždy môžeš ešte niečo zlepšiť(!)...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28147
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Ano Dejna, sme vsetci v jednom pytli, co sa tyka diganozy. Ale cesta k abstinencii je u kazdeho uplne ina. To co funguje na jedneho, nebude fungovat na dalsieho. A netreba zabudat na to, ze su rozne stadia alkoholizmu a poda toho aj treba k tomu pristupovat. Inak sa musi liecit ten, kto sa prepil uz na same dno a inak ten, kto sa to snazi zastavit este v stadiu, ked dokaze za seba rozhodovat sam.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28149
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Kira píše:
...asi keď sem napíše, tak vo väčšine prípadov hľadá iné možnosti ako liečebňu alebo AA...

Kira,

...ale mnohí aj tajne dúfajú, že sa dozvedia bezpečný recept *ako samoľúbo slopať* (,hoci aj do bezvedomia) a pritom sa neopiť!...
...alebo, že objavia *svätý grál, či kameň alkomudrcov* a naučia sa piť kontrolovane alebo vlastnou vôľou zdolávať craving(!).

[...aj ja som si dlho(33 rokov) namýšľal, že mňa sa TO netýka, že ten mýtus zlomím, zdolám ho a prekonám! ...nakoniec som opäť pristál(v gravitácii triezvej mysle)...]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28150
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Ja napsal:
Kira píše:
...asi keď sem napíše, tak vo väčšine prípadov hľadá iné možnosti ako liečebňu alebo AA...

Kira,

...ale mnohí aj tajne dúfajú, že sa dozvedia bezpečný recept *ako samoľúbo slopať* (,hoci aj do bezvedomia) a pritom sa neopiť!...
...alebo, že objavia *svätý grál, či kameň alkomudrcov* a naučia sa piť kontrolovane alebo vlastnou vôľou zdolávať craving(!).


JA, to ja viem, ale teraz piseme o inom. Co sa tyka tajneho receptu ako samolubo slopat, tak ja som tu nikdy nikomu nepisala, ze existuje a vo vacsine pripadov som radila, ze jedina moznost je uplna abstinencia. Aj ked aj v tomto existuju vynimky.
Ja som len reagovala na to, ze Dejna napisala, ze bez AA, liecebne nejde abstinovat. A s tym nesuhlasim, lebo tym neguje vsetkych tych co sme to dokazali a bere nadej tym, co by to dokazat mohli.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28152
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Potrebovala bych pomoc a poradit, ale tady se ji nedockam. Porad se tu jen dohadujete a urcite to odrazuje mnoho lidi pozadat o radu. Je to smutne zkusim hledat dal na netu
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28153
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
To jsem nenapsala...
Jen to, že souhlasím s Líbou, nebere naději, upozorňuje na rizika a v tom já vidím ten rozdíl.
Cesta k trvalé abstinenci je dlouhá a těžká, neznamená to, že sama nedojdeš k cíli, jen je to bezpečnější se zkušeným průvodcem nebo partou přátel. Toť vše.
dejna
Junior Boarder
Příspěvky: 34
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28156
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Evi,
je to velmi jednoduché. Jsou to "samo-vyléčené" alkoholičky. Možná nepijou, ale mají nalomenou psychiku a nic jiného než hádky nežijou. Celé dny tady dřepí (nezaměstnané), možná doma trpěné manželem.
Moc poučné - čti a utíkej na AA, nebo k psychologovi. Tedy pokud nechceš dopadnout jako tyhle hrdinky, které uštípaly jediného věci oddaného člověka a teď budou kvákat nesmysly.
Jane

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28157
Re: Jsem koholik a nevím jak dál Před 8 rok, 11 měsíce  
Je to velmi jednoduché. Nechodit sem a zkusit jiné webové stránky. Je to fanklub Liby kam patří i neustále reagující duševně zmrzačená Jane, která má nustálou potřebu rýt a navážet se do druhých.
Jane nejsi normální a reaguj si ty své nesmysly vesele dál, já už taky du.
Vylízanče.
Matka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...910111213141516
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter