Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...165166167168169170171...194
Dolů
Téma: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre
**
#47079
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtko,

..."a žiješ? Skutočne alebo aj naozaj?"

(...možno sa Ti aj ja/Ja iba snívam.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47081
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
Kiežby si sa mi iba sníval. Ráno by som sa prebudil a pri predstave, že to bol iba sen, by som mal hneď krajší deň.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47082
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Kiežby si sa mi iba sníval. Ráno "by som sa" prebudil a pri predstave, že to bol iba sen, by som mal hneď krajší deň.
Krt,

vymeň ten *podmieňovací spôsob/kondicionál* za prítomný čas a "ži svoj deň - vymeň alebo aktívne premeň/zmeň "deň trapasník" na/za "deň úspechov"!" "A je TO!"

Ži, zažívaj aj prežívaj sám seba v triezvej prítomnosti a netráp sa hlúpymi konštrukciami a výplodmi chorej mysle...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47083
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
Martine, tie sny sú bohužiaľ úplne normálne. Bude nejaký čas trvať, kým sa ich zbavíš. Ja som zažil skutočne desivé sny, keď som nevedel, čo je sen a čo skutočnosť, pretože sa to odohrávalo v identickom prostredí mojej izby, keď som "cítil" na sebe cudzie dotyky, po dlhej snahe sami podarilo akože prebudiť a rozsvietiť, ale to bol zase len vo sne...A keď som sa skutočne prebudil ale stále nevedel, či to nie je zase len sen a tie mátohy sa zase nevratia... No bol to pre mňa des. Sedieť na posteli a klepať sa od strachu, na to sa nedá zabudnúť. Bolo to tak 3-4 deň po vytriezvení. Ja som si ich nazval "Živé sny". Neprajem nikomu zažiť. Ležíš na posteli a niečo ťa ťahá za ruku alebo za nohu. Chceš si sadnúť, ale nemôžeš, lebo niekto ťa drží. Alebo cítiš ten tlak rúk na hrudi a nemôžeš sa nadýchnuť. Totálna panika.
P.S. Trošku rozháraný opis, ale ináč to neviem dať.

Neviem, ci Ta to este nejak zaujima, ked sa Ti to uz nedeje, ale tento fenonem sa vola spankova paralyza (sleep paralysis). Ked spime, mozog zvycajne "vypne" svaly, aby sme v spanku odniekial nespadli. Normalne to nie je ziaden problem, pretoze pri tom clovek nie je pri vedomi, ale niekedy sa stane, ze sa cast mozgu zobudi, ale cast ostane v hlbokom spanku. Vysledok je to, co sa Ti stalo - cast mozgu, kde "byva" vedomie je hore, vnimas svet okolo seba, ale zaroven cast mozgu este "spi", a drzi telo v paralyze. Casto sa ale zobudza aj amygdala, co je mozgove centrum strachu, takze vo finale si hore, ale nemozes sa ani pohnut a nezriedka citis pri sebe nejaku zlu "pritomnost" a nastupuje panika.

Niektori ludia maju este na vrch toho vsetkeho aj audio a/alebo vizualne halucinacie, trebars ze nejaka hroziva postava stoji vo dverach a pomaly kraca k posteli, pocuju hrozive piskanie/dunenie, oni sa nemozu ani pohnut kvoli spankovej paralyze a amygdala vysiela signaly ze treba brutalne panikarit. Cital som aj o pripadoch, ked ta postava (vacsinou stara, hrozna zena) pride az ku ich posteli, sadne im na hrud a zacne ich skrtit (ako doplnok toho tlaku na hrudi co si spominal).
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#47084
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
Ja tady ty stavy znam jak spankovou paralyzu,tak napr.astrslni cestovani...nast.se mi to uz vyhybaba zminimalizovalo se to na obcasne uzkosti pri usinani,ale to uz znam a vim,ze to zvladmu stsvi csj ukludmit se dechove cviceni a lepsi,nicmene je tady mnoho lidi,kterym chlast kazi spanek a Martine psal jsi to jiz x mesicu z5 a stejne si vypijes,takze bud nebudes pit a casem se to srovna a budes mit klidne noci nebo budes pit dal a bude Te to provazet cely zivot vybet si...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47085
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
DD,

"to má z toho, že si namýšľa, že je Krt Krtkovič v východu, aj že žije pod zemou a v tme..."
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47086
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
Vďaka DD. Ja som vedel, že sú zrakové a sluchové halucinácie. Ale toto som zažíval vždy tak cca 4 deň po vytriezvení. Potom už nie. Ani opitý som to nemal. Mňa zarážalo, že tie sny boli vždy úplne rovnaké. Ale tak ten zmätok v hlave pripisujem alkoholu.

Ja. A ty nerýp, bo ktrko nabehne do Žilina a ťa zožerie aj s tým tvojím jágapap-om.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47525
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj ,

nyni vubec nepiju a ty sny jsou fakt desny . Tep mne v noci vyleti nad 100 a i tlak 150/95 (Pres den se to uklidni ). Mam zajit k nejakemu Mudr ? Mate nekdo takoveto zkusenosti ?

Diky , Martin
MARTIN MANN
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47526
Re: Před 6 rok, 2 měsíce  
To máš ještě dobrý, že máš ty sny. Já jsem včera první den abstinoval a na dnešek jsem neusnul vůbec. Ten zvýšený tlak při absťáku je normální.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47547
Re: Re: Před 6 rok, 2 měsíce  
Martine,znám to. než jsem šla na psych. nespala jsem třeba týden. Musela jsem se opít do bezvědomí,ale to nebyl spánek.
Doktorka mi napsala mirtazapin. Zabírá až po 2 až 3 týdnech. Do té doby se musí projít abst. peklem. Je to strašný, ale jde to.
Nedávno jsem si stáhla knihu Doktor mozek. Jsou tam vysvětlené pochody v mozku.
Jsem alkoholik abstinující od roku 2005. Bohužel se to zvrtlo v depresivní stavy, takže mám doživotní medikaci. Jde to! Musíš se na něco upnout, nějakou činnost,lepší než lidi jsou zvířata, ty tě za nic neodsuzují....teď se věnuju adiktologii....to je věda o závislostech....
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...165166167168169170171...194
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter