Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...187188189190191192193194
Dolů
Téma: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre
**
#51264
Re: třes - úzkost - únava Před 5 rok, 6 měsíce  
Dobre rano Drahoslavo ,
zrovna jsem tu nakoukl po nocni...ano presne tak Nevim presne mnozstvi, jelikoz jsem ho jsk jsem psal pred nedavnem videl po dlouhe dobe, ale pije kazdy den dlouhodobe a tvrdy alkohol co jsem videl, problem je, ze rodina uz na nej zanevrela a ja osobne nemohu jen tak si vzit momentalbe volno v praci...ale musel jsem ho kontaktovat a zkusit pomoci, jelikoz prechlastava zanet slinivky coz jak vime je konecna a otazka kratke doby, kdy by umrel... take si myslim, ze sam to neda....nejlepsi by byla hospitalizace, ale to musi uz on sam, nasilim ho tahat nikde nemuzu ani nebudu, podam kamaradovi z detstvi pomocnou ruku rad, ale svet nespasim a i muj cas je omezeny....uz tak mam svych starosti dost, ale snad se z toho dostane!!! Mlady kluk rocnik 1987.... :/
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51265
Re: třes - úzkost - únava - Před 5 rok, 6 měsíce  
No tak to je už dobré aspoň to, že tobě důvěřuje a vzal tvou pomocnou ruku. On je u tebe doma? Zkus s ním promluvit o léčebně, říct mu, že sám nemá takovou šanci. Je opravdu mladý- hoodně mladý a má nejspíš poslední šanci s tím něco udělat. Jinak slinivko sbohem a živote taky. Taky to není úplně o tom teď chvilku nepít, ale aby mu pomohli psychicky.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51266
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 5 rok, 6 měsíce  
Prudence, ja jsem ji rekl toto: rozumim tomu, ze ti chybi to a to. Ja ti ted neumim dat a nebude to ani zitra, ani za mesic. Vnimam to jako problem, ktery resim regresni terapii. Jestli to to nevyhvuje, chapu, budes si muset najit nekoho jineho.
To akceptovala, ale .. je to zenska , takze si neda pokoj a obcas s tim "otravuje", coz me blokuje a obtezuje. O tomto opacnem efektu jsem ji tez rekl.
A kazda trpelivost ma sve meze a cas. Cim je clovek starsi, tim min se mu chce na neco cekat, notabene na to, jestli se nekdo zmeni (zmeni v tom, co on sam o sobe povazuje za problem, ktery hcce resit kvuli sobe).
Mozna jsem to stale nepopsal spravne.

> abys jí dal najevo, že ti není lhostejná.

Ona mi lhostejna neni. Ale ja nemam potrebu to davat najevo, kdyz to prezenu, kazdy den. Nemusim se s ni videt kazdy den, nebo si volat, psat.
Proste je to postavene na hlavu - nechci byt sam, projevy prizne a lasky jsou mi cizi a od jinych obcas neprijemne a pritom potrebne
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51267
Re: třes - úzkost - únava Před 5 rok, 6 měsíce  
Michale, to s tim tvrdym alkoholem je hrozny omyl. Nejde o to tvrdy alkohol a ze nekdo pije "jen' pivo, ale o mnozstvi alkoholu v mg za napr. den. Si prepocitej 15 dvanactek a nebo 5 desitek a 5 panaku .. Ja pil take "jen" pivo. Az lecbne se terapeut nasmal jako dlouho asi ne, a pak mi to prepocital na mg/den/tyden/vaha[kg]. Jinymi slovy ja lil na vrcholu alko kariery minmalne 10 13ctek vecer a pres den tak 3-5 piv. O vikendu nonstop - spanek, chlast.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51268
Re: třes - úzkost - únava Před 5 rok, 6 měsíce  
MichalB,
to mas pravdu to mi vubec nedoslo, ale jsem v tech terminech jako delirium tremens, alkoholicka psychoza apod laik (nastesti, ikdyz vim co je to poradna kocovina a x dni se z toho dostavat a spat 2-3hodiny) a ctu ze DT je vetsinou u tezkych naduzivacu tvrdeho alkoholu....ale ty vis, takze souhlas neuvrdomil jsem si to...

Drahoslavo,
neni u mne doma to nejde....

PS:Posledni dobou se mi alkohol uz skutecne zhnusil a mam proti nemu takovou averzi strasne me stve jak bere lidem zdravi/dusi
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51694
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 5 rok, 6 měsíce  
Nemůžu říct, že by mě to těšilo. Jak tenká je hranice alkoholika mezi životem a smrtí. Jak se vlastně určuje, kdo je alkoholik a kdo piják ? chlast to udělá za Vás. Já už si nemusím nic nalhávat ani se testovat. JSEM ALKOHOLIK. Znovu jsem si zopakoval pobyt v blázinci na lůžku pro delírka, mohu všem říci, nic moc zážitek. Po sedmnácti dnech jsem přešel na klasické oddělení závislostí. Nedohodli jsme se na zkrácené léčbě a tak jsem byl propuštěn do ambulantní léčby, nikoli revers. Důvodů proč jsem tak učinil je hodně. Těch sedmnáct dní, mi dost otevřelo oči. Rozhodl jsem se tentokrát už nic nepodcenit. Na Adiktologii jsem se okamžitě nechal zařadit do Motivačního programu, ten je určen lidem, kteří jsou upozorňováni svým okolím, že mají potíže s návykem na alkohol a jsou nuceni tuto situaci řešit, ovšem neví jak. Jedná se o střednědobý program v trvání 6 měsíců, který probíhá formou účasti na psychoterapeutických skupinách s frekvencí 1x týdně, podle potřeby klienta může být doplněn o individuální psychoterapii. Myslím, že jako první krok k návratu do plnohodnotného života to nebude tak zlé. Podpořím to i doporučenou MUDr. na Psychiatrii, zaměřenou na závislosti. Zřejmě budu nějaký čas užívat i antidepresiva. Zašel jsem se a zúčastnil ve středu i setkání na AA. Výměnou za tyto aktivity, která jsem rozhodnut dobrovolně nepodcenit, mi bude to, že nepřijdu o zaměstnání a hlavně o manželku a blízké . Své milé bych chtěl být oporou, ne ji být v plné palbě alkoholu na obtíž. Sama je nemocná. Není lehké si přiznat porážku, já ji přiznávám, už nechci bojovat. Prohrál jsem. Test / já jsem zdráv a kontrolované pití mi nemůže ublížit, je pěkná kravina. Alkohol by mě do 6 měsíců zabil. Doslova. Již po třech týdnech, kdy jsem se poprvé napil v posledním tahu, jsem byl daleko za hranou než před léčbou v roce 2014. Pokusím se udělat pro svou abstinenci vše, co bude v mích silách.

ladis … 27. den čistý
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51698
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 5 rok, 6 měsíce  
Láďo, jsem ráda, že si napsal a taky jsem ráda, že hledáš cestu, jak se vrátit zpet do střízlivosti. Držím ti palce.
Je to svým způsobem i zpráva pro nás ostatní. Abychom si nemysleli, že jsme vyléčení, že nic takového neexistuje. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51699
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 5 rok, 6 měsíce  
Taky zdravím a držím palec mne by zajímalo co bylo těch prvních 17 dní-co jsi cítil a prožíval, to si myslím, že je pravá výstraha pro ostatní....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51701
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 5 rok, 6 měsíce  
Vetsinu si toho mozna pres delirka nepamatuje

Boj je na hovno, je to lamani pres koleno a takhle se to vyhrat neda. Jen se dostat do debaklove situace a nicit lidi okolo sebe vcetne sebe sameho.
Pokora - to je ta snazsi cesta.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51703
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 5 rok, 6 měsíce  
Jsem ráda,že jsi to tu napsal. Víš, že za tebou stojím a že mi na tobě záleží. Život bez chlastu u nás obou je krásný a nehodlám se ho jen tak vzdát. Držím ti palce lásko.
Prudence?
Expert Boarder
Příspěvky: 117
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...187188189190191192193194
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter