Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jsem jenom na pivo
#40298
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Žilinčan napsal:
"Víno jen když mi ho někdo nabídne, abych neurazila, stejně tak i kořalku"
"určitou nadějí mají vinaři přejít ke kontrolovanému pití"
A mne nikto nič neponúkne, kde robím chybu? A premýšľať nad kontrolovaným pitím... ach jo.

"Možná by bylo lepší pít denně a menší dávky a postupně snižovat"
"snad to budu nějak zvládat"
Nie, nebolo. A nie, nebudeš.

Vy mi obaja pripadáte trošku mentálne nesmelší.


"Harmonicky redukovať sa dá primerane akurát v kuchyni, aj to "iba" pri varení!!!"

Alkoholika "zredukuje" aj pravidelné "jediné pivo denne!"

Aj jediné ale pravidelné robí z človeka alkoholika!!!
"Pozor na TO!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40299
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Ahoj vsichni
Davide, bohuzel se obcas napiju
Nemela bych. Pak trpim. Muj sen je nepit vubec, snizovat neumim a v jejlepsim prestat?? Chacha
.. nikdy.
Dnes mam v sobe ale novy pocit- ze proste nebudu pit a nebude to tezky. Nejak se mi ulevilo, spadlo ze me napeti. Kez by to vydrzelo...
Je to fajn pocit.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40300
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Ja napsal:

...Aj jediné ale pravidelné robí z človeka alkoholika!!!

Ako chápem. Zober mu to jedno pivo a uvidíš tu reakciu.
Ale zas na druhej strane takýmto pitím jedného piva denne nikomu neubližuje. Takže ja takúto formu "alkoholizmu" beriem v pohode. To už sú take lekárske nuansy s jedným pivom alebo štamperlíkom na ráno alebo pred spaním.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40301
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Téma:jsem jenom na pívo...ja som sa skoro vo fľaši od piva utopil.Keď ma to chytilo,denne som musel mať 10-15 piv a to tak2-3 týždne v kuse.Nedokázal som prestať piť.Až mi prišlo strašne zle...organizmus nevládal.Zotavil som sa ...tak týždeň a znova kolotoč.TO je závislosť-hnusná závislosť mozgu.NIKDY to už nedopustím! Byť v alko sra.kách.Pomaly sa zotavujem...no pravda je,že mám zvláštne pocity občas.Učím sa žiť bez alkoholu-bez drogy.Ide to.
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40302
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Krtek napsal:

Harm reduction v prípade alkoholika je podľa mňa kravina.


Metoda se pouziva treba v pripade alkoholiku u kterych opakovane zklamaly predchozi lecby - u odepsanych pripadu, chces-li. V podstate se jedna o kontrolovane piti ktere ma dotycnemu o neco prodlouzit zivot a umoznit aspon trochu normalni fungovani. U nekoho to funguje prekvapive dobre, u nekoho zase vubec me.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40303
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Krtko, píšeš:
Ja napsal:...Aj jediné ale pravidelné robí z človeka alkoholika!!!
"Zober mu to jedno pivo a uvidíš tu reakciu."


Krtko Maťovie,

...istý "železničiar" dodržiaval 30 rokov rutinný denný rituál a po smene si vždy doprial 0,3 [l] 10° piva. Raz, cestou domov, utrpel úraz a bol nútene hospitalizovaný.

Dostavil sa silný absťák, telo si pýtalo svoju dávku(!).

Sčítaný praktik a primár správne vyhodnotil nastavšiu situáciu a zabránil tak nástupu delíria tremens.

(Túto epizódu som vstrebal do seba počas PAL v Prednej hore a pamätám si ju dodnes!)

Je pravdivá ako Ty alebo Ja.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40305
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Harm reduction nemá být minimalizace rizik, ale snížení rizik (především zdravotních). Jedná se snižování četnosti pití nebo počtu vypitého alkoholu v ideálním případě obojího.
Agresevních opilců, jak to popisuje Krtek se určitě netýká.
Osobně nerozumím pojmu "nemít klapku", každý ji někde a někdy mít musí. Já ji mám od 6 do 10 piv, jak kdy. Chodím po dvou, myslím relativně "normálně".
Těch jedno pivových alkoholiků bude celá řada.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40313
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Ja nevravím, že taký človek nemôže byť alkoholik. Ja len, že takí mi nevadia. Nikomu neubližujú, snáď okrem seba.

Pri HR som písal o dlhodobom efekte. Chvíľu (pár týždňov resp.mesiacov) to snáď nemusí byť problém. Ale dlhodobo, pár rokov, pochybujem.

Pojem "nemať klapku" by som v mojom prípade vysvetlil takto. Samozrejme, že nakoniec prestanem. Nevypijem predsa 10 litrov chlastu. Ide skôr o to, že keď začnem, neviem kedy prestať. Pijem kým mi nedojdú peniaze. Alebo kým ma nevyhodia z krčmy. Alebo to zariadili "Pomocníci a chrániči". V postate neprestanem piť z vlastnej vôle, ale som donútený okolnosťami. Vždy som sa opil a ráno okna. Absolútne nič som nepamätal. Občas som tu klapku v krčme mal aj napr. po dvoch pivách, ale tá klapka bola vynútená tým, že som nemal viac peňazí. Ale otvorila sa(už som mal slinu), keď som došiel domov a dohnal to.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40315
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Osobně si myslím, že HR může fungovat u lidí, kteří nemají fyzickou závislost na chlatu a pijanů pohybujících se na hranici závislosti. (Platí pro všechny pijany.)
Co se týká toho co popisuješ, tak až na několik oken za 25 let pití jsem neměl žádné výstupy.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40316
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Krtku, ja to mam/mela jsem podobne. Proste pit, dokud to jde. Ty konce si zpravidla nepamatuju, takze moc nevim, za jakych okolnosti koncivam. Rozhodne to neni "rozumna klapka"..o
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter