Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jsem jenom na pivo
#40317
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Petre, veď ja som aj písal môj názor. že je to skôr pre pijanov. Závislák to ťažko zvládne.
Myslím, že všetci alkáči to niekedy najprv skúšali obmedziť, kým došli k záveru, že abstinencia je lepšia a jednoduchšia. A veľa ich k tomu ani nedošlo a pijú radšej ďalej. Podľa mňa aj tie depky po recidíve vznikajú ani nie tak priamo ako reakcia tela na alkohol, ale skôr ako reakcia na vlastné zlyhanie, neschopnosť abstinovať. Aspoň u mňa to tak bolo. Kým som a žiadnej abstinencii neuvažoval, tak mi síce bolo hrozne, ale to prešlo a pokračoval som ďalej. Také výčitky, depky začali, až keď som nechcel piť, ale nedarilo sa.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40318
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Šantalka, ja som sa tiež len neskôr dozvedal, čo som vystrájal.
Ale keď som sa prebral na psychiatrii, bolo mi jasné, že to nebolo za dobré správanie. Dodnes mám z toho blbí pocit, keď si spomeniem, ako som sa prebral pár krát v klietke.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40319
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Ja mela stavy, ze se me pak znami a pribuzni ptali, zda nemam nejakou psych. diagnozu, ci zda neberu drogy. A to byly jen piva
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40320
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Já jsem tu nebyla, až teď a taky říkám, že tohle je pro pijany, ale těžko to pomůže alkoholikům. Dnes jsem si koupila v Albertu Bertolda a vypila jsem jednu a půl bakelitky. Je to to nejlevnější pivo
Vilemína Rieggerová
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40321
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Já piju jen pivo, ale už zase pomalu dopíjím druhou láhev Bertolda, ale stále se považuju za pijana a ne alkoholika. Nebo má někdo názor, že už jsem alkoholička?
Vilemína Rieggerová
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40322
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Vilemína, zkus přes týden nepít a dát si až v pátek nebo sobotu. Sama uvidíš jak ti bude.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40324
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
Vileminko, to či si alkoholička musíš vedieť sama. Múdre knihy píšu, že alkoholik je ten, ktorý pije aj napriek tomu, že mu alkohol robí problémy. Ale je dobré mať čo sa týka alkoholu spätnú väzbu od niekoho, kto ťa pozná. Alkoholici dokážu byť k sebe nekritický. Všetko majú pod kontrolou.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40328
Re: Jsem jenom na pivo Před 7 rok, 5 měsíce  
"keď som sa prebral na psychiatrii, bolo mi jasné, že to nebolo za dobré správanie" - perfektné. :-D

Mimochodom, čítam teraz dosť dobrú knihu - Set this house in order (Matt Ruff, preklad asi ešte nemá), dvaja hlavní hrdinovia majú "multiple personality disorder" (MPD) - čiže v ich hlavách "žije" viacero úplne samostatných odlišných osobností (pokojne aj iného pohlavia) a rôzne medzi sebou prepínajú, často bez toho aby o to niekto stál (o to práve v knihe ide, chcú sa to prepínanie naučiť ovládať). Takže niekedy sa ráno zobudia cítiac cigarety a alkohol, ale nevedia prečo, keďže v tom čase ich telo ovládal niekto iný. Nie, schizofrénia je niečo iné, a nie že si začnete o sebe namýšľať že máte MPD.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter