Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...101102103104105106107108
Dolů
Téma: zvládnu to?
*
#53868
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Otázka zdali to zvládnu by měla jít skrze nás a naše myšlení. I já jsem měla pár pokusů kdy jsem si řekla že už nechci pít, ale selhala jsem.Nikdy jsem nebyla v žádné ambulanci, nikdy v AA, nikdy v léčebné. Zkrátka jsem si uvedomila že takhle žít nechci.Vyrustala jsem vedle matky alkoholičky a nechápu že jsem v jeden okamžik byla jako ona. Sice jsem nechodila po hospodách, ale občas jsem si dala.
Vlastně to tady mezi vámi beru jako inspiraci a jako zpovedni deník. Nelzu sobě a nechci lhát ani tady.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53897
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Tak půst jsem nevydržel.. donesl mi kamarád kus domácího uzeného bůčku. Musel jsem si kousek ukrojit! Ale víno jsem vzal, a dal kolegovi..
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53901
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Ivo napsal:
Tak půst jsem nevydržel.. donesl mi kamarád kus domácího uzeného bůčku. Musel jsem si kousek ukrojit! Ale víno jsem vzal, a dal kolegovi..
Ivo,

víno si mohol rozliať bohom a krmivo darovať núdznym/chudákom...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53907
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
a další den abstinence za mnou... a to jsem prosím jel do vinotéky, kde mi pan Andor Šándor podepisoval jeho knihy. Nechávalo mě to okolí chladným. A večer jsem nalil partnerce dvě skleničky vína, ať má žehlení mých košil trošku veselejší!
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53908
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Ivo, pride mi celkom pozoruhodne, ze sa na jednej strane pozastavujes a znepokojujes nad tym, do akej miery je alkohol integralnou sucastou zivota v Cesku (a na Slovensku), ale zaroven robis v podstate to iste, kazdy druhy den tu pises, ako nalievas niekomu zo svojich blizkych. Takisto Tvoje prispevky vyvolavaju dojem, ze Tvoja partnerka pije alkohol dost casto (ziada sa mi napisat takmer kazdy den, aspon taky mam z Tvojich prispevkov pocit). To Ti pride v poriadku? A este ju v tom podporovat? Alebo sa mylim a skutocnost je ina?
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#53909
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Tak jsem zapřemýšlel.. Za těch 17 dní, co jsem si nedal ani slzu, partnerka vypila jednu sedmičku vína, druhou načala, a cca necelé 1 deci whisky. A s dětma se podílela na vypití jedné Bohemky. Není to málo, pro někoho. Dřív by mi to na den zdaleka nestačilo. Denně jsem dal cca 1 vína, deci až dvě tvrdého alkoholu a aspoň 4 piva. Čili u mě to bylo denně minimálně 200 mililitrů čistého alkoholu, u ní je to 12 mililitrů. To je míň jak malé pivo denně. Myslím, že je v pohodě, nedala si nikdy víc, ani při oslavách, za celou dobu, co jsme spolu. Řekl bych, že jí závidím, jak u ní jedna sklenička alkoholu nevyvolává chuť na další... Mezi lidma, co znám, je vyjímka.
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53976
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
a víkend taky v pohodě.. Jde to!!!
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53982
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Ivo uvidíš další takové střízlive víkendy a dny budou přicházet a ty si uvědomíš že jsi svobodný člověk bez nutkaveho pocitu se napít
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54002
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Tak včera jsem málem nevydržel. Po hádce s partnerkou jsem už držel flašku slivovice v ruce. Pak jsem si řekl, že mi to za to nestojí, a sám sebe vyzkoušel. Flašku jsem otevřel, ovoněl, ucítil krásnou vůni ovoce, zase jsem ji zavřel, a šel sežrat broskvový kompot! No a pak jsem si dal - chleba se škvarkovým sádlem, dvacet deka salámu křemešník, rohlík s nutelou... Prostě sežral jsem co jsem našel!!
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54003
Re: zvládnu to? Před 5 rok  
Ivo hlavně že jsi odolal. V začátcích ještě při změně emocí se dostavuje chuť se napít. Ale i to odezní a zjistíš že vše se dá vyřešit i bez sklenky a s čistou hlavou.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...101102103104105106107108
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter