Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Když začnu, tak jsem nezastavitelný.
#26084
Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Zdar.
piju už od svých cca 15let. Dřív mi to přišlo jako nejlepší zábava, pak se však začali věco měnit. Dávky přibívaly a kocovinky se zhoršovaly až jsem se před pár lety propil do stavu, kdy mě bylo špatně 5 dní. Následně jsem úspěšně 3 měsíce abstinoval, avšak konec abstinence jsem řádně oslavil. Další úspěšná abstinence přišla po tom, co jsem kvůli chlastu dost zklamal své blízké. Zakončena byla již obligátními 10 kousky. V posledních měsících jsem několikrát nepřišel do práce kvůli předchozí pitce (příliš problém to není, protože mam volnou pracovní dobu a vybírání si náhradního volna, je u nás standard). Začal jsem si vést statistiku pití, z které mi vyšlo se udržím do průměru 1-1,5 piva na den (s vyjímkou 3 u prosince), ale vždy to bylo nárazvým pitím (znovu obligátních 10 kousků). Prostě když si dám pár piv, tak jsem neuhlídatelnej. To že mám problém jsem konečně pochopil až teď. Ve čtvrtek jsem šel zase na pár a cestou domu jel na kole. Chytli mě. 1,7 promile. Ten čekam, s kocovinou a bojim se, co bude.
No a o co mi de. Závislý nejsem, ale piju dost rizikově kvůli úletům. Je možný, abych se nějak dokázal ohlídat, nebo je to se mnou marný?
Balů

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26087
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Balu z coho usudzujes, ze nie si zavisly? Vypada to na kvartalny alkoholizmus...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26088
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Teď jsem to chtěla napsat.také jsem dřív netušila,že i když piju jen občas,ale do sr...k,že jsem taky alkoholik.nebezpečné je to nejvíc v tom,že jednou to můžeš přehnat tak,že už se neprobereš.
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26089
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Moje tahy začaly předsevzetím,že si dám pár panáků,jen tak do nálady.první hodina v pohodě,dala jsem si jednoho,dva,dobrý.druhá hodina to samé,pak mi najednou překročilo a do rána jsem jen stála na baru a objednávala panáky,lila to do sebe jako vodu,kolikrát jsem,já,55 kilo,vypila za tu noc treba tech panaku 20.můžu být ráda že žiju (((,ještě druhý den odpoledne jsem mívala skoro 2 promile
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26090
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Anna, u mna to iste. Bola som presvedcena o tom, ze, ked nepijem kazdy den tak nemozem byt alkoholik. Ani som netusila, ze existuje nieco take ako kvartalny alkoholizmus.
Ked som zacala pit, vzdy som si vravela, ze si dam dva tri pohare a koniec, ale kdeze..Vacsinou sa to zvrtlo a liala som do seba celu noc a niekedy aj 2-3 dni. Potom tyzden aj dva ziaden alkohol, a potom zas znova.

Balu, uz len to, ze sem pises a pytas sa ako to pitie ovladat, svedci o tom, ze mas vazny problem - nedokazes kontrolovane pit - tak ako vacsina kvartalnych alkoholikov. Jedine co ti viem poradit ja, je abstinencia. Ja som skusala vsetko mozne a nic nezaberalo, len sa mi horsil moj fyzicky a hlavne psychicky stav.
Ked som si konecne priznala, ze som zavisla a rozhodla som sa pre abstinenciu, tak sa mi velmi ulavilo a nemusim stale bojovat s tym, ako sa napit a neopit...U mna to bol dopredu prehrany boj...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26092
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Ano Kiro máš pravdu já kvartální alkoholismus nezastavila a vidíš jak jsem dopadla.už jsem se neopijela do nemoty,ale pila každý den a udržovala si hladinu.z kvartala hladinkar)
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26093
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
A to ještě před rokem,když jsem pila jen někde na mejdanech mě nenapadlo napít se doma.když ten můj koupil víno na hezký večer,ani jsem nedopila sklenicku
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26094
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Kontrolované pití u alkoholika není možné.Každý si sliboval, že si dá dvě pivka, jde domů, najednou všechna předsevzetí, sliby zmizí a rozpijeme se do mrtva.Nemáme záklopku, jako pijani.Jediná možnost je úplně přestat pít, nebo pomalu, ale jistě končit se životem, nežít, jen dělat otroka chlastu, který z nás udělá nuly, hovada.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26097
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Hmm.. To já když někomu řeknu pravdu, že piju 10 a víc piv denně(nebo vínka,tvrdý), tak mi řeknou abych pověděl ještě tu o Karkulce. Tak radši už nic neřikam a chlastam. Už to se mnou ani nehne. Podle rodiny jsem alkoholik, podle testu na týdle stránce taky, podle sebe taky, podle testu od Nešpora taky.. Kde jsou ty časy kdy jsem taky dával jen 2 piva/den. Na zdraví.
xxx

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26099
Re: Když začnu, tak jsem nezastavitelný. Před 9 rok, 1 měsíc  
Xxx ano,protože tělo si zvyká a chce čím dál víc...před týdnem jsem si musela dát půllitru vodky,aby to tělo uspokojilo,a nejhorší je,ze jsem nebyla opilá,nic mi nebylo.
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter