Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nevím co dál,poradte prosim
#26477
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Víme co mu mlčoch napsal...
Bavila jsem se o rýpání do Breviáře alkoholičky a o Zdeňkovo odkazu na JEHO stránky.
Tato " reklama " nikomu neuškodila, spíš lidem jako my, pomohla rozšířit vlastní obzor o alkoholismu a v tom spatřuji největší smysl nejen těchto stránek. O TO totiž jde hlavně..
Že k střízlivosti vede mnoho různých cest
Pravda není to zrovna propaganda POUZE AA..
džejn

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26478
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Psala jsi, že ti AA pomohli, ne?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26479
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Děkuji za zastání. Ve své pokoře, kterou jsem si osvojil pro úspěšnou kariéru abstinenta, jsem už chtěl požádat pana Mlčocha o jeho názor. Nicméně stejně to udělám. Protože alkoholiků bude přibývat a někdo by mohl ty web-abstinenty sdružovat. Já osobně vím jen o jednom (teda mimo mě).
Můj web není zdaleka hotov, a to že se prezentuji už dnes vidím jako slušnost s ohledem na to, co píši do komentáře. Začal jsem ho psát abych se nenudil. To, že bude tato činnost pomáhat mě, jsem vůbec netušil. Posouvá mě stále hlouběji až do "přirozené abstinence" což vnímám jako vrchol uspokojení. Abstinence mi dává větší možnost povznášení se víc jak alkohol....
Tu skutečnost, že může můj web pomáhat i jiným jsem také netušil. Až po několika mailech a v debatách s odborníky jsem zjistil, že FAKT - může pomoci. A přiznávám, že tyto dva aspekty, které tu uvádím mě ženou dál. Jak ve tvorbě tak v abstinenci.
Paní Liba ty moje stránky ani neotevřela. Pro jistotu. Co kdyby ji uhranuly ...
Zdeněk Sečka
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26482
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Nezbyva, nez souhlasit
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26484
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Nějak ta pokora chybí!Bojím se, že tu někdo chce vydělávat na nemocných!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26485
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26491
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Milý Zdeňku,
díky za vaše stránky ještě jednou..
Přečetla jsem TO jedním dechem resp. celou noc.
Některé scénky jak přes kopírák, jen v ženském vydání, což je v naší společnosti snad ještě horší.
Obdivuji vás za tu odvahu znovu se do těch sraček ponořit a vyhrabanou hrůzu hodit tzv. na papír.
Já když jsem v životě procházela jednotlivé kroky AA dalo mě to hodně zabrat, nevím jestli bych to dokázala jako VY.
Klobouk dolů.. Tím , že jste to dal lidem, dal jste mnohým i naději. Že to prostě jde a že existují různé cesty.
Mě ze začátku pomohli trochu AA, nabrat dech. Zůstalo mi mezi nimi i pár dobrých přátel, se kterými jsem v kontaktu.
Dál jsem se ale ubírala jinou cestou, jejich způsob léčby alkoholismu mně (pro nechápající znovu) MNĚ nevyhovuje.
Je mnoho cest, každému pomůže něco jiného.
Proto je třeba zveřejňovat jak to dokázal i někdo jiný nějak jinak.
Já na to zatím nemám "koule" napsat svůj strašlivý příběh, který málem několikrát končil na druhé straně.
Ale již několik let a až do dnešního dne jsem to dokázala a držím se ..je mi krásně
Přeju to samé i Vám Zdeňku
PS: A nenechte se odradit zoufalci, co nenapsali ani WEB, ani knížku ( což o to, to je nás většina) zato závistivě rejou..
džejn

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26493
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Džejn, můžeš o sobě říct, že už jsi pomohla aspoň jednomu alkoholikovi přestat pít a drží se?Já už jsem pomohla dost lidem, což je lepší, než psát knihu, web.Nechlubím se tím, oni mně dělají radost, to je odměna, a někomu závidět?Soudíš podle sebe.Nejsme stejné, naštěstí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26494
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Stejné - naštěstí tedy nejsme,v tom s tebou naprosto souhlasím. A jsem na to HRDÁ...
Já jsem pomohla mnoha alkoholikům, kteří jsou dodnes čistí,
Ale nenapadlo by mě nikdy v životě to tady betlit a bít se v prsa jaká , že jsem hrdinka a samaritán co pomáhá padlým zase vstát.
Dělám to bez vychloubání se na všech forech o alkoholismu.
Já o tom prostě nemelu , já pouze konám. Diskrétně a soukromě.
Už když jsem vedla sdružení AA, připadala mi služba ostaním samozřejmá a taky jsem o ní nikde( až na vyjímky - Psychiatr, lékař, rodiče)nežvanila jaká jsem to borka.
Natož se tím vytahovat na netu.
Když jedu pomoci kamarádovi do léčebny na protialkoholní, taky se tím nechlubím a nebudu.
Ani mi to nedává právo tady na netu všechny komandovat, že jenom já mám pravdu a nárok ..
Měla bys znám pravidlo AA - Vše, co bylo zde řečeno, nevynáší se ven, ale zůstává zde. hihi
Ale lidem lze pomoci nejen pravidly AA , jde to i jinak.
A v tom se my dvě zásadně lišíme. Díky Bohu.
džejn

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26495
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok, 1 měsíc  
Džejn -za mě jsi jednička! myslím, že i to, jak tady píšeme své zkušenosti, není k zahození a mnozí si z toho berou poučení. I to se dá brát jako pomoc alkoholikům. Nelíbí se mi, že je tady Líba prezentována, respektive, sama se prezentuje jako "máma" alkoholiků. Promiň Líbo, ale je to tak. Pouze AA, jinak nic. ano, někdo začíná nepít, ale to neznamená, že je něco míň než člověk, který nepil 11 let. Naopak. Musí být mnohem silnější, aby to zvládl. A číst příspěvky, že něco se nesmí, reklama a podobně jim nepomůže. Člověk přeci není bezchybný, který má patent na rozum, a všichni statní jsou něco míň. Ano, Líbo, trochu pokory.
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter