Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nevím co dál,poradte prosim
#26501
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Ja som to uz pisala hned na zaciatku mojho posobenia na fore, ze Liba velmi vela ludi odradzuje od tohto fora a vtedy sa tu na mna zniesli hromy blesky, ale potvrdzuje sa to cim dalej tym viac.
Ja viem, ze to mysli dobre, ale v podstate sa citi, ze toto je jej forum a ked niekto nezdiela jej nazor, tak mu chyba podle nej pokora..ale je to presne naopak, ta pokora chyba jej..je to skoda, lebo vsetkym nam ide o to iste a kazdy by mal pravo tu vyjadrit svoj nazor, aj ked ten nazor sa nezhoduje s jej nazorom.
Liba mne si na zaciatku napisala, ze to nedam a ze ma caka peklo, dno a neviem co este..Normalne si ma vtedy tak vylakala, ze som sa fakt zacala bat, ze to nedam a ze pokial neskoncim v liecebni, tak nemam sancu..Takze naco mam abstinovat, ked nemam tak ci tak sancu, tak sa napijem, nie??? Toto boli moje myslienkove pochody po tvojich prispevkoch voci mne...Ale moje odhodlanie nepit bolo take silne, ze som to prekonala..

Moj nazor, ktory prezentujem od zaciatku je, ze ku kazdemu treba pristupovat individualne a na kazdeho plati nieco ine a ze cim viac ludi sem bude pisat svoje skusenosti, tak tym je vacsia sanca, ze toto forum pomoze co najviac ludom, co chcu skoncit nadobro s alkoholom..

Ty tvrdo propagujes len AA, pretoze ti pomohli. Ale nemozu predsa fungovat na kazdeho. To ako keby ja som teraz zacala kazdemu tvrdit, ze musi prestat pit sam, lebo ja som to tak dala a ina cesta nie je mozna, len ta moja.
To si samozrejme uvedomujem, ze je blbost a viem, ze vela ludi to samych nedokaze. Uz podla toho kto ako pise, sa da predvidat, ci to zvladne sam alebo nie a ak nie, tak sa mu musi odporucit nieco ine..
Len prosim, nie kazdemu AA. Musim sa priznat, ze som mala v umysle v buducnosti tam zajst, ale tak sa mi sprotivili touto propagaciou na tomto fore, ze uz by ma tam nikto nedostal...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26505
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26506
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26508
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Zdravim ta Renca. Ano, pre nas kvartalov je lahsie abstinovat, ale tiez to nie je jednoduche. Zopar dni to ide, ale potom to pride ta nenormalna chut dat sa zas nieco. Ty podla toho co si spominala si s tym problem nemala, ale ty si sa izolovala od vsetkeho co ta ohrozovala - od starej party aj od spolcenskeho zivota. Ale aj tak si myslim, ze ty si nejake chute ani nemala, sa mi zda, ze si to pisala tak..
Ja si pamatam, ze prve tyzdne pre mna boli strasne tazke. Doma to islo, ale akonahle sa islo von - bud do baru, na veceru, na party - tak som naozaj trpela a musela som vyvinut nadludske usilie, aby som si nic nedala-bolo mi obcas az do placu a obcas som musela ujst od stolu a ist sa trochu poprechadzat niekde pripadne odbehnut na toletu, aby sa mi aspon trochu ulavilo a nemusela som sa pozerat na ten chlast na stole a nedat si.
Takze jednoduche to nebolo a obcas aj doma ma to chytilo, ked si priatel popijal a nukal ma. Musela som s tym bojovat, len ono to bolo nahorsie asi prve dva mesiace a odvtedy uz len lepsie..Takze clovek musi vydrzat a potom je to stale lepsie..Na mna ked pride chut, tak mi velmi pomaha, ked si to nezakazujem, ale poviem si, ze dam si zajtra a do toho zajtra ma to vzdy prejde a uz je zas dobre...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26509
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
A co sa tyka tej reklamy. Tak kazda knizka alebo web o alkoholizme, je pre nas obohatenim. Vsak si tu mame vymienat nazory aj o literature, filmoch o alkoholizme.Takze na tom nic zle nevidim..
Okrem ineho tu casto bola spominana modra kniha AA a ta tiez nie je zadarmo. Ale tato reklama je asi v poriadku..Vladne tu dvojity meter...My tu nie sme na fore AA, ti maju svoje, ale na fore alkoholikov a kazdy nech si hlada tu svoju spravnu cestu, ako sa z toho pekla dostat...ved o to hlavne ide...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26512
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26513
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Renci, ale to by som ja musela zmenit uplne krajinu. V Taliansku sa pije pri kazdom obede a veceri a pokial clovek nechce zostat uplne sam, musi tie pozvania prijat, lebo je to tu urazka najhorsia co moze byt, ked odmietnes od niekoho pozvanie na jedlo. To je u nich svate A s tym jedlom samozrejme sa vzdy pije aj vino, kedze pre nich je to ako voda.
Ja som to este na Slovensku zvladala, opila som sice vacsinou vzdy ked som sa k alkoholu dostala, ale nebolo to az tak casto. Rozpila som sa az v Taliansku. Lebo tuto bolo pee mna ako potencionalneho alkoholika uplne minove pole, len som si to najprv neuvedomovala.

Ja som si povedala, ze problem mam ja a tak ho musim riesit ja, ostatni alkoholici neboli, tak preco by si dat nemohli. Ked som chcela v Taliansku zostat a to som chcela, tak som sa musela naucit zit s tym, ze vino budem mat vzdy na ociach a aj na stole. A zvladla som to a som na to patricne hrda

Co sa tyka priatela, on najprv tej mojej abstinenci neveril, preto to skusal a aj sam ma problem s pitim. Ale jeho som vtedy nemala silu riesit a ani nas vztah, potrebovala som vyriesit seba.

No a podarilo sa a vdaka abstinencii som sa zacala menit ja a casom aj nas vztah. On si ma zacal zas vazit a asi som ho inspirovala, lebo alkohol uplne obmedzil, domov ho uz nenosi a uz 2 mesiace si nic nedal. Nie ze by chcel trvalu abstinenciu, ale vravi, ze sa mu strasne paci, ako som sa zmenila vdaka abstinenci a ze aj on chce na sebe zapracovat.
Ono to bol asi nejaky zacarovany kruh, ja som pila a robila som mu hanbu, on bol preto na mna zly, ja som si to nenechala, a bola na neho este horsia a potom zas pil on, aby sa ukludnil a tak sa to u nas len zhorsovalo...Toto bolo az ku koncu, spociatku to bola velka sranda, ako sa spolu opijame, len nam to nejako prerastlo cez hlavu. Nastastie uz je potom. A nastastie to nestacilo znicit nase kariery, ktore su dost uspesne a casom by to asi zacalo nicit aj pracu ci uz moju alebo jeho.
Preto vravim to co ty, ze abstinencia ako taka stastie neprinesie, ale nasmeruje cloveka na tu spravnu cestu a to stastie si ho uz na tej ceste najde
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26514
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26515
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26516
Re: Nevím co dál,poradte prosim Před 9 rok  
No hlavne niektore holky to tu slubuju, ked im je zle, ale akonahle je im lepsie, tak hned zas podlahnu. Nemyslia to vazne a nie su este rozhodnute s alkoholom sa naozaj rozlucit.
Ja som tiez taka bola, to boli len take sluby do vetra a neboli myslene vazne.
Az ked som naozaj isla hlboko do seba a robila som taku vnutornu inventuru mojho zivota a uvedomila som si, ze uz takto zit nechcem, tak som naozaj zacala abstinovat, lebo som to strasne chcela a tuzila po tom - zacat zit bez alkoholu. Teraz uz viem, ze dovtedy som to naozaj nechcela, nebola som este pripravena s alkoholom sa definitvne rozlucit.
Ja som si Renci povedala, ze ak to nedam, tak rozidem sa s priatelom a idem prec z Talianska. Ale chcela som to najprv skusit bez toho,aby som za sebou palila vsetky mosty. Jeho milujem a Taliansko a more tak isto. Som tu stastna a jedine co ma o to stastie oberalo bol alkohol. Takze mojou prioritou bolo zbavit sa toho alkoholu, ale nie mojho zivota tu.
Nevidela som dovod na to, aby som niekde zacinala od nuly, ked vsetko po com som v zivote tuzila mam tu. Ja som nepila preto, ze som bola nestastna, ja som pila preto, ze som absolutne nevedela spracovat alkohol a hned po prvom pohari sa to nedalo zastavit. Mala som to od zaciatku mojej alkoholickej kariery, takze som sa k tomu ani neprepila. Len som sa casom prepila k urcite zavislosti a k tazkym psychickym stavom a to som uz musela riesit....
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter