Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3132333435363738
Dolů
Téma: Asi jsem alkoholik
*
#32348
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Dobrý večer.

Záhada jednou pro vždy vyřešena a pochopena. Veškeré téma na alkohol zde v tomto příspěvku již postrádá jakýkoliv smysl.

Je zde jen jedna pravda.

Jsou dva typy lidí.

My a Vy.

My jsme ti, co upřednostňujeme NÁS.
A vy jste ti, co upřednostňují TO.

V těchto dvou větách je celá pravda, proč někteří ve své určité životní etapě nadmíru zneužívají alkohol. Nečekám, že to mnozí pochopí. A je mi to jedno. Pro mne, tímto cesta jednou pro vždy vzala ten správný směr.

Obklopujte se svými lidmi pro své vlastní dobro.

Tomáš
Tomáš
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32349
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Tomáš,

..."a, ktorý si Ty?"

(Čierny alebo biely?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32359
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Ono to není jednoduché.....ten relaps.....že Tome
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32389
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Naopak, vše se k dobrému obrací. Jen snad, stojí to úsilí se najít. Samota a osamění jako daň za cestu k samostatnosti.

Přikládal jsem své životní trable alkoholu, ale jaký to obrovský omyl, že za to může pivo. Ano, sehrálo taky svou roly, ovšem především v tom, že uspíšilo vždy posun k další životní etapě. A tedy k posunu zase o kus dál.

Již není třeba útěk z reality podněcovat alkoholem. Přijímat své emoce, snažit se je vstřebat, a umět je ovládat tak, aby člověk neubližoval lidem okolo sebe. To je ta cesta.

Vývoj osobnosti chce čas, odhodlání a především odvahu. Mít své vlastní názory a nebát se je říct.

Toť má cesta za sebepoznáním.
Tomáš
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32391
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Jak to tak čtu.... tvé životní trable vskutku nezpůsobil alkohol...nicméně i psychické nemoci se dají účinně léčit....snad se z toho dostaneš
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32394
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Určitě jsem na tom lépe, než ty
Tomáš
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32395
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
I když Dee, nechtěl bych se tě dotknout. To je pod mou úroveň. Něco na tom bude. Psychologie a chování je u každého jiná. A vztah k alkoholu také. A každý se s tím musí poprat po svém. A pokud se snad jeden člověk v této diskusi najde, pak to celé mělo smysl tady napsat. Své jsem si tu splnil. S alkoholem na vždy přátelé ale s obrovským respektem. Lpění na chlastu se může úplně krásně přesmiknout na lpění na věcech, na lidech, na sladkém, apod. Žádná sranda poprat se se závislostí.

Mějte se
Tomáš
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32402
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
No tvou úroveň bych radši moc nerozebíral....ono celkem stačí ty pravopisné chyby..
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32411
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
No, nechtěla jsem být rýpalka a OT (od tématu), ale když už to napsal Dee... Tomáši, na tvé "přesmiknout" jsem koukala fascinovaně asi půl minuty . Je to ale tak, jak píšeš. Přesun ke sladkému nebo k závislosti na své staré Škodovce je ještě fajn, horší (a velmi častý) je přesun k jiné droze, nejčastěji lékům. Říká se tomu přesmyk závislosti a samozřejmě jsem do toho zahučela i já. Jsem ze všech těch léčeben nadupaná teorií, takže tu zas něco prsknu: existuje údajně termín "závislá osobnost", něco jako takové osobnostní nastavení, se kterým nic neuděláš, no a tito lidé mají tu smůlu, že se upínají a stávají se závislí nejen na alkoholu nebo drogách, ale např. na práci(to už mám za sebou), na partnerech (šílená záležitost, též vlastní, několikanásobná zkušenost, vykoupená velkým utrpením), na jídle (mám bulimii), na nakupování (též ujíždím), na sladkém (když nemám nic doma, jsem schopná jíst po lžičkách cukr z cukřenky), atd. Takže ono když někdo vyvázne z alkoholu, nemusí mít ještě na růžích ustláno a může být celý život v ...... Ale tím neshazuji abstinenci od alkoholu, té si strašně moc vážím, protože pít dál, už mi mnoho času života nezbývalo.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32418
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Napsala jsi to hezky. A je to tak a pochopila jsi mě přesně.
Trochu se mi nelíbí to, že někdo definuje něco jako patologické, nebo, že je osoba "závislostní osoba". Závislosti mají svůj důvod, a to, že jimi prostě nahrazujeme něco, co chybí uvnitř nás. A pokud si uvědomíme, nebo nám např. (když to vezmu racionálně) opravdu dobrý psycholog pomůže najít co nám vlastně chybí a jak to vyplnit, nebo uvolnit, tak máme našlápnuto velice dobře. Můžeme postupně jednu závislost po druhé odhazovat a být tak svobodnější a více v pohodě.
Pozoruji to na sobě a protože je to tak velký pokrok, nemohu si to nechat jen pro sebe. Pravdou je, že tím po cestě ublížíme několika lidem. Ti jsou však již dávnou před námi a proto tím netrpí.

A proto i když tady čelím nevědomím rejpalům, pořád pokračuji a snažím se tím pomoci i ostatním, kteří tiše naslouchají, aby věděli, že mají vždy šanci jít dál. Stávám se terčem posměchu, útoků rejpalů, ale je mi to vlastně jedno, protože samo o sobě, 20 tisíc lidí si to přečetlo a informace je předána dál. Mě se daří lépe a lépe. I když jsem si před půl rokem myslel, že jsem ztracený případ a jednou pro vždy odsouzen k nezdaru a neúspěchu.
A o tom to je. Jde o mě. Vy se musíte postarat zase jen o sebe. A buď použijete informace druhých pro svoje dobro, nebo ne.

Všichni jsme tu sami za sebe.

Krásný večer.
Tomáš
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3132333435363738
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter