Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3132333435363738
Dolů
Téma: Asi jsem alkoholik
*
#32462
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Ac nejsem alkoholik, mam cerstve informace z PL Bohnice, kde se lecil kamarad a tam se udava uspesnost lecby 4% .

Narazku na jine 4% uz nebudu komentovat


lemog
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32465
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Tenhle údaj je dost ošidný....jestli myslíš, že 4 % léčených už nečichne ke špuntu, to tak nějak bude...no uvádí se 5-10%. O to ale nejde....i to, že se lidi vrací do léčeben, je taky úspěsná léčba....bojují a v mezidobí..mnohdy spoustu let.... fungují relativně normálně. Takže to procento se dramaticky zvyšuje. Jak to je u gamblerů nevím.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32473
Re: Asi jsem alkoholik Před 8 rok, 2 měsíce  
Mě by docela zajímalo, co ta úspěšnost léčby doopravdy znamená, protože bez toho je to číslo stejně k ničemu. Jestli se do toho počítá pouze doživotní abstinence po první léčbě, tak jednak půjde určitě jen o odhad, a jednak jsou v tom případě čtyři procenta, natož deset, vlastně číslo velmi vysoké.

Jinak si taky myslím, že úspěch je tady dost relativní pojem. Recidiva po delší době nemusí znamenat neúspěšnou léčbu, vždyť spousta nemocí se dá úspěšně vyléčit, a za nějakou dobu se zase vrátí. U rakoviny se tuším za úspěšnou léčbu považuje, když recidiva nenastane do pěti let po terapii.
alas
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3132333435363738
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter