Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: alkohol - syn
#29504
alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
Dobrý den, můj syn má 25 let a je kvartální alkoholik, což si ovšem odmítá připustit. Dosud jsme se mu snažili vždy s jeho problémy pomáhat, byl již jednou kvůli alkoholu krátce hospitalizován na psychiatrii. Bere antidepresiva a ani to mu nebrání pít.O to horší je po tom poalkoholový stav - není schopen fungovat a celý den nebo i dva proleží. Sehnal nyní dobrou práci, kde již dva měsíce pracuje, ale mám obavy, že je jen otázka času, jak dlouho to vydrží. Z předchozího zaměstnání odešel "dohodou", jak nám sdělil, ale pravdou je, že byl často opilý a pak sháněl neschopenku. Léčbu odmítá. Zjistila jsem nedávno, že si vzal kdysi půjčku, když jsme se ho zeptala, na co to bylo - byl na mně drzý. Na domácnost přispívá, když má - byl půl roku bez práce, takže dával jen minimum. Má vlastně vše zabezpečeno, o nic se nemusí starat. Když mu dojdou peníze, má jistotu bydlení a jídla, má jistotu, že bude mít vypráno atd.. Nyní však udělal něco, co mě přesvědčilo, že mu není pomoci a že už nezvládneme s ním žít v jednom bytě. Přišel domů podnapilý, znečistil koupelnu a chtěl si vzít bez dovolení mé auto - klidně by vyrazil na silnici... Stihla jsem mu klíče vzít a vyhodila ho z bytu. Už nemám sílu, všichni tři ( manžel, dcera a já) žijeme ve strachu, co se bude dít, bojíme se odjet z bytu, bojíme se, že autem někoho zabije. Beru již delší dobu antidepresiva a dcera by se k tomu dopracovala brzy také, protože jeho chování už je nesnesitelné.
Alkohol máme v rodině z obou stran - oba synovi dědečci pili a můj bratr je také alkoholik. Bývalý manžel nepil a současný manžel také ne.
Problémy s ním začaly již před třinácti lety a od té doby žijeme v neustálém napětí a stresu. Je to pro mne velice bolestivé, prosím rodiče, kteří podobným problémem prošli nebo procházejí o jejich zkušenosti.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29505
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
Jano, mé děti nepijí, ale znám rodiče alkoholiků osobně,každý odborník, což já nejsem, ale souhlasím s nimi, poradí-vystěhovat syna z domova.Je plnoletý, nemůžete ho živit, ničit se.Jsou bezplatné poradny, poradí vám.On se nyní má měnit zákon, bydliště na výborech, bude to těžké.Ale uvědomte si, že ho vlastně podporujete v jeho dosavadním životě, zajišťujete servis, on se na to spoléhá.Je to tvrdé pro mámu, ale jinak to nepůjde, on bude jen horší, a musí začít žít jako dospělý člověk.Jsou ubytovny,bude muset pracovat, aby měl na jídlo,nájem, pití.Zatím bych řekla toto rozhodnutí, vzala mu klíče, domluvila se s rodinou, aby ho nepouštěli do bytu, a poradila se s právníkem, co dál. Chraňte sebe, rodinu, jinak čekejte agresivitu, exekutory, nervy.Je mně to líto, jinak to nejde.A jen na něm záleží, jak si svůj život udělá, tak bude žít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29521
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
Libuško, moc Vám děkuji za Vaše slova..Je to hrozně těžké, prošla jsem už vším možným - matka mi zemřela, když mi bylo deset let,otec se o nás nestaral, pil,byl agresivní, bil nás a na babičku, která v 75 letech začala po smrti své dcery pracovat, aby nás uživila, byl zlý a trápil nás všechny. Nikdo nám nepomohl, všichni jen přihlíželi a tvářili, že se nic neděje.
Podařilo se mi udělat v těch hrozných podmínkách střední školu.
Rychle jsem se vdala, abych se dostala z domu. Manželství se nevydařilo, manžel začal po mém nástupu do zaměstnání nesmyslně žárlit a můj život se podobal vězení.Po rozvodu jsme si našla mého současného manžela, jsme spolu už čtrnáct let a mohli bychom žít spokojeně..Nebýt syna, který nám dělá ze života peklo. Ráda bych mu pomohla, aby se vzpamatoval,ale nevím jak - jak se zde všude píše, dokud nebude chtít sám - není to možné. Velmi se trápím.
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29527
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
Vy se trápíte, jemu je to jedno.Je nemocný, závislý.Najděte si Al-anon, určitě vám poradí, jak si máte vy ulehčit tu bezmoc, smutek.Nevím, jak vám víc pomoc.Kde najít sílu, aby jste mohla zapomenout na syna, který momentálně na vás nemyslí, kašle na vás.Snad někdy se probere, vrátí vám všechny bolesti, trápení, moc bych vám to přála.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29576
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
milá libo kdy už převyprávíš svůj příběh?jak to s tebou bylo,
kolik léčeben aček,napiš proč ti řezali tu hlavu napiš že jsi pila 2-3flašky tvrdého,napiš to co jsi psala na doktorce,třeba tvůj příběh odstraší natolik alkoholiky že nebudou muset do léčebny.napiš kolik lupeš prášků denně a přesto tě provází noční běsy tak sakra napiš nám to,co jsi psala na doktorce.anka
anka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29577
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
Anka, neprovokuj, nelži, už se dej dohromady hlavně ty sama.Jsi mimo, téma tu je o něčem jiném, všímej si, a nekaž to tu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29578
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Anka, neprovokuj, nelži, už se dej dohromady hlavně ty sama.Jsi mimo, téma tu je o něčem jiném, všímej si, a nekaž to tu.
tak jé lžu libo proč jim to neřekneš to co jsi psala na doktorce vždýť jim to může pomoct,nebo jim pomoct nechceš jsisnad jiná liba se stejným telefonním číslem ,ůspěšná naháněčka do léčeben?neboj se přece o svoji pozici chápu,že ti nic jného nezbylo.proč každého nazýváš nešťastným ztraceným a ulhaným,proč sakra neřekneš pravdu?anka
anka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29579
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
nenazývej jiné lhářem když sama lžeš,kolikrát jsi byla zavřená v léčebnách,je ti už 70 a co přežilas to ne?proč si o sobě maslíš že jsi někdo a že bude někdó kdo tě zná a kdo z tebou nesouhlasí zablokován?já se tě nebojím libo a víš proč?přežila jsem svou smrt,plazila jsem se ve vlastní krvi po břiše,proč bych se mněla bát ulhané liby nahaněčky do léčeben,proč nenapíšeš jaké lupeš do sebe svinstva?TAK TO UŽ ŘEKNI TU PRAVDU.
anka
anka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29582
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
Je mně tě líto.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29583
Re: alkohol - syn Před 8 rok, 8 měsíce  
a proč libo mi tě líto není a nebude za to jak tu lžeš ty nejsi mocná jsi nemocná,není žádná ostuda je to jen tvé selhání,napiš kolik jsi jich mněla?kolik pobytů v léčebnách jsi absolvovala,řekni co ti našli vhlavé, byl to nádor,to tě přece zachránilo,nebo ne chlastala jsi i potom ,tak kolik pášků bereš denně ty samozvaná diagnostičko,kdybych to nečetla to co jsi psala na doktorce o sobě,asi bych ti nejspíš taky uvěřila,proč neřekneš jak to s tebou bylo,ráno jsi běžela pro flašky pár koleček salámu psovi,pak se zavřít a prochlastávat mozek,jsou to tvá slova libo cos psala na doktorce i s číslem stále stejným,A CO,NENÍ TO ŽÁDNÁ STUDA JE TO JEN OSOBNÍ PROHRA VÍŠ KOLIKRÁT JSEM RÁNO LÍTALA PRO PIVO,TA ŽÍZEŇ BYLA NESNESILTENÁ,NO A CO,LIBO VŽDYŤ TO TAK MUSELO BÝT.bůh ti ukázal cestu nemáš tu ještě splnéno,musíš dál,važ si toho ale už proboha neryj do každého ryj na zahradě,pomůže ti to.škoda že nenapíšeš pravdivý tvůj příběh,lidi by se možná poučili a ti co ne musí čekat na svůj příběh.anka
anka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter