Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Co mám dělat? Léčebna nikdy.
*
#30610
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
No..sekni s tím dokud máš k tomu vůli......
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30611
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Vůle sama o sobě nestačí.V ničem.No nic.Hezky zbytek večera:-)
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30613
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
To je floskule.....naopak.....vůle je základ
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30614
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
anoine píšeš:
Vůle sama o sobě nestačí.V ničem.No nic.Hezky zbytek večera:-)

Kup ji a oblékni nový kabát s nápisem: "touha přestat" (pít) a máš vymalováno, viď?!?
(Transformace myšlení - ne převlečení...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30617
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
pro Anoine: jasně by bylo lepší s tím seknout, to víš, ale ty máš teď ten "problém", že ti pití nepřináší větší problémy. Tedy nemáš pádný důvod. Taky si myslím, že nejsi ještě závislá, jak už tu zaznělo - jsi v nějaké té rozhodovací fázi, nebo jak to přesně v léčebně nazývali, už si nepamatuju. Hlavním (a to mohu potvrdit) znakem závislosti je ztráta kontroly nad množstvím vypitého alkoholu. Pokud víš, že budeš druhý den řídit a dokážeš si dát jen ty tři piva, asi to není závislost. Já bych si řekla, že si dám tři piva a skončila u prázdné flašky od vodky a bylo by mi v tu chvlíli úplně jedno nějaký auto druhý den. To, že jsi dřív udělala pod vlivem větší průšvihy než teď, to asi nic neznamená. Znám spoustu lidí, co mladí kalili jak protrhlí a samozřejmě z toho vyplývaly různé ostudy a průšvihy (i ve spolupráci s policií , např. demolování dopr.značek a tak) a pak se usadili, založili rodiny a teď si dají pár piv občas a jsou v pořádku. Já jsem taky v počátcích pila dost, bývalo mi hrozně blbě, měla jsem okna atp. Pak jsem se tak nějak umírnila, ale začala pít častěji a méně, takhle to šlo pár let, samozřejmě občas na nějaké akci jsem to přehnala, pak výčitky, pokusy o abstinenci, ale pořád to nebylo tak hrozné (i když oproti normální populaci jsem pila mnohem víc, průměrně tak tři lahve vína týdně minimálně). Pak se to ale prostě nějak stupňovalo víc a víc, do toho přišel jeden bolestivý rozchod (ne kvůli pití), začala jsem pít každý den abych tu bolest otupila, každý den už jsem se strašně těšila z práce na to, až si otevřu lahev, pak přišly absťáky.... Máš pravdu, že jsi teď na hraně - ale i tak se závislá nemusíš stát - prý z lidí, co pijou, se jen asi u pěti procent rozvine závislost, jestli jsou v tom geny, nějaká mozková predispozice... nikdo neví. (U nás v rodině třeba nikdo závislý nebyl.) Dost riskuješ, ale já v té fázi, co jsi teď ty, rozhodně přestat nedokázala, i když jsem o tom už uvažovala. Ale představa, že už si nikdy nedám - nereálná. Navíc mi alkohol pořád pomáhal (uvolnění, zvýšení sebevědomí, dobrá nálada), víc mi dával než bral. To se těžko přestává. Promiň trochu chaotickou odpověď.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30622
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Nepřipadá mi chaotická.A asi mas pravdu,dokonce se tam asi v jednom z tech tvých období "vidím". Navíc,v genech to mám...No nic,asi budu muset myšlení změnit ještě trochu vice...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30623
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Po 6 dnech úplně bez pití jsem si dneska dala dvě piva s přítelem k obědu. Pak jsem už na další chuť neměla, dala jsem si kafe a nic pít dnes už nebudu. Spíš si půjdu zacvičit. Nemám s tím problém. Přijde mi lepší když si dám dvě piva a dost, než "radši" nic.
alkoholka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30624
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Jasně....máš to pod kontrolou....zítra to bude flaška vodky.....
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30625
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Ed napsal:
Jasně....máš to pod kontrolou...

Těchhle kontrolorů bydlí již hodně na krchovech...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30626
Re: Co mám dělat? Léčebna nikdy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Nevím, proč bych zítra měla chlastat kvůli dvěma pivům dneska??
Já se pokaždé rozpila jinak: Večer jsem se opila, někde na nějaké akci. V noci jsem šla na záchod, hm, flaška, loknu si. Ráno, je mi blbě, hele flaška, loknu si na spravení. Dopoledne mi začne být blbě - spraví to zas něco. Odpoledne už jsem zas opilá, napiju se, však se z toho vyspím. A koloběh se opakuje, dokud si neřeknu DOST. Pak hnusná kocovina.
Když si tu kocovinu protrpím hned, jako většina normálních nealkoholiků, je to ok, ale v té chvíli to vidím jinak.
alkoholka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter