Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Jak na to-navždy.
#31132
Re: Jak na to-navždy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Alkohol Líbě nechybí.....mně taky ne....jen chci říct, že abstinence není vstupenka do ráje za života.....pochopitelně je takový život lepší z hlediska sociálního a osobního taky....
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31137
Re: Jak na to-navždy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Tak sem se dokopal do AA. Trochu rozporuplný pocity-lidi určitě fajn a dá se s nima mluvit, ale mě jako zapřísahlýmu ateistovi trochu vadilo to odkazování se na vyšší moc apod..
Freglin
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31139
Re: Jak na to-navždy. Před 8 rok, 6 měsíce  
AA jsi zkusil,pokud ti nevyhovovaly,muzes vyzkouset dalsi veci.Jsi jeste nejspise ve stavu,kdy "mas na vyber"... Mne jen (muj pocit) pripada,ze vlastne nevis,co tak uplne chces a co resis...A pokud to vis (a cil mas),ocekavas,ze se dostavi automaticky,bez tveho pricineni...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31140
Re: Jak na to-navždy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Ed napsal:
...chci říct, že abstinence není vstupenka do ráje za života... pochopitelně

Jj, život si pořád plyne svým tempem ale Ty již vnímáš jinak - bez deformací z chlastu.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31144
Re: Jak na to-navždy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Ede, střízlivost není ráj.V normálním životě jsou problémy, nemoci, starosti, sice méně, nepijeme, ale jsou.Jenže jako střízlivá je řeším lépe, hned, vyřeším.Když jsem pila, tak jsem kašlala na vše, vše bylo jen horší.Díky abstinenci nemám deprese, nespavost, našla jsem ten klid, nikoho netrápím, tak jsem to myslela, že život bez alkoholu je daleko lepší, a opravdu mně vůbec ten alkohol nechybí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31149
Re: Jak na to-navždy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Přesně tak, střízlivost nevyřeší problémy, ale střízlivým pohledem na ně je budeš zvádat lépe.
Střízlivost neznamená, že budeš mít život pouze tzv.růžový, ale budeš lépe žít.
Budeš víc sám naslouchat sobě, nebude to skreslené a otupělé jak s chlastem, budeš se mít více rád.
Když si budeš více náslouchat, budeš videt spouštěče, poznáš lépe svoje životní priotity, budeš člověk, který se buduje, nedochází pak k sebedestrukci, jak to bývá , když se chlastá.
Těch výhod je tam spousta, ale závislost je pořád, proto není nikdy alkoholik za vodou, prostě nelze ani kontrolované pití u alkoholika.
Bych mohla vyprávět)))moje cesta pokus-omyl, začarovaný kruh.
Zatím se držím, mám i v záloze záchranný plán, kdybych do toho opět spadla.
Důležitá byla pro mě pomoc v rodině, podání pomocné ruky, a to si věřte, že i toto nestačí.
Kolikrát jsem sklamala. Není to jenom o tom nepít. Je to celá řada změn návyků, sebereflexí, vyhledání spouštěčů.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31156
Re: Jak na to-navždy. Před 8 rok, 6 měsíce  
Učím se furt a pořád, hlavně nezapomínám na to, co alkohol dokáže.Vážím si života bez pití, vidím hodně hezkých věcí kolem sebe, kdybych pila, jsem o ně ošizená.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter