Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...578579580581582583584...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#46239
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahojte všichni
Mám takový problém šla jsem marodit z psychických důvodu, vedoucí nás v práci rozhodil takže jsem ůplně s někým jiným a to mě dostalo nemám ráda změny,chci se dát do kupy a nevím jestli si zajít k psycholožce ale antidepresiva nechci je něco jiného na úzkost ?
Mirka
Gold Boarder
Příspěvky: 226
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46240
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahoj Mirko,

za mě: , udělej cokoliv, aby jsi se dostala brzy do rovnováhy. Klidně návštěvu psycholožky, tím není podmíněno braní antidepresiv. Každý jsme jiný a tak každému pomáhá něco jiného - mě např.procházky v přírodě. Držím pěsti, ať je brzy líp.
Lenka
Senior Boarder
Příspěvky: 54
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46241
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Chodím na kluby,terapeutické skupiny v nemocnici. A mám takú dilemu. Často tam počúvam reči, že alkohol je zlý, že ešte nikomu nič dobré nedal. No a práve s tým ja nesuhlasím, ale nechcem to tam hovoriť, aby ma "nezlynčovali". Snažím sa na alkohol pozerať objektívne, nie len cez svoju závislosť. Akože ja som závislý, tak je automaticky alkohol len zlý. Ide o to, že ja som vďaka alkoholu zažil, aj fajn časy. To, že som sa časom dopracoval až k závislosti je môj problém, nie vina alkoholu. No a niekedy sedím na tých stretnutiach, mám chuť niečo k tomu povedať, lebo to vo mne vrie, ale som ticho nakoniec. Nechcem nejakú konfrontáciu. A sú aj iné veci, ktoré nemusím. Proste nemám rád to odsudzovanie všetkého z minulosti keď som nebol úplne triezvy len preto, že ja som sa stal závislý.

P.S. To neznamená, že chcem piť alebo že nad tým rozmýšľam. To nie. Tak ako mi je, som spokojný.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46242
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Dobré páteční ráno všem
Krtku, rozumím. Mám to podobně. Například můj strýc, pije občas víno, je fajnšmekr, nikdy jsem ho neviděla opilého a takových případů je víc. Pijí pro chuť, vychutnavaji, nejde jim o to se ožrat, jako mě.
Jinak Leni, KUDZU si najdi na netu,nechci dělat reklamu.
Mirko, už je líp? Nepřemýšlíš ó změně zaměstnání? Zminujes to často, že ti to tam moc nesvědčí. I s tím pitím na place atd.
To s těmi neduhy a nemocemi které lezou při nepití na povrch mám taky. Je to otravné, ale vždycky si řeknu: lepší než kocovina, výčitky, špatný svědomí atd. Sice už nemám ty euforie z nepití jako při začátcích, ale je to taková "hezká rutina,".
Mějte se a napište jak se vám daří.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46243
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Lenka, píšeš:

Prosím Tě, otázka, "co je kudzu?
Tu je o "kudzu" diskusia:

www.zdravie.sk/forum/393124/kudzu

,z ktorej vyberám názor:

RNG
06.03.2008 07:37:22

Kudzu nie je liek. Je to burina, popínavá, ktorá zamoruje východné pobrežie USA. Má viacej použití, ale nie príliš účinných. Používa sa aj na protialkoholické liečenie. Tiež nie extra účinne.

Názor si vytvor už sama:
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/11/2017 09:46 Provedl: Ja. Důvod: Grafika, syntax.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46244
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Zdravím,
Krtku přesně tak, souhlasím s Tebou. Nejde prostě plošně říct, tak alkohol je špatný a pro každého.
Vezmu to z jiného pohledu.Manžel má cukrovku,já zákusky jím a netvrdíme společně, že zákusky jsou špatné.Já ho můžu, on teda ne.


Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“
K.Kryl

Přeji všem hezký den
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/11/2017 09:48 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46245
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Šantal napsal:
Dobré páteční ráno všem
Krtku, rozumím. Mám to podobně. Například můj strýc, pije občas víno, je fajnšmekr, nikdy jsem ho neviděla opilého a takových případů je víc. Pijí pro chuť, vychutnavaji, nejde jim o to se ožrat, jako mě.
Jinak Leni, KUDZU si najdi na netu,nechci dělat reklamu.
Mirko, už je líp? Nepřemýšlíš ó změně zaměstnání? Zminujes to často, že ti to tam moc nesvědčí. I s tím pitím na place atd.
To s těmi neduhy a nemocemi které lezou při nepití na povrch mám taky. Je to otravné, ale vždycky si řeknu: lepší než kocovina, výčitky, špatný svědomí atd. Sice už nemám ty euforie z nepití jako při začátcích, ale je to taková "hezká rutina,".
Mějte se a napište jak se vám daří.


znám poměrně hodně lidí, co pijí často a pravidelně, ale alkoholici nejsou. Myslím, že závislost je hodně záležitostí genů. Já tušil problém už od prvního napití.
Vinař
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46246
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Vinaři: nemyslím si, že je to záležitost genů.
Někdo to má holt pod kontrolou a někdo ne
U nás se nepilo...a já se opíjela, jak jen to šlo.
Že bych nebyla jejich....?????
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46247
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
rosnička napsal:
Vinaři: nemyslím si, že je to záležitost genů.
Někdo to má holt pod kontrolou a někdo ne
U nás se nepilo...a já se opíjela, jak jen to šlo.
Že bych nebyla jejich....?????


Genetika je složivá věc. Některé geny se projeví a některé neprojeví. A záleží taky na kombinace genů, třeba právě kombinace genů obou rodičů je spouštěčem alkoholizmu, i když rodiče ten problém nemají (laicky řečeno, každý z nich má jen půl genů pro alkoholizmus a ty máš od nich obě poloviny).
Vinař
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46248
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Jako pijící jsem taky hledal chyby, všude, kde se dalo. Důvody proč piju jakbysmet. S odstupem nějakého toho pátku vidím důvod, proč jsem chlastal jako prase je vlastní blbost a nevědomost, že život je mnohem lepší bez chlastu. Možná, že to není taková legrace se spoustou neuvěřitelných příhod, ale není to ani ten život tragickej a uplakánkovanej a zamazanej od bláta.
Bez chlastu je to taková krásná, pohodová střední cesta bez extrémů.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...578579580581582583584...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter