Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...615616617618619620621...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#55186
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 11 měsíce  
Ja všetkým bojujúcim želám, aby našli silu sa vzdať.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55187
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 11 měsíce  
Ano, to uz tu bylo z leva do prava - nebjovat s tou zavislosti. Prijmout to jako fakt a podle toho se zaridit.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55191
Re: Co dělat dále? Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahojte lidičky, dodatečně bych chtěla popřát Allie, ať se Ti v nové práci daří . A je tak rychle z novinek, mám za sebou první soud o děti, vše proběhlo dle dohody, ale mám informace, že manžel už sedí 2x týdně v hospodě. Včera u nás v práci proběhla oslava 60 tých narozenin a pila se domácí slivovice, lámali mě, nechápali proč si nedám. Měla jsem i chuť si dát, ale strach z alkoholu je větší a ještě jsem nezapomněla jak bylo těžké se od toho odprostit. Libuji si v tomto stavu, hlavně když mám čistou hlavu, čistou duši, nemusím se za sebe stydět. Radši jsem se cpala dobrým jídlem . Jsem šťastná, že už nemusím uvažovat kde si koupit víno a rychle s ním spěchat domů, jsem v klidu a za nic to nevyměním. Zvládla jsem i rozchod mnohem lépe, něž kdybych to zapíjela, neříkám, že to bylo v pohodě, to tedy nebylo, ale kdybych pila, utápím se v sebelítosti ještě teď a padám znovu do černé díry. Teď když vím, že manžel začal zase chodit na pivo, napadá mě myšlenka a zkuste mi na to napsat váš názor, že hlavním důvodem rozpadu našeho manželství je asi ten, že se manžel nechtěl smířit s absolutní abstinencí. Není na tom něco?
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55192
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 11 měsíce  
Nespoznaný napsal:
Ja všetkým bojujúcim želám, aby našli silu sa vzdať.

Jste tak šlechetný...
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55193
Re: Co dělat dále? Před 4 rok, 11 měsíce  
Drahoslava napsal:
Teď když vím, že manžel začal zase chodit na pivo, napadá mě myšlenka a zkuste mi na to napsat váš názor, že hlavním důvodem rozpadu našeho manželství je asi ten, že se manžel nechtěl smířit s absolutní abstinencí. Není na tom něco?

Je to mozne a je to velice pravdepodobne. Vzhledem k tomu jak excelentne (rychle, efektivne, ucinne, chces-li ) jsi zvladla svuj problem s alkoholem a dokazala jsi plynule prejit na zivot ve kterem pro alkohol neni misto (coz je nekdy mnohem tezsi nez "jen" prestat pit) je mozne ze s tim mel problem - hlavne pokud sam nebyl vnitrne odhodlan uz nikdy nepit. Problem ktery zafungoval jako "spoustec" rozchodu ktery nasledoval.

V kazdem pripade Ti hrozne a desne moc gratuluju jak se drzis! A zase se opakuju - jsi skvela !!!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55196
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj Drahoslavo,
není to pro Tvého manžela jednodušší a pohodlnější nemuset nic zmněnit?
Beru to podle sebe : piju no a co? Zvládám doma všechno, zvládám i práci. Co na tom, že někdy usnu v 7 u telku úplně nacamraná.
Pohodlnost a taky strach z toho, že bych něco měla dělat jinak.
Teď 10. den abtinence.
Já vím, jsem na začátku
Tobě gratulace a obdiv, že jsi to zvládla.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55197
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 11 měsíce  
Pro G dotaz
Asi budu působit jako blbka, ale jaký je rozdíl mezi přestat pít a životem ve kterém pro alkohol není místo?
Když začnu abstinovat, tak ten život nějak taky překopu. Přeci?
Dík
A dnes v noci už jen jedna deka
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55198
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 11 měsíce  
Erika napsal:
Asi budu působit jako blbka, ale jaký je rozdíl mezi přestat pít a životem ve kterém pro alkohol není místo?

Asi blbe napsal...

"Prestat pit" jsem myslel tak ze zastavim piti. Nepiju ale stale si kontroluju situace a hlidam se neustale a chlast je stale blizka a vazna hrozba. Fungovani se pomalu vraci do normalu, mizi nespavost, nevolnosti, tresavky, poceni, vraci se zajmy a radost z malickosti ale jit treba na nakup alkoholu nebo se zucastnit nejake alkoholove oslavy by jeste stale bylo/je velke riziko.

"Zivot bez chlastu" jsem myslel jako dlouhodoby stav. Napriklad po roce nepiti. Uz se nemusim porad hlidat, chlast uz neni bezprostredni hrozba, klidne na oslavach alkohol nalevam ostatnim a v obchode prochazim mezi regalama s chlastem nebo ho i nakupuju. Zivot se z velke casti vratil do stavu "pred chlastem". Jenze tady vidim velike nebezpeci v tom ze zaroven mizi nebo uz zmizela ta euforie a radost z nepiti. A na cloveka zacina nemilosrdne utocit vsedni a normalni zivot se vsemi problemy a trapenimi s starostmi. Ty alkoholovy desy a hruzy se zacinaji vytracet z pameti. A cloveka mockrat napadne jak by to bylo fajn se napit. Jen tak, trosku a ulevit si. Proste jen sklenicku, to prece das, vzdyt jsi frajer, rok/dva/tri jsi vydrzel = mas to uplne pod kontrolou! A treba ja zjistil ze tyhle "hlodani" v hlave po dlouhe dobe nepiti jsou neskutecne zakerny a zradny - a odolavat jim muze byt tezsi nez bylo nepiti v tom prvnim obdobi kdy clovek "lamal" prvni mesice.

Ufff... snad jasnejsi...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55199
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 4 rok, 11 měsíce  
Napsal jsi ti skvele
Blbka pochopila
Jirasek je proti tobe bridil
Ja uz jednu navstevu restaurace zazila a nebylo to nic moc, jen krec
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55200
dál bez chlastu Před 4 rok, 11 měsíce  
Děkuji Geno, ale nemáš pravdu, že jsem to zvládla rychle a excelentně. To ani náhodou. Trvalo mi to víc než rok, nebo možná i dva roky pokusů a omylů. Přestávala jsem si sama, resp. dělala jsem ústupky a kompromisy( jen v pátek, jen na akcích, jen jedno pivo denně, jen birell a nekonečné motanice). Nikdy jsem to nevydržela dlouho. Pak zas přišla fáze kdy mi to bylo jedno a říkala si však co, dělá to půlka populace. Jenže mě už dlouho přestával bavit hlavně ten strach ráno, abych nenadýchala a aby to na mě v práci nebylo vidět, večer litr vína, to musí být vidět, když to je
denně.
Milion pokusů přestat spíš teda omezit, protože mě vždy přepadla úzkost při představě, že už nikdy, jakoby malému děcku vzali nejoblíbenější hračku.
Pak ale přišlo přihlášení sem na fórum, zase pokusy, s manželem i bez. Ale po čtení příspěvků už jsem si začala ty chyby uvědomovat. A uvědomila jsem si, že je to opravdu pořád dokola a už to nevydržím. Uvědomila jsem si jak moc si to ospravedlňuju, jak moc si nalhávám, uvědomila jsem si, že s manželem nehnu, že musím nejdřív já sama. A tak se stalo min. rok na podzim. Marně jsem doufala, že to manžel uvidí jak postupuju a že se chytne. Bohužel nechytl a vznikl velký konflikt o Vánocích, kdy jsem si taky uvědomila, že se musí léčit a to hned. Vydržel rok, pak mě opustil a teď už zase pije. Určitě kontrolovaně HA HA HA. Tento běs spojený s touhou přestat a ta síla závislosti mě tak překvapila, že si to nechávám hluboko zaryté, abych kvůli jedné sklence nemusela toto celé opakovat, to se mi fakt nechce. děsím se toho. Prostě jsem to přijala, že tak jsme bujaře za mlada žili, ale druhou půlku života chci prožít jinak. Minulost už nezměním, budoucnost ano, je to fráze ale čistá pravda.
P.S. pro holky: taky mi připadalo, že na tom nejsem tak zle, že víno a pivo pijí všichni, tak co. Najednou je problém vydržet týden, nemožné vydržet měsíc.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...615616617618619620621...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter