Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: syn alkoholik - jak mu pomoci?
#32222
Re: syn alkoholik - jak mu pomoci? Před 8 rok, 2 měsíce  
Nebude se vám to číst lehce, ale svou "pomocí" mu jen škodíte a podporujete ho v tomto životním stylu, který může skončit těžkou závislostí a nezodpovědným přístupem ke všemu, s čím se v životě potká. Syn musí převzít zodpovědnost za své chování - zaplaťte mu na tři měsíce nájem v nějaké garsonce (v žádném případě mu nedávejte k dispozici byt ve vašem vlastnictví, jak o tom uvažujete, budete akorát platit za syna nájem a udělá vám z toho kůlničku na dříví), odstěhujte ho a ať se stará. Buď se vzpamatuje nebo ne (i na to je třeba se připravit, i když je to velmi smutné), ale tohle je prostě jeho boj. Pokud vás bude mít stále za zády, pořád budete žehlit jeho průšvihy a finančně ho dotovat - co to má za význam? Myslíte, že najednou prozře? Že ho osvítí Duch svatý? Spíš se bude propíjet hloub a hloub.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32234
Re: syn alkoholik - jak mu pomoci? Před 8 rok, 2 měsíce  
I já souhlasím s názorem, že je třeba ho zkusit nechat plavat. Je to pro rodiče určitě těžké rozhodnutí, protože ta možnost, že to skoční špatně, samozřejmě reálně existuje. Ale pokračování stávajícího stavu nevyřeší nic, jen mezi Vámi a synem bude postupně narůstat konflikt, těžko se stane něco jiného...
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32246
Re: Před 8 rok, 2 měsíce  
Rozhodně nevidím jako dobré rozhodnutí vykopnout syna z domu. Teda alespoň pokud se jedná o fórum ,,syn alkoholik - JAK MU POMOCI?" To,že byste ho vyhodila by mohl brát jako ublížení a tím by jste mu teda nepomohla. A když bude ublížený, čímpak si to asi bude chtít zahnat? ALKOHOLEM . Varianta vykopnout ho z domu by mohla dopadnout fatálně špatně. Na vašem místě bych se mu snažil projevit lásku, pochopení. Vyrazit spolu někam na výlet zasmát se spolu. Při vhodné situaci snažit se naťukávat na téma jak vás bolí jak se chová a co dělá. Zahrát mu trochu na city. Aby měl motivaci, a zjistil, že sám s tím chce něco udělat. Aby cítil, že to chce udělat pro vás. A pokud by to nezabralo, a nezačal se sebou něco dělat, tak ho neúprosně a nemilosrdně odvést do léčebny. Prostě ho tam dotáhnout. A pokud by se vzpouzel a nehodlal tam jít. Tak pak až bych se přiklonil k tomu ať se teda stará sám. Ale rozhodně s ním nepřerušovat kontakt. I kdyby se z toho totiž potom sám dostal. Mohl by vám vyčítat, že jste se na něj ,,vyprdla". A mohla byste s ním přijít o kontakt jednou provždy.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32247
Re: Re: Před 8 rok, 2 měsíce  
Pavle, tvůl názor vyplÿvá z toho, že bojíš, že dopadneš stejně....vlastně bojuješ za sebe....výlety ani řeči nikoho nezachrání
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32248
Re: Re: Před 8 rok, 2 měsíce  
A někoho tahat do léčebny.....to je ztacený boj už dopředu
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32251
Re: syn alkoholik - jak mu pomoci? Před 8 rok, 2 měsíce  
Nebojím já jim peněz dávám dost.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32254
Re: syn alkoholik - jak mu pomoci? Před 8 rok, 2 měsíce  
Pavel napsal:
Nebojím já jim peněz dávám dost.

"Skús si za ne kúpiť aj vlastnú triezvosť!"["A JE TO!...]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32263
Re: syn alkoholik - jak mu pomoci? Před 8 rok, 2 měsíce  
Dobry den všem. Minulý čtvrtek přišel syn domů hodně pozdě v noci opět značně upravený, údajně z nějaké oslavy (myslím ale, že se slaví spíš v pátek a tak mi možná ukradl nějaké peníze, což občas dělá). V sobotu jsme jeli pálit švestky a vzali ho na pomoc s sebou, což byla asi chyba. Demižony se slivovicí jsme nechali v autě než je odvezu do práce, domů pochopitelně přijít nemůžou. Asi v deset večer, až jsme všichni usnuli, vzal synek klíčky od auta (sundal mi je ze svazku klíčů přes přísný zákaz - jsou to moje jediné klíčky od auta, ostatní jsem ztratila) a v autě se příšerně zlil. Kolem jedné jsem se vzbudila, zjistila že není doma, naštěstí byl ještě schopen vzít mobil a slyšeli jsme ho z ulice blekotat do telefonu... Vytáhli jsme ho z auta a chodili s ním asi hodinu na čerstvém vzduchu. Tím pohár mé trpělivosti přetekl a dala jsem na zde převažující rady vyhodit ho z domu. Je to ovšem takový pád do měkkého, protože šel bydlet do našeho druhého bytu asi přes tři ulice dál. Zničit tam není co - byt je prázdný kromě od nájemníků odrbané linky, sporáku a staré ledničky. Odnesl si tam svůj počítač, stůl a postel (plus oblečení a další drobnosti). Dala jsem mu s sebou trochu jídla, peníze žádné. Ještě mu chci koupit pračku a žehličku s příslušenstvím. Domáhá se koupě nábytku a televizoru - ze stavebního spoření, kde má 100.000 Kč od babičky. S tím ale váhám. Byla bych raději, kdyby si na to vydělal.
Včera si přišel domů ještě pro zbytek vypraného prádla, zase z něj táhlo jak ze sudu. Prý ho kamarád pozval na dvě piva. Ale je také možné, že mu kámoši půjčují penize.
Já už mu peníze nedám ani nepůjčím žádné (beztak mi dluží asi 30.000 Kč, které chce smáznout z toho stavebního spoření). Nabídla jsem mu výdělek - aby vymaloval svůj bývalý pokoj, za 1000 Kč včetně materialu (malíř za to chce 1600), aby měl aspoň něco, než si vydělá v zaměstnání.
Našla jsem mi inzerát - volné místo (což popravdě není u nás žádný problém, volných míst jsou mraky). Dnes se tam půjde ukazat (snad).
Přemýšlím, jestli ho mám zvát o víkendech na obědy nebo raději ne.
Manžel mi zvolený postup vyčítá, prý je na syna třeba hledět jako na nemocného a tím, že jsem ho vystěhovala, urychlím jeho pád na dno. Jak už jsem psala dřív, o léčení nechce syn ani slyšet.
No už se stalo a budu ráda, když mi zase někdo napíše svůj názor a hlavně jestli v něčem nedělám chybu, případně nějaké praktické rady. Děkuji.
Mamba
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32264
Re: syn alkoholik - jak mu pomoci? Před 8 rok, 2 měsíce  
Ještě dodatek: syn potřebuje nové boty, kalhoty, objednat si internet atd., pochopitelně jídlo. Na to všechno si musí vydělat. Obavám se ale, že pivo bude mít před vším přednost.
Mamba
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32265
Re: syn alkoholik - jak mu pomoci? Před 8 rok, 2 měsíce  
Zdravím,

mám stejný názor jako Váš manžel, každý máme nárok na ten svůj pohled.
Nicméně z toho důvodu, jsem zde raději ani nereagovala, ale ted´ vidím, že i Váš manžel to vnímá jako já.
Tu telku bych mu koupila, proč ne? Nebo jste se rozhodla ho tím, že mu peníze z toho stavebka nedáte na tu telku ho i nadále vychovávat a směrovat?
Pořád je to tak půl na půl, mi přijde...
Jsou to jeho peníze od babičky, takže bud´ ho necháte plavat se vším všudy, nebo ho pořád budete tak napolovic usměrnovat?


Řekla jste mu, že může sem přijít pro radu , nebo čte toto forum?
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter