Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Nechuť do života (aneb lahev v ruce)
#32227
Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Ahoj, jsem Pavel.
Je mi 21 a jsem mladý kluk z Prahy.

Ani nevím kdy jsem začal tolik pít. Nějak se to stupňovalo a já pomalu navyšoval počet.

Nejdřív jsem vlastně nepil skoro vůbec. Pak jsem natrefil na jeden bar který jsem si docela oblíbil a rád se tam vracel. Asi takhle to začlo. Nicméně zprvu jsem se víc hlídal. A také si všímal kolik toho do sebe ,,naliju". Nikdy jsem nebýval ten typ který by byl schopný pít dokuď chodí. A taky mi docela dost záleželo co si o mě lidi myslí takže jsem neměl za potřebí abych si někde dělal ostudu. Nicméně tak nějak jsem se pomalu přestal hlídat. Dělá mi dobře když se můžu napít, mám potom úplně jinou náladu. Nepřipadám si jako takovej ten ,,malinkej" hlupák. Kterej nehledě na to, že toho nikdy moc nedokázal tak nemá ani slušnou práci ze který by si mohl dovolit platit alespoň trochu důstojnější bydlení. Musím kvůli tomu stále bydlet s rodičema. Nemám přehnaný nároky na bydlení ale u našich mám přece jen nějaký standart. A nechci bydlet v něčem připomínajícím ubytovnu.. Když bych zaplatil byt nezbyli mi ani dostačující peníze na jídlo. Natož pak na ,,žití", a představa, že bych chodil do práce jen proto abych se měl kde vyspat než do ní zase půjdu mě docela ubýjí. V životě mě úplně mnoho dobrého nepotkalo. Vzhledem, že jsem poněkud ,,snědšího" vzhledu to mi na kuráži taky nikdy nedodala. Už ve škole jsem měl vždycky málo přátel kvůli vzhledu. Štve mě, že vás za to lidi odvrhují. Naštěstí chodím docela dobře oblékaný takže se utěšuju tím, že třeba vypadám jako cizinec a vypadám dobře tak proto všichni ,,čumí" . Jednou jsem jel v tramvaji a měl jsem na sobě takovou už lehce zašlou mikinu. Bylo smutný sledovat jak si okolo mě všichni hlídají věci . Ale svím způsobem i docela vtipný.. Ikdyž bůhví jak bych se choval na jejich místě, takže jim to nemůžu mít za zlý..
To že jsem však ještě ke všemu ,,teplej" to už mi jen dodává tu pomyslnou třešničku na celý dort . Neni lehký smířit se s něčím za co vás všude zavrhnou.. A já se s tím prostě ještě nesmířil. Bolí mě když se se svím přítelem musím furt skrejvat. Nemůžeme být spolu jako normální lidi, protože by nás normálně nikde nebrali. Možná bych nikdy taky nezačal pít kdybych měl doma trochu větší oporu. Kdyby se o mě naši trochu víc starali. Jenže otce nikdy nezajímalo víc než ta jeho blbá televize a ranní tisk. Kdyby nepodnikal, myslím, že by ho snad máma, už dávno ,,vyměnila". No a co se týká mámi tak ta byla vždy pouze jenom v práci. Během nekonečnýho honu za prachama a za tím aby bylo doma všechno ,,Ťip-Ťop" tak trochu zapomněla na mě. V životě by si nešla lehnout kdyby byla ve dřezu pouhá lžička. Nebo nějaká podobná banalita. Furt všechno prohlíží jestli je všechno čisté. Náš jídelní stůl je schopná obejít třikrát dokola aby se přesvědčila jestli na něm neni šmouha. Člověk se věčně bál aby něco neušpinil, protože to pak byl oheň na střeše. Často jsem to řešil tím, že jsem doma perfektně uklidil aby prostě neměla šanci jen uklízet a trochu se mi věnovala. Jenže to pak si usmyslela něco jiného. Například šicí stroj, pečení, faktury atd... Prostě nebyl čas si o něčem popovídat zasmát se spolu a tak.. No a Tátu moje starosti a strasti nikdy nezajímali. A vzhledem k jeho cholerický osobnosti když už jsem něco zdělil tak jen ječel a nebo kritizoval.. Tak nějak mě štval muj život a tak asi proto jsem si ho začal zpříjemňovat alkoholem. Po pár ostudách v baru kde jsem si kvůli svímu časem nepřiměřenýmu pití vysloužil dle mího názoru né zrovna hezkou vyzitku, přestal jsem chuť tam chodit, protože jsem se už tenkrát za sebe začal stydět.. A hlavně jsem tam tenkrát už byl skoro denně. Lidi si začli šuškat, že jsem tam furt, že si myslí že mám problém s alkoholem. Když jsem potom získal přezdívku ,,štamgast" došlo mi, že bych tam měl přestat chodit. A byla to asi tenkrát kdy mě poprvé napadla ta myšlenka, skočit si pro nějakej alkohol do obchodu a jít domu. Jenže tenkrát mi stačili 4 pivka na večer někdy 6. A rozhodně né denně. Tenkrát jsem to nemusel ani schovávat. Ba naopak byl jsem rád když mě s nimi zahlídli. Oni viděli že jim v tom nelžu a že to není denně. Byla to pro ně snažší představa než ta, že někde obden trčim v baru. A já byl rád, že si nemusím nic vymýšlet ohledně počtu kolik jsem toho v něm vypil. Je to svím spůsobem i fajn pít v soukromí. Člověk si může pustit hudbu dle libosti, nahlas zpívat a tak.. Jenže, než jsem se nadál, nebyl najednou problém koupit si domů i tvrdej alkohol. Jako například vodku. Tak nějak jsem chtěl víc a víc. Když se napiju tak nemusím řešit svoje problémi. Všichni jsou mi jedno, na světě jsem v tu chvíli jen já a mám u toho skvělou náladu. Jenže jsem ,,prokalil" celej minulej tejden kromě neděle tvrdym alkoholem. A když jsem včera šel spát tak jsem měl halucinace. To bylo snad to delirium.. Beze srandy. Po stropě mi jezdila ,,křížem krážem" krajta či co. Ze skříně na mě skočila ženská. Zdálo se mi že mi po stěně naproti posteli běhá pavouk velikosti fotbalovýho míče a další bodobný kraviny.. Ta noc byla opravdovej horor. Naštěstí jsem si uvědomoval, že se mi to jen zdá. Vzal jsem telefon a snažil se rychle najít něco o alkoholismu a tak jsem narazil na tuhle stránku. Nevím jestli si mám najít léčení. Protože za :

a) potřebuju chodit do práce
b) pokud mě už nebude čekat takhle hororová noc tak už se nikdy nenapiju dobrovolně.

Nevím co mám teď dělat a především jestli si věřit. Možná že to moje pití plyne i z psychickýh problémů. Nevím jestli jít na odvykačku a nebo najít terapeuta..

Především Děkuji za vaše odpovědi s pozdravem Pavel.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32229
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Zkus teda chvíli nepít, třeba měsíc a uvidíš co to s tebou dělá, bažení a tak...jinak si to co bys od života chtěl nějak sesumíruj na papír a zajdi na AA, asi nejjednodušší co můžeš udělat. Pak určitě sbalit nějakou holku a Terapeuta si hledej v každém případě taky, co nejdřív, potřebuješ to viditelně s někým probrat což je fajn a co se týče těch halucinací, to psych. onemocnění tam mohlo být i dřív a alkohol to jen spustil, to je těžké no, celkem rychle ses do toho propil, mně to trvalo víc jak 15 let...

Na psychiatra bývá celkem čekačka a sou vytížení přetížení a sami sou na hlavu a tápou, někteří správně nepoznají co ti vlastně je, pro jistotu ti dají nějaké léky, to už je možná lepší se na pár týdnů na nějakém oddělení zavřít...

Tady na fóru jsou různé podobné příběhy, pročti si to všechno, pamatuju jednu ženskou co pila na psychické léky a motala se v tom a motala a lidi radili, pak po čase už vypadala líp a nějakou cestu si našla, bez pití samozřejmě a ti lidi co tehdy psali a psali už moc nepíšou, píše zde pár jedinců a není to ono... málo příspěvků, pořádná diskuse šla tady do kytek...

Hodně štěstí
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32230
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Ahoj,
já si myslím, že první věc jsi už udělal - přiznal sis, že je něco špatně. Asi všichni, kdo se tu vyskytují, vědí v té či oné podobě, o čem mluvíš. Musím potvrdit jeden tvůj poznatek - i já jsem se po nějaké době začal v barech cítit špatně a skončil jsem u pití doma. A stejně tak musím potvrdit, že je to do jisté míry fajn pocit. A to je na tom právě to nebezpečné - je to chvilkové utíkání od života, po které druhý den zpravidla následují deprese a vlastně celkové zhoršení. Právě teď, po té co jsi prodělal tak hroznou zkušenost, je asi dobrá chvíle začít. Počáteční silný impuls může hodně pomoci, ale nedělej si iluze. My lidé jsme v tomto směru nepoučitelní a každý sebesilnější zážitek časem vyšumí. I to bohužel znám z vlastní zkušenosti
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32232
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Děkuju za podporu . Rozhodl jsem se s alkoholem definitivně zkoncovat, a uvidí se co bude dál. Na oslavy si klidně vezmu ,,rychlí špunty". A pivo si nedam už ani k sobotnímu obědu. Jestli říct stop, tak musím úplně. Cestou domu jsem si nekoupil ani cigarety . Třeba je teď ideální příložitost skoncovat s tím najednou. Akorát teď začnu asi víc jíst. Musím si to nějak vykompenzovat..
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32233
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
No, odvaha ti nechybí. Netuším teda jak silný jsi kuřák, ale nechat pití a cigaret najednou je hodně odvážné. Doporučil bych ti alespoň nějaký z výrobků Nicorette. Já sám mám za sebou odvykání koření pomocí ústního spreje a jen díky tomu se mi to po 25 letech konečně povedlo. Chápu, že teď prožíváš počáteční euforii, ale... Nebuď na sebe tvrdý zase zbytečně příliš, ani to nemusí být dobré. Cíle by měly být reálné, i když samozřejmě každý jsme jiný, někomu léčba šokem sedí To už musíš zvážit sám. No a s tím jídlem, tak na to se samozřejmě připrav. Skoro permanentní hlad Zároveň doporučuju začít rovnou trochu sportovat - ony ty endorfiny psychice opravdu hodně pomohou...
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32243
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Domnívám se, že tvůj problém není ani tak v alkoholu, jako že nemáš radost ze života a v alkoholu ji hledáš (a nacházíš). Přestat pít nemá smysl pokud nevyplníš čas nějakou aktivitou. Protože když nebudeš pít tak budeš dělat co? Budeš čumět z okna a myslet na to, že nepiješ. Jenže smysl života není v tom nebýt alkoholikem, smysl života je v tom život prožívat a ne přežívat. Ten čas který jsi doposud trávil v baru musíš něčím nahradit, jinak se tam brzy vrátíš se slovy: "a však co jiného mám dělat". Asi bych začal prací, jak budeš mít lepší práci, majdeš si lepší byt. Jak budeš mít lepší byt tak si ho pěkně vymaluješ, pověsíš si tam záclony a umyješ si okna. Na každý den nějaký program. V pondělí si půjdeš zaběhat, v úterý přečtěš knihu, ve středu do kina, ve čtvrtek zaplavat do bazénu atd.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32250
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Myslím, že tohle byla moc dobrá poznámka. Podle všeho, co jsem četl, tak po vysazení alkoholu ta potvora mizerná chce zpátky a alkoholem narušené myšlení se ho domáhá všemi dostupnými prostředky, tedy i pocity prázdnoty, které je potřeba zaplnit. Četl jsem i variantu, že člověku může připadat život fádní také tím, že byl zvyklý na řešení různých průserů po alkoholových excesech a život je najednou nezvykle nudnější... No, s tím vším je třeba počítat. Jedinou útěchu vidím v tom, že toto konkrétně je podle neurologů dočasný stav, snad se nemýlí...
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32252
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Děkuji všem za vaše odpovědi.

Dost mi pomáhá když sem se mohl někomu takhle svěřit. Hrozně bych se za sebe styděl kdybych tohle měl někomu říct osobně.

Díky vám všem to vše můžu vydět z jinýho úhlu a správně s danou záležitostí ( mnou ) něco dělat.

Co se týká alkoholu tak od neděle jsem neměl ani jediný pivo.
Prostě jsem se tak rozhodl. Nechci dopadnout jako nějaká troska.
Člověk když vydí ty případy jak spostu lidí dopadla.. Je to dost odrazující. S cigaretame je to horší. Ty si zatím upřít nedokážu. Vhledem k tomu, že jsem dost pil, tak i hodně kouřil. Krabička denně byla kolikrát minimum. Včera jsem jich vykouřil pouhé 4 !! Dnes už mi vůle trochu povolila a už jich mám za sebou 5 a minimálně dvě si ještě dám.

Hrůza.. Mám takovou chuť dát si alespoň pivo . Celej den něco jim. Furt mám něco v puse. Furt piju džus, kafe, čaj. A neustále jim . Ale já už se prostě nenapiju alkoholu. Slíbil jsem si to. Motivuju se tím, že to dělám pro sebe.

Velice souhlasím s tím, že musím vyplnit prázdný čas nějakou zábavnou aktivitou. Vymyslel jsem si skládání dřevěných lodiček . Už si nějakou zprvu raději jednoduší vybírám na internetu a ve volnym čase budu skládat.

Ještě jednou děkuji všem za poznámky.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32253
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
No to opravdu nemáš zač.
Rozhodně všichni přejeme úspěch!!!

Jen k těm cigaretám - no ano, to bylo opravdu asi moc ambiciozní, co naděláš. Ale opravdu bych ti doporučoval vyzkoušet třeba ten Nicorette Spray. Je to vlastně nicotin bez dehtu a abstinenčních příznaků to zbaví. Nenápadně odstraníš ty společenské zlozvyky jako zapálit si na konkrétních místech. A myslím že pro tebe zajímavý by mohl být jiný fakt - přestaneš smrdět cigaretami, v kombinaci s nějakou příjemnou nenásilnou vůní - co by si mohl víc přát člověk, který začíná nový život?
Měl bych férově rovnou upozornit i na negativa - o moc levněji než cigára to nevyjde, chuť je hnusná a když to špatně spolkneš, chvilku škytáš.

Tak nějak koukám, že jsem udělal reklamu trochu jinému odvykání, ale snad mi to bude odpuštěno. Rozhodně prohlašuji, že žádnou provizi od výrobce nedostávám. Bohužel
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32255
Re: Nechuť do života (aneb lahev v ruce) Před 8 rok, 2 měsíce  
Pavel napsal:
..."Motivuju se tím, že to dělám pro sebe."

...presne tak: "robíš to, len a len, pre seba!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter