Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...86
Dolů
Téma: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu
**
#33690
Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Zdravím vás všechny. Už nějakou dobu chodím sem na diskusi a už mi skoro přijde, že vás všechny tak nějak znám.
Proč sem chodím? Asi proto jako vy - mám pocit, že to přeháním s pitím. Dostala jsem pár pěkných pecek do čenichu kvůli pití a rozhodla jsem se, že s tím musím něco udělat.
Bude mi 30. Pít jsem začala na vejšce, tak normálně - jednou týdně zakalit v klubu. Pak jsem (s kámošema) pila i tak 4x do týdne. Nepřišlo mi to moc - pili taky. Když jsem si našla nynějšího přítele, pili jsme taky a to dost. Bohužel mě to nestačilo a tak běžně jsem šla na akci už s pár panákama v sobě a placatkou v kabelce. Pak nějaké ty schované lahve po bytě, to abych se mohla dorazit, když jsme přišli z hospody.
Tak před rokem poprvé jsem si uvědomila, že to přeháním, ale nehodlala jsem s tím nic dělat. Pak přišly asi tři "tahy", kdy jsem neměla povinnosti (volno v práci, svátky...) a mohla jsem si dovolit být nalitá třeba tři dny. Prostě jeden den jsem pila, druhý den šílená kocovina, tak samozřejmě přepít, až jsem to musela stopnout třeba kvůli tomu, že musím další den do práce. Jak zle mi pak bylo, to si asi umíte mnozí představit. Po posledním pětidenním pití jsem si dala měsíc pauzu, dala jsem si třeba jen jedno pivo za týden. Pak jsem dostala zas jednou chuť se totálně zbořit, bylo to tři dny. Potkala mě nepříjemná věc a to byl ten důvod (možná jsem ten důvod ráda využila..) Dostala jsem strach, že už je to o zdraví a rozhodla se, že tyhle "sóloakce" už nebudou. Je to dva týdny. Od té doby jsem byla dvakrát v hospodě s přítelem (je o dost starší a už má zdravotní problémy, takže pití poslední dobou taky dost omezil). Popravdě to vaše fórum dost děsí - měla jsem fakt strach, že si dám jedno pivo a stane se ze mě monstrum, které poběží pro litry a litry kořalky. To se nestalo. Tři piva, dva panáky, sice jsem měla chuť se zas dorazit doma, ale řekla jsem si "neblbni, bude ti zase zítra blbě" a vydržela to. Ty časy, kdy jsem počkala až přítel usne a vyplížila se do večerky pro flašku... Neuvěřím, že mi to mohlo projít, že mě nikdy nenachytal. Neumím si to už dneska představit, že bych to riskla.
Pití doma je, ale to je spíš přítele. Nějaké "sváteční" flašky, na které mě ani nenapadne sahat. A když si on koupí flašku kořalky, až se mi z toho navaluje jen ji vidím.
Pro mě je motivací, že nebudu mít kocovinu. Měla jsem je opravdu strašné. Když jsem se pak viděla v zrcadle po 3 dnech pití, no potěš. Jako spousta holek, co sem píšou, jsem se i já vrhla na cvičení. Do léta kdyby to dalo tak 3 kila dolů, byla bych ráda. Ty "tahy" měly teda jedno pozitivum - každý mi sundal tak dvě tři kila a už se to nevrátilo. Ale samozřejmě organismus si určitě vytrpěl. Takže už víc než měsíc každý den beru ostropestřec, piju tak dva detoxikační čaje denně, snažím se jíst co nejvíc zdravě. Mám upřímný děs, že bych se ocitla třeba v nemocnici a dělali mi jaterní testy.. Stát se to může kdykoliv (srazí mě auto třeba) tak musím být v pořádku, aby mě pak nechtěli popotahovat po nějakých vyšetřeních. Jo, jsem trochu hypochondr.

Za ty roky myslím, že jsem přístup k pití postupně přehodnotila. Od bezstarostnosti, přes počínající obavy že to je moc, přes obavy že jsem skutečný alkoholik, pročítání tohohle fóra, o léčebnách a dalších hrůzách, přes "zabejčení se" že já nechci pít míň, jsem došla k tomu, že to musím omezit pro obavy o zdraví. Poprvé v životě jsem uznala, že to musím omezit. Naštěstí mi nedělá problém dva týdny nepít a pak jít do hospody a zas dva týdny nepít (a to vůbec, ani pivo k obědu - upřímně, já nerada piju přes den). Život bez kocoviny je super, ale občas se trošku uvolnit chlastem je dobrý.

Tak já nevím, jestli jsem "alkoholik" nebo "pijan". Když to tak vezmu, pila jsem spíš z blbosti. Dlouho jsem žila u našich a omezovali mě. Že jsem si koupila tajně do pokojíku flašku, to mě dávalo pocit svobody. A zmatlat se pod obraz se mi líbilo. Ale už to přesáhlo mez. Třicítka je takový věk na přehodnocení některých věcí. Už nebudu dvacítka. Zakládám si na vzhledu, vím, že jsem docela hezká, tak to chci ještě udržet. Pití kráse nepřidá.

Budu sem psát, jak to dávám. Vím, že mi někdo bude psát, že to nedám (všimla jsem si, že někteří tady velice rádi ničí jakýkoliv optimismus). Včera jsme si dali asi 4 pivka v hospodě u sledování hokeje. Dnes mě trochu bolí hlava, po obědě půjdeme na prochzku, možná si někde tak dvě dáme. Pro mě je to úspěch, že si dám dvě a konec.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33691
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Nechapeš problem.Jedno,dve...piva.No maš chute ..aj mam. No a?Zavislost je mrcha..mysliš si,že to zvladaš!Blbost..Ak si len pijanka..budiš.Ale fakt zavisly ..nemožu ani kvapku.Inač je koniec..Kolotoč sa toči...Nie som depresivny..no je to realita.bohužial
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33692
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Při vší úctě si dovolím vypíchnout, že jsi asi jediná, kdo si tady předem plánuje, že si odpoledne nalije. Nejsem si jistý, že víš, že tu máme společný sen a tím je abstinence.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33693
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Ale tak už to, že se Angie nad svým pitím zamýšlí, je jakýs takýs pokrok. Závislá asi ještě není, snad, dle mého je tohle takové to typické rozhodné období, dle léčebnových pouček druhé stádium alkoholismu ze čtyř. Teď se prostě bude lámat chleba a co dál. Nejlepší by bylo s pitím úplně seknout, to je nejbezpečnější postup, jak se nedostat tam, co jsme my ostatní. Ale zas to nechci zlehčovat - jako že jsme "my alkoholici" a na druhém břehu pohodová Angie. Angie, ono to, že jsi zabrousila na tyhle stránky už o něčem svědčí, nejsi tu náhodou. Víš, že já už v době VŠ pročítala knížky o alkoholismu? Taky jsem si tehdy říkala, že na tom TAK nejsem, že nemám absťáky, deliria, nejsem ve fázi společenského a osobního úpadku.... No a pila jsem vesele dál. Jo, poschovávané flašky v tašce při odchodu na akci, tajné pití atd. Došla jsem během několika let až na hranici bytí a nebytí. Alkohol mi vzal nepředstavitelně moc. Škoda, že si člověk neumí říct dost v době, kdy to ještě není tak bolestivé. Moje rada: nezahrávej si. Tyhle snahy o krátkodobou abstinenci, snaha omezit pití, obavy z alkoholismu - jsi na špatné cestě, tohle jsou typické příznaky.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33696
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj Angie,

To co teď napíšu, ti možná bude znít zvláštně a nebo to jen myškou posuneš dál. Ani nevíš jak rád bych si ty dvě pivka dal dnes s tebou a tvým manželem. Bohužel já už si nebudu moc dát nikdy v životě ani jedno. Vím to zcela jistě, totiž já už patřím jak píše Reminiscence do skupiny 5. Buď život, nebo smrt.

tak ať ti lépe chutná

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33697
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Ladislav, píšeš:
Ahoj Angie,
..."Bohužel já už si nebudu moc dát nikdy v životě ani jedno.
Vím to zcela jistě, totiž já už patřím jak píše Reminiscence

do skupiny 5. "Buď život, nebo smrt."

tak ať ti lépe chutná

ladis


Laco,

ešte vždy si môžeš schuti zašlukovať svieži tatranský/šumavský vzduch a napiť sa čírej - zdravej vody z prameňa i Života.

"Je to málo pre triezvy život?"


(Buď rád, že si včas prestúpil do rýchlika Život!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33698
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
ja,

děkuji ti, ... určitě si tu vodu vychutnám s chutí. Jedno ti napíšu, třeba ještě není konec, ale v tom vlaku už nejsem, jen koukám jak pomalu odjíždí a jsem tomu rád.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33699
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Ladislav napsal:
ja,

děkuji ti, ... určitě si tu vodu vychutnám s chutí. Jedno ti napíšu, třeba ještě není konec, ale v tom vlaku už nejsem, jen koukám jak pomalu odjíždí a jsem tomu rád.


Všetci umierame už od narodenia - iba niektorí rýchlejšie.
(Čoho sa nevedia dočkať?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33700
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Ja,

ale to byl docela fofr, ten odjezd rychlíku do země zapomnění. Ještě, že vás tu mám.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33701
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 10 měsíce  
Díky za reakce. Vím, že nejsem člověk, co pije úplně bezproblémově. To bych sem ani nechodila a už vůbec nenapsala. V poslední době jsem o tom hodně přemýšlela. Člověk si tady přečte i dost děsivé příběhy, vidí, jak může skončit. Dokonce jsem měla i strach si dát pivo, abych se nerozjela. Jasně že myšlenka koupit si pak víc a zpít se tam je. Ale dá se potlačit rozumem (doufám, že "už" a ne "zatím" - to ukáže čas). Snad jsem prozřela včas. Průšvihů s pitím bylo už dost. Pomáhá mi i to, že přítel pití taky omezil.
Vím, že se tu snažíte o úplnou abstinenci. Nechci vás svým příběhem demotivovat. Určitě by to pro mě byla jistota a nejlepší věc taky. Ale momentálně to pro mě prostě není. Uvidím, jak to půjde dál. To je přece i v titulku mého tématu.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...86
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter