Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Jak se vyhnout deliriu t.
#34259
Jak se vyhnout deliriu t. Před 7 rok, 11 měsíce  
Ahoj, jak se vyhnout tomuto jevu při odvykání?
Snížil jsem svoje panáky tvrdé na dvě piva denně, ale když jsem před třemi dny zkusil na nulu, dneska jsem se roztřásl jako osika, tak jsem to raději zase zazdil.

Dá se vůbec tomuto stavu předejít? Odmítám s tím kamkoliv jít, nechci to mít v papírech, mohlo by mě to omezovat v práci.

Znám chlapa, kterého nevzali do armády jenom proto, protože se jednou sesypal a byl tejden v léčebně.
1993
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34261
Re: Jak se vyhnout deliriu t. Před 7 rok, 11 měsíce  
Ahoj,
záleží na tom , jak dlouho si pil a jeké dávky. Ale to, že jsi se po třech dnech roztřásl, to ještě nemusí být příznaky deliria, ale "normální absťák". Každopádně ať se ti nějak chce jít nebo ne, nejlepší volbou je (a ve vetšině případů naproto nutnou) absolvovat pár dní na detoxu, kde budou abstinenční příznaky kompenzovat léky. Pokud jsi pil v vysoké dávky a a najednou vysadíš bez lékařské pomoci, můžou se vyskytnout epileptické záchvaty, a pokud by došlo opravdu na delirium, tak to může být i smrtelný stav. Na detoxu je to většinou na pár dní a a uvidíš, že ti bude lépe. Pokud máš hodně velký problém s tím, aby si to neměl tzv. v papírech, jde se na některých pracovištích domluvit i na úradu péče hotově, pak se nic nevykazuje pojišťovně. Druhá možnost je, že si vezmeš dovolenou a nebudeš si brát neschopenku, to se sice pak vykazuje pojišťovně, ale ještě jsem neslyšel, že by se to zaměstnavatel dozvěděl. Nemá se to vlastně jak dozvědět.
A pak i v třetím případě, když by sis normálně vzala neschopenku a absolvoval léčbu, tak lékař nesmí ze zákona zaměstnavateli říci, s jakou diagnózou si tam byl. Také se to dá udělat tak, že se na nechopence domluvíš se svým praktickým lékařem a pak už je na neschopence jeho razítko, takže na to také nikdo nepřijde. Držím palce ať vše dobře dopadne!
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34262
Re: Jak se vyhnout deliriu t. Před 7 rok, 11 měsíce  
Ještě pak máš jednu možnost, navštiv nějaké centrum krizové intervence a pokud lékař usoudí, že nejsi ohrožen delíriem a jedná se u tebe o mírnější abstinenční přízanky, může ti na třes předepsat léky. Odkud jsi?
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34263
Re: Jak se vyhnout deliriu t. Před 7 rok, 11 měsíce  
mě to do papírů napsala obvodačka a mám velkej problém aby mě někam vzali..na dráhu..řidičák mi stopli a vůbec je lepší si nechat napsat oxazepam je to slabej prášek a uleví ti od toho že se nebudeš klepata od úzkosti...je na předpis ale v pohodě není návykovej..nesmíš to řezat chlastem pak se účinek násobí a budeš po něm spát jak nemluvně...
petr741
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34266
Re: Jak se vyhnout deliriu t. Před 7 rok, 11 měsíce  
Oxazepam samozřejmě návykový je patří mezi benzodiazepiny.

viz.
www.drogovaporadna.cz/psychofarmaka/benzodiazepiny.html
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34491
Re: Jak se vyhnout deliriu t. Před 7 rok, 10 měsíce  
Ok, a kolik dní, tak zhruba, musí být člověk na detoxu, aby byl očištěnej?
1993
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter