Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Alkohol a epilepsie
#37477
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
Proč to nepochopím?
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37478
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
Včelař napsal:
To je právě to co vy nepochopíte. Alkoholik potřebuje vědět, že je s ním skoro ámen, aby začal něco dělat. Čím dřív tam padne, tím kratší dobu bude likvidovat svoje blízké okolí. Když se o něj budete starat, tak ví, že když bude nejhůř, tak vždycky se o něj někdo postará. Dokud nepřijde, že je na to sám, tak je to zbytečný. Dokud mu pomáháte, tak prodlužujete jeho trápení. Bohužel ne, každý příběh má dobrý konec a hold čas od času některý z nás takovýto způsob života nepřežije. To je smutná realita.

Včelaři, proč to nepochopím?
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37479
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
Ty jsi psala, že jsi abstinující alkoholik. Tak ty bys to pochopit měla. Ale ten kdo nechlastá a nikdy nechlastal, tak ten to nepochopí. Tím "to" myslím všechno to, co se alkoholikovi honí hlavou a jak přemýšlí. Tam to funguje jinak než v reálném světě. Perfektně to napsal JA. Chtěl mít klid na svoje chlastání a žil si ve svým vesmíru, který si stvořil. Až, když alkoholik zjistí, že ten jeho vesmír nefunguje a že ho nejspíš zničí, tak začne přemýšlet jinak. Dokud to z jeho pohledu nějak šlape, tak nemá potřebu.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37480
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
Chápu. A s tím, jak jsi to popsal teď, souhlasím. Jen mě předtím zarazila ta formulace, že dokud alkoholik nepřijde na to, že je na to sám, tak se nedá nic dělat. To bohužel, obávám se, platí o té mé blízké osobě (navykla si, že stačí "písknout" a všichni jí přiletíme na pomoc a žehlit ty největší průšvihy, - "Ale jinak mi do toho nekecejte!"). Ale neplatí to podle mě vždycky. Například v mém případě ne. Naštěstí.
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37481
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
Tak samozřejmě. Jsou vyjímky... Jsou i případy, že ten jejich vesmír funguje celej život jakž-takž ve snesitelných podmínkách. Viz. jeden člověk, který mi byl v mládí vzorem. Obrovský chlap, byla s ním sranda, každej ho měl rád.(jak ho měla, nebo neměla ráda nejbližší rodina jsem nevěděl). Celým životem se propíjel a náramně si to užíval. Bohužel to vypadá, že jeho celej život je vymezen čísly 0 - narození a 58, možná 59 - smrt cirhozou...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37482
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
To je samozřejmě příšerné.
Ale stejně mám pocit, že to trochu moc generalizujete. Nemyslím si (i když se samozřejmě můžu mýlit), že by to byly jen výjimky, kdo se dokázaly odhodlat k tomu svůj problém řešit, aniž by nad nimi před tím museli všichni kolem "zlomit hůl". Jen tyhle případy asi nejsou tak "vidět". O mé alkoholismu například ví jen pár lidí. Zatímco v těch případech, které máte asi spíš na mysli vy, je to už asi opravdu nepřehlédnutelné.
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37483
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
Ale to už se asi trochu moc vzdalujeme od tématu tohoto vlákna diskuse...
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37486
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
U nás doma mamino pitie nezvládol otec a zdrhol, neskôr aj ja. Nevedeli sme čo s tým. Mama to vyriešila a umrela. Vyčítam si to? Áno, ale nemal by som. Už kvôli tomu, aby som ostal ja čistý a živý.

Epilepsia - áno mali ju obaja.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37490
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
"Epilepsia - áno mali ju obaja" - toto mi ušlo, plánoval som písať aj o maminom bratovi, ktorý tiež zomrel, môj otec je v pohode. Tomuto ujovi som napríklad prenechal svoju časť dedičstva po mojej starej mame, aby mal kde bývať, ale on nechodil do práce, pod jeho úroveň bolo aj byť nahlásený na úradoch takže sme potom zdedili dlhy na sociálnej a tak... samé radosti.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#37493
Re: Alkohol a epilepsie Před 7 rok, 6 měsíce  
Alhena napsal:
To je samozřejmě příšerné.
Ale stejně mám pocit, že to trochu moc generalizujete. Nemyslím si (i když se samozřejmě můžu mýlit), že by to byly jen výjimky, kdo se dokázaly odhodlat k tomu svůj problém řešit, aniž by nad nimi před tím museli všichni kolem "zlomit hůl".

Predstav si, že si alkoholik. Doma budeš mať navarené, upratané, má Ti kto vyprať, platí za teba byt. Ak neprídeš do práce niekto to za Teba vyžehlí(manželka, matka zavolá, že si chorí). A všetci Ti doma dohovarajú, aby si nepil, šiel sa liečiť, proste niečo s tým robil. Spravíš niečo? Nie. Prečo by to alkoholik robil, keď má všetko, čo k životu potrebuje. Navarené, upratané, všetko čísté, exekúcia nehrozí. Len rodina je už v koncoch. Buď tú palicu nad nim zlomia a staraj sa o seba sám a jemu dojde, že niečo musí zmeniť. Alebo už bude v takom stave, že už mu bude všetko jedno a upije sa na smrť. A sú prípady, keď blízky rezignujú. A trápia sa až do konca. To je väčšinou keď majú spoločný majetok, deti. Tomu sa potom hovorí spoluzávislosť. To už sú na psychiatra súci všetci, celá rodina.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter