Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Deprese a pití
#38522
Deprese a pití Před 7 rok, 6 měsíce  
Poslední dobou jsem začala občas pít na deprese. Beru léky, ale stejně to moc nepomáhá. Dneska jsem narazila na tento článek (www.inteligentnifakta.com/alkoholismus-casto-vznika-jako-prirozena-obrana-proti-depresim/ ), upřímně si myslím, že na tom bude něco pravdy, ale nemohu přestat. Máte někdo zkušenosti, co s tím? Díky, Kačka.
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38528
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 6 měsíce  
Co s tim - s cim? S tim, ze leky nefunguji dle predstav, ocekavani?
Jake leky beres? AD se zpetnym vychytavanim serotoninu? Ty deprese si mela tedy i pred zavislosti na alkoholu?

Mozna piti alko je prirozena obrana proti depresim, ale zaroven je pekne stupnuje.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38529
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 6 měsíce  
Deprese jsem měla už před. Pak jsem si na to sem tam dala alkohol, poté jsem dostala AD, vystřídala jsem mnoho léků, a účinek to nemá, oproti alkoholu. Jinak SSRI, teď SARI.
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38533
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 6 měsíce  
Jak dlouho si jednotliva AD uzivala a jaka (nazev)?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38889
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 5 měsíce  
Ahoj,
než zaberou antidepresiva tak to trvá min. 2 až 3 týdny a nesmí se na ně alkohol, mění nebo ruší se jejich účinek. Další věc je jaký typ deprese máš, jestli je způsobená změnou chemického prostředí v mozku nebo vnějšími okolnostmi - třeba neutěšenou životní situací apod. Potom jak intenzivní je jestli je lehká, střední nebo těžká. Těžkou mít nebudeš, to by jsi tady nepsala na ní se ordinují elektrošoky...
Z vlastí zkušenosti ti ale musím doporučit, aby jsi se vyhýbala potlačením deprese dávkami alkoholu, funguje to pouze chvíli a propad je potom ještě horší. Kombinace alkoholu a antidepresiv mě po čase spolehlivě přivedla na uzavřené oddělení "blázince".....
Zkus psychoterapie, a zapracovat na tom, co je v tvém životě třeba špatně.
Já sám sice třeba dneska slyším slovo "terapeut" a otvírá se mi kudla v kapse, ale téměř už dva roky nepiji a AD neberu.


Prostě svět není - nebyl a nikdy nebude růžová zahrada...

Pavel
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38925
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 5 měsíce  
Brala jsem Trittico, Prozac, Elicea, Zoloft, Cipralex a já nevím co ještě. Obvykle tak půl roku, až na Trittico, to beru již několik let.
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38926
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 5 měsíce  
Právě, že život jako takový mi nedělá problémy. Jako... vše je tak, jak potřebuji. Prostě to přichází z ničeho nic, jenom ležím a nejsem ničeho schopná pár týdnů. A pak je to takové lehčí, kdy normálně funguji, ale psychicky to nestojí za moc. Na terapie mě doktor nechce poslat, prý zatím zůstaneme u léků a musíme počkat. Čekám a čekám...
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38939
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 5 měsíce  
Tak necekej a na terapie se objednej sama, na to nepotrebujes doporuceni. Vystridat tolik leku, to mi prijde zvlastni. Na me dobre fungoval cipralex (ze zacatku 2 rano). Momentalne mam Asentru a ta na me funguje tez dobre
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39465
Re: Deprese a pití Před 7 rok, 5 měsíce  
Já jsem vypozorovala, že pití mi deprese způsobuje. Opilá nebo s kocovinou mám ty nejhorší vize všeho, strach o blízké, o všechno a ze všeho. Ale trvalo mi, než mi to docvaklo a mohla jsem si říct - klid holka, máš kocovinu, takže si ty myšlenky nepouštěj k tělu, ono to přejde.
Brala jsem několik let antidepresiva na něco jako sociální fobie (rozklepala jsem se třeba když jsem měla jíst před lidma nebo podobně). Pila jsem na ty léky taky. Už je rok neberu. Umím si s těmi stavy už poradit.
Ale je deprese a deprese. K těm těžkým, co možná máš podle popisu ty, asi nemám co říct.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter