Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...31
Dolů
Téma: Jak dál, když selžete...
*
#41114
Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Zdravím všechny a přicházím s přiznáním: Dnes, po 1/4 roce střízlivosti (na den přesně!) jsem svoje počítadlo vynulovala.
Myslela jsem si, že se dokážu ubránit tomu stát se "klišé", ale nezvládla jsem to.
Dnes se odstěhoval můj manžel.
A jakmile se za ním zavřely dveře, letěla jsem do obchodu...
Věřila jsem, že to tabu, které jsem si nastavila, bude fungovat. Že mě udrží to, co mě drželo dosud, tedy že by byla škoda začínat od nuly.
A pár hodin jsem i bojovala.
Ale bohužel ta výmluva "Když abstinující alkoholičku opustí manžel, není divu, že selže..." byla příliš lákavá.
V tenhle okamžik toho ani nelituji. To přijde, předpokládám, zítra.
Vlastně to tu nepíšu ani tak proto, abyste mi poradili, jak dál. Spíš jsem měla pocit, že se aspoň někde musím k tomu přiznat.
A neberte si prosím vůbec žádné "servítky", jsem ubožák, slaboch a naprostá kráva a zasloužím si to slyšet / číst...
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41115
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Alhena,
recidíva je síce súčasťou našej nemoci ale nie ospravedlnenie.

"Hlavu hore!... a znova smelo vpred!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41119
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Alheno,

tak zaprvé: je mi líto, že Tě opustil manžel. nevím, jak to u vás fungovalo, ale zrovna dnes jsem přemýšlela nad tím, co bych dělalal, kdyby to potkalo mně. (Ten můj povýšil, poslední dobou je v práci pořád dýl a má kolem sebe spoustu bab).
Za druhé: nebudu vůbec mudrlantovat a nabízím Ti, že s Tebou budu nha té startovní čáře je prvního, tak by se to dobře počítalo. Sice mám trošku náskok, ale celý listopad čistý stejně nebyl, tak co Drž se a napiš víc...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41121
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Alhena napsal:
jsem ubožák, slaboch a naprostá kráva a zasloužím si to slyšet / číst...

Ne nejsi! A ne, nezaslouzis .

Vydrzela jsi nepit 1/4 roku - to vubec neni malo! Presneji receno - to je dost dobrej zacatek. Vis co by za to dali nekteri co sem chodi?

Neselhala jsi "jen tak", nenapila jsi se proto ze jsi jen "mela chut" ale sesly se okolnosti ktere byly proste a jednoduse nad Tvoje sily. Takove veci se stavaji a neexistuje jak by jsi je mohla ovlivnit.

Recidivy k boji s chlastem patri. A asi Te trochu nastvu ale ciste statisticky je vysoce pravdepodobne ze to nebyla recidiva posledni. Z Tveho prispevku primo cisi to ze jsi nastvana, zklamana a mrzi Te to coz je na jednu stranu v poradku ale na druhou stranu by bylo hloupe se tim nejak deptat a trapit. Co se stalo stalo se a nejde to vratit takze se soustred na to co bude. Vis co se stalo a proc se to stalo, vis co chces a neplanujes se (ocividne, jinak by jsi tom sem nepsala) vzdat a rezignovat a to je podle meho nazoru to jedine na cem zalezi!

Pokud se Ti podari (nebo uz podarilo) recidivu utnout tak vynuluj pocitadlo , slib si ze priste to zvladnes lip a pokracuj dal .

Drzim palce at se dari!!!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41122
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
tak to je mrzute viem, ze na fore som novy, ale cital som to tu uz niekolko mesiacov a drzal som Ti palce.

recidiva sa stava hocikomu. myslim, ze je dolezite, co s tym spravit dalej, ked uz ta situacia nastala. najdolezitejsie bude sa otrepat a pokracovat v abstinencii dalej, nenechat ten vlak sa rozbehnut. prve dni budu istotne na prd, ale dufam, ze zabojujes a nejak si s tym poradis
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#41123
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Moc vám všem děkuju, moc to pro mě znamená. Nevím, co bude dál. Bojím se, že jak jsem prolomila to "tabu", tak se "povezu"...
Ale prostě v tuhle chvíli mi alkohol pomáhá. Je to strašné, já vím, ale je to tak.
Byli jsme spolu 15 let.
A nikdy bych nevěřila, že se tohle stane.
Nikdy jsem nežila sama.
Bude mi 35, nemám děti a teď mám začínat úplně nový život?
Nevím, jestli na to mám dost síly.
Během těch dní, potom, co jsme se na tom domluvili, že se odstěhuje, jsem se cítila každou chvíli jinak. A byly i momenty, kdy jsem cítila naději, chuť do nového začátku.
Ale to, že jsem nakonec tak trapně selhala, mě vrhá ani vlastně nevím kam.
Protože to nemám moc komu říct, napíšu to VÁM VŠEM, i když mě neznáte a neznáte ani "celý příběh". - Tohle jsem si nezasloužila. Mám na tom samozřejmě svůj, a obrovský, podíl viny. Ale nezasloužila jsem si to. Nevím, kdo jsePam, ale vím o sobě alespoň toto: Jsem oddaná a loajální. Extrémně.
A tohle jsem si nezasloužila.
On to asi myslí dobře. On mě asi má stále svým způsobem rád. - Ale utekl. Nechal mě v tom. Řekl, že kdybych potřebovala, aby zůstal déle, kvůli mému problému se závislostí, tak že to udělá. - A spokojil se s odpovědí, že to zvládnu.
A já si opravdu ještě dnes ráno myslela, že zvládnu.
Pak jsem si v průběhu jeho stěhování dala Birell a to všechno odstartovalo. Ještě chvíli jsem bojovala, ale pak už jsem nemohla myslet na nic jiného, než jak budu pít, až finálně odjede.
Nevím, co bude dál.
Nevím, opravdu nevím.
Napíšu zítra, za střízliva...
Ještě jednou vám všem moc děkuju!
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41126
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Alheno napiš... A nevzdávej to. Jsme s Tebou... Prostě jsou situace, kdy to nedáváme Ale to není konec přece Zase vyjde slniečko
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41127
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Šantalka napsal:
Alheno napiš... A nevzdávej to. Jsme s Tebou... Prostě jsou situace, kdy to nedáváme Ale to není konec přece Zase vyjde slniečko

Děkuju, Šantalko. Moc!
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41129
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Není vůbec zač. Já si prožila nedávno taky tfuj-situace, nabalovalo se to až už neuvěřitelně (říkala jsem si, že mě snad už "NĚKDO" zkouší,co všechno vydržím, a bum... . A bylo to. Ale hned jsem to stopla, věděla jsme, že tudy cesta PRO MĚ nevede, jako Ty...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41131
Re: Jak dál, když selžete... Před 7 rok, 4 měsíce  
Alhena napsal:

A tohle jsem si nezasloužila.


To ne. Jenze zivot je obcas pekne nefer svine . Pises o svem veku a o tom ze nemas deti a nikdy jsi nezila sama. Ted, v souvislosti s odchodem manzela, to na Tebe muselo dopadnout jako rana kladivem ale jsi si opravdu, opravdu, opravdu jista ze je to tak zly jak to popisujes? Vzdyt pises ze je Ti 35 let. Nenech se ovladat hloupejma predsudkama a strachem protoze vec se ma tak ze mas jeste SPOUSTU casu pred sebou. Spoustu casu na to aby jsi zkusila neco zmenit, posunout se nekam jinam, zkusit neco noveho... predstav si ze prave ted stojis na krizovatce ze ktery vedou cesty do vsech smeru a je jenom na Tobe kudy se vydas. Nekde tam ve predu ceka jeste spousta dobrych a skvelych a vubec fajn veci. Ale pokud to ma vsechno dopadnout dobre a pokud se maji veci zacit zlepsovat (a neni zadny duvod proc by to tak nemelo byt) tak prvni a nejdulezitejsi co musis udelat je dostat zase zavislost zpatky pod kontrolu - zavrit do klece ve ktery byla tech 1/4 roku! Vim ze je to moc tezky ale fakt se zkus prosim nedeptat. Hlavne vecmi ktere stejne nedokazes ovlivnit a zmenit . Nema zadny smysl se tyrat necim co je mimo Tvoji kontrolu a Tvuj dosah. Neco konci? Ano, ale taky neco zacina. Je to cely mizerie a tak nejak to vsechno stoji za vylizprdel? No jo, no, ale takhle to prece nebude naporad. Jsi chytra holka, v hlave to mas srovnany... to zvladnes!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...31
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter