Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...44454647484950...60
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#41691
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Tomáši, pokud dobře počítám, tak je Ti nějakých 33? Do obligátních 35ti let Ti zbývají dva roky. Pokud nepřestaneš, tak počítej, že během těch dvou let se zřejmě dočkáš drsného pádu na hubu. Možná to nebudou roky dva, můžou to být tři, čtyři, ale ne o moc víc. Též to může být rok jeden. Ty zřejmě pít nepřestaneš, protože vlastně nechceš. Víš, že je to špatně, že piješ. Víš, že to s Tebou jde z kopce, ale nedokážeš si představit sebe samotného bez alkoholu. Obávám se kamaráde, že budeš muset z toho pomyslného kopce ještě nějaký čas frčet, než zjistíš, že nikdo a nic Ti nestojí za to, aby jsi dál chlastal. Ale může být už pozdě. Může Ti kleknout manželství, firma, nebo nedejbože zdraví...
Neber to jako nějaké věštění někoho chytrého od spoza compa... Všichni co jsme tady jsme z toho kopce jeli. Někteří už to zastavili, někteří ještě jedou. Já za sebe Ti radím brzdi. Ale obávám se, že ty si pod tím kopcem budeš muset tu hubu rozbít, abys na to přišel sám.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41692
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Ja. Ty si to ako riešil v tvojich úplných začiatkoch? Aj na PH ste mali tému, ako budete odmietať alkohol. Čo si vtedy napísal? Alebo si vtedy bol taký frajer, že si každému hovoril, že Nepiješ, lebo si alkoholik? Ale pravdu napíš ako to bolo. Nie to ako sa na odmietanie pozeráš teraz.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41694
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek tak to by aj mna zaujmalo ja som to tiez nehovorila iba frazy typu mne dnes nie je dobre,nemam chut a teraz ked im poviem ze nechcem lebo som alkacka tak sa na mna divaju ako keby som bola z marsu. a hovorim to s usmevom. zo zaciatku som sa hanbila a velmi ale teraz to beriem s nadhladom
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41696
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelaři, počítáš správně. Napsal jsi to čeho se taky obávám. Nedokážu si představit jak budu fungovat bez. Ale na druhou stranu už jsem se z jedné závislosti dostal. No vyměnil jsem ji za jinou, to je pravda. Ale před tím se si taky nedokázal představit život bez... Tak snad...
Spike
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41697
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Ja. Ty si to ako riešil v tvojich úplných začiatkoch? Aj na PH ste mali tému, ako budete odmietať alkohol. Čo si vtedy napísal? Alebo si vtedy bol taký frajer, že si každému hovoril, že Nepiješ, lebo si alkoholik? Ale pravdu napíš ako to bolo. Nie to ako sa na odmietanie pozeráš teraz.
Krtkovič Maťovie,
ležal som na 1.odd. medzi pľúciarmi a kripľami, kde sme žiadne elaboráty v 2005. nevypracovávali. Nás nebolo možné ani vybodovať - nik nás totiž nebodoval. Aj fajčiť sme mohli do sýtosti na fajčiarni, priamo na oddelení, nebolo nám potrebné behať opakovane šprintom na nádvorie.

Všetky spúšťače som eliminoval. Vyhýbam sa miestam, kde som sa opíjal a držím si suchú domácnosť.

Na stretávke maturantov som sa hrdo postavil a vyhlásil, že už X-rokov (2 a neskôr 7) nepijem, pretože som odliečený alkoholik a nech ma nik ani neponúka, pretože si to neprajem.

Na budúci rok sa opäť stretneme a prehlásim to opäť. Nemám sa za čo hanbiť! Alebo snáď za to, že som sa uvedomil a nepijem?!
Nech sa hanbí ten, ktorý ešte stále pije a vystrája/vyčíňa a plodí excesy.
Aj na otcovom pohrebe som zopakoval takéto vyhlásenie. Pevne si za sebou stojím a dôverujem si.
Dokážem si včas uvedomiť o čo všetko by som prišiel jediným dúškom.

Vedomie zlyhania po jedinom dúšku je moje večné mémento. Prečo by som mal ísť proti vlastnej prirodzenosti?

Som spokojný sám so sebou práve takto ako som - triezvy a bez bažení po tabaku a alkohole.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41699
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Krt,

fajčiť som prestal na Ducha v 2006. Bol to môj darček sám sebe ku krstu a súčasne aj k birmovke.


Začiatky boli veru krušné ale odolal som. Práve preto, že si ich dodnes živo pamätám → "ďakujem, ja už nechcem, pretože nemusím!"
Iba hlupák opakuje rovnaké chyby a očakáva iný výsledok. Nie som fatalista a preto si svoj osud vyberám a riadim sám. Mám sa rád...
Dnes modelujem svoju triezvu budúcnosť od tabaku aj alkoholu a všeobecne od drog. Takýto život chcem!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41700
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Mi dačo hovor o fajčení. Konči mi druhy deň bez cigi a trasiem sa tu jak ratlik
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41701
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Mi dačo hovor o fajčení. Končí mi druhý deň bez cigy a trasiem sa tu ako ratlík...
Vychutnaj si do sýtosti svoj absťáčik a dlho si ho pamätaj!
To je najúčinnejšia obrana aj ochrana - empirické poznanie!

Krtko,
nie som zlomyseľný ani škodoradostný - je to realita! Načo ju prikrášľovať?!...alebo prifarbovať?

Chlieb bude všade a vždy o dvoch kôrkach!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41704
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek tak to sme dvaja mne dnes zacina treti den bez cigi a zatial v pohode ale ked pridem do prace tak zasa bude pokusenie. uz nech je volno budem izolovana od pokusitelov a prestanem hadam nadobro. to je moj ciel. pekny den vsetkym
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41705
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 3 měsíce  
Zajímalo by mě jestli je podle vás nutná léčebna nebo se dá přestat i bez ní. Vím že je možné všechno, a je to o silné vůli ale jak to bylo u vás, nebo u známých. Díky
Spike
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...44454647484950...60
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter