Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45464748495051...60
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#41706
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Našel jsem že už tady stejný dotaz položil Janek. Jestli jste odpovídali jemu tak si to přečtu tam.
Spike
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41707
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Tomáš, píšeš:
Zajímalo by mě jestli je podle vás nutná léčebna nebo se dá přestat i bez ní. Vím, že je možné všechno, a "je to o silné vůli(?)" ale jak to bylo u vás, nebo u známých. Díky.
Tomáš,

"alkohol vôľu degraduje, spoľahlivo rozkladá aj rozpúšťa!"

To, čo po nej ostane je horší aušus ako kúpiš v sekáči! Zregenerovať škody spôsobené alkoholom trvá pomerne dlho. Preto je odporúčaná ústavná liečba s terapiami pod dohľadom odborníkov.


Mnohým sa však už podarilo vystrábiť z prvotných fáz spejúcich do zhubnej závislosti aj individuálne. Bohužiaľ, stále je ich ako šafránu.

Alkoholik, podobne ako blázon, opakuje donekonečna svoje beznádejné pokusy a očakáva, že práve on je ten pán výnimočný, ktorý dokáže nemožné.

Prestať môžeš aj 60 × za minútu ale problém je vydržať!

Osvedčil sa 24-hodinový interval, ktorý postupne prejde do vedomého návyku. Používajú ho aj anonymní alkoholici, gambleri, narkomani ale aj mnohí ďalší závislí. "Vyskúšaj!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41709
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Tomas co ti na to napisat. da sa prestat aj sam ale potrebujes hlavne silnu volu a silu vydrzat. Tu na fore su ludia co to dokazali aj sami a drzia sa. Treba sa naucit zvladat situacie ked pridu navaly stresov kedy sme to riesili alkoholom Moj pripad.Musis najst v sebe tu silu nenapit sa zvladat bazenia ked ti mozog bude kazatved uz mozes. Ja som toho prikladom. Skoro rok nic ziadne bazenia ani pomyslenie na alkohol a prisiel jeden den a cely den sa to tocilo v mojej hlave len o tom ako to skusit ved som vydrzala rok. Treba sa mat na pozore a presne ako pise JA dat si tie 24 hodinove intervaly. Mojich pokusov prestat pit bolo vela ale ani raz som to nedodrzala zavislost sa prehlbovala, abstaky sa zosilnovali az nakoniec v jednej chvili ked som uz nemohla sa pomaly ani postavit som si slubila ze ak toto prezijem tak sa pokusim abstinovat. za dva dni budem mat 14 mesiacov a hodlam v tom pokracovat. Musim prestat hlavne kvoli sebe a zacat sa mat rad
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41713
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Tomáši, 24 hodinový program je výborná vec. Jeho podstatou je to, že abstinujem dnes. Čo bude zajtra neriešim. Je to preto, že väčšinu začínajúcich(hlavne mladých) desí predstava celoživotnej abstinencie. A tých 24 hodín sa dá vydržať. A postupne tých dní pribúda, až sú z toho týždne, mesiace, roky.
A čo sa týka toho či sám alebo liečebňa. Je tu Zdeno a tomu už pomôže jedine liečebňa. Sám to nikdy nezastaví. Niežeby nechcel, ale už toho nie je schopný. A sú tu iní, ktorí to skúšajú sami. Niektorým sa darí viac iným menej.
A ešte k tej pevnej vôli. Nás na liečení učili, že to s pevnou vôľou nemá nič spoločné. Je to o sebadisciplíne. Poznať sám seba. Vedieť aké situácie sú pre mňa nebezpečné, ktoré môžu privolať craving. Pre mňa je základ suchá domácnosť. Ani kvapka alkoholu doma. Viem, čo spravím, až sa tá chuť ozve. A ona sa raz za čas pripomenie určite. Ďalej je to o zmene návykov. Situácie, ktoré sme automaticky riešili alkoholom, sa naučiť riešiť bez neho. Niekto po práci rovno šiel na pivo. Tak to treba zmeniť. Alebo príde piatok a smer krčma, zresetovať sa. Proste veľa robí naučené správanie. A miesto toho je nutné ten čas si zvyknúť vyplniť niečim novým.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41714
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Krtek chcem sa opytat ci som to spravne pochopila je to o tej sebadiscipline teda ak tomu ja spravne tomu rozumiem po svojom je zmena zivotneho stylu v mojom pripade upravit si cely denny plan robit nieco uzitocne chodit do prace mat aktivity. u mna to spusta nicnerobenie a ostat doma sama teda v zaciatkoch to tak bolo.takze pevna vola tu nehra hlavnu ulohu?
takze to je poznanie sameho seba aby to malo vyznam?
prepac mozno pisem chaoticky ale myslienky sa mi same tu hadzu a pisu a snazim sa to pochopit kde vlastne nastal ten zlom. podla mna a vlastnych skusenosti to bazenie som prekonala iba svojou pevnou volou
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41715
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Krtek napsal:
Nás na liečení učili, že to s pevnou vôľou nemá nič spoločné. Je to o sebadisciplíne. Poznať sám seba. Vedieť aké situácie sú pre mňa nebezpečné, ktoré môžu privolať craving.........Proste veľa robí naučené správanie. A miesto toho je nutné ten čas si zvyknúť vyplniť niečim novým.

Skvele napsano. Take jsem si ze zacatku myslel ze klicem k uspechu je vule a ona zcela jiste je ale sama vule naprosto nestaci. Dny se spojovaly v tydny, tydny v mesice, brzo prijde rok a ja si cim dal tim vic a vic uvedomuju ze to co me drzi od chlastu je prave ta sebedisciplina a sebepoznani. Zmapovat svoje pocity a chovani. Naucit se jak a kdy a proc alkohol zautoci a naucit se tyto situace predvidat protoze jenom tak se jim muzu bud predem vyhnout a nebo je (snad) zvladnout. Vyvodit dusledky z minulych chyb a zmenit svoje chovani, zvyky, navyky a pravidla a tyto zmeny nekompromisne a striktne dodrzovat... ano, pak se to da. A dokonce to vubec neni tak obtizne jak to muze ze zacatku vypadat, jen velmi pracne.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41716
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Pevná vôľa áno, v tom zmysle, že musíš ty sama chcieť. Nikto iný za teba abstinovať nebude. Musíš byť sama presvedčená, že to chceš a niečo preto spraviť.
Píšeš, že baženie si zvládla iba svojou pevnou vôľou. Tak si skús spomenúť, ako si na to baženie reagovala. Pretože to je dôležité. Uvedomiť si to, ako si to zvládla. Aby si si to zapamätala a podobne reagovala aj v budúcnosti, keď to príde. Musela si na to baženie reagovať nejako konkrétne.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41717
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Takto Katka, aby si to pochopila. Každá akcia vyvolá rekciu. Čiže aj to baženie vyvolalo v tvojej hlave nejakú rekciu. V tvojom prípade výbornú, keďže si to zvládla.
Sebapoznanie. Tak ako to píše G..V tvojom prípade píšeš, že ničnerobenie ti robilo problémy. Je dobré mať aktivity. Ale ani s nimi to netreba preháňať. Únava je tiež nebezpečná. Treba vedieť aj oddychovať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41718
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
Ako píše G. Možno sa to zdá zložité, ale to len preto, že ináč to napísať neviem. V podstate všetko to, čo robíš, aby sa ti darilo a pomáha ti to, tak vlastne to je ta sebadisciplína. V momente, keď to začneš flákať, pretože si začneš myslieť, že si majster sveta, tak si už jednou nohou tam kde predtým.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41719
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 7 rok, 4 měsíce  
ja oddychujem ale opakovala sa situacia ako predchadzajuce tri roky. Manzel prec styri tyzdne na sluzobke, je nedela nikde nikoho tak co budeme robit s nacatym dnam. vypijeme si a presne sa to zopakovalo ako ty pises vyvolalo to bazenie.musela som preorganizovat cely system inymi aktivitami a prezit dni ked je manzel prec ako chlastanim a to bolo to poznanie
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45464748495051...60
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter