Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...5354555657585960
Dolů
Téma: Jsem alkoholik a nevím co dál
**
#46225
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Ako zisti,ze alkohol nemoze prijimat a vyrovnat sa s tym na cely zivot?
Tamarka. A prečo by som ja nemohol piť? Môžem piť, koľko len chcem. Ale už nechcem. A vyrovnavať sa s tým na celý život? A načo sa tak trápiť? Ja chcem byť triezvy dnes. Zmieril som sa s tým, že alkohol nie je pre mňa. Zmieril som sa sám so sebou. Som aký som, iný nebudem.
A ako som k tomu všetkému dospel? A prečo? To keby som vedel... Vôbec netuším, prečo sa to zlomilo až teraz a práve teraz. Na klube sa ma pýtali, čo robím ináč, než predtým. No neviem... Na kluby som začal chodiť už pred 15 rokmi. Napriek tomu som za tých 15 rokov absolvoval 4 liečenia. Robím v podstate stále to isté, čo predtým. Jednu vec som ale zmenil oproti minulosti. Rozprávam o tom. Nedusiť všetko v sebe. Toto fórum je dobré pre svoju anonymitu. Ale chýba mi tu okamžitá spätná reakcia. Chodím u nás na také skupinky v nemocnici a to je asi pre mňa najväčšie plus.
Ale stálo ma to množstvo recidív, pokusov o kontrolované pitie, množstvo problémov za tie roky. To poznanie(alebo skôr nepoznanie) ma stálo draho.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46226
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Krásné ráno všem
Manžel ještě spí..opět alkoholový víkend....on na rozdíl ode mě nemá potřebu abstinovat.
Před pár měsíci jsem tu psala, že abstinence mi ničí manželství a už ani nevím, kdo mi napsal: že to není abstinence, ale alkohol.
Je fakt, že pokud jsem pila s ním...měli jsme i stejný program.
Večer akce a druhý den polehávání.
Myslíte, že může fungovat vztah, kde jeden nepije vůbec a druhý nasává při každé příležitosti??????
Lidi mějte se a držte se
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46227
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
rosnička, píšeš:
Krásné ráno všem
Manžel ještě spí..opět alkoholový víkend....on...

..."Myslíte, že může fungovat vztah, kde jeden nepije vůbec a druhý nasává při každé příležitosti??????"

Lidi mějte se a držte se!

..."o desať rokov TO už budeš vedieť! Vydrž/-ať, "a je/bude TO!""
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46228
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Krtek, píšeš:
..."Môžem piť, koľko len chcem."

Krtek, ..."aj ja/Ja!"..."aj všetko, čo tečie!"

...ale → "vyberám si!"

(Iba - alkohol už prenechávam "závislým bohatierom"!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46229
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Ahoj Rosničko,
mám to podobně. Manžel je to samé co Tvůj, pokud to jde, pije. Ale problém samozřejmě nemá Už jsem si zvykla. Jsou dny, kdy mě to mrzí, štve, ale většinou už to neřeším. Zábavním se sama a mám svůj program. Při výletech atd on pije a já už ne. Jinak taky spí. Do toho heká, je mu blbě. A je protivnej. Asi moc nahlas vařím, peru a uklízím Otázka ale je, zda to takhle půjde pořád. To teda nevím....
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46230
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Mne sa tym moj manzel sprotivil (doslova) a prestala som si ho vazit. Trvalo to ale roky nie jeden alebo par mesiacov. Kazdy to ma nastavene inak. A to boli roky kedy som naozaj nemala chut na nic co by mna menilo.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46231
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Sflower napsal:
Mne sa tym moj manzel sprotivil (doslova) a prestala som si ho vazit. Trvalo to ale roky nie jeden alebo par mesiacov. Kazdy to ma nastavene inak. A to boli roky kedy "som naozaj nemala chut na nic" co by mna menilo.
...a "teraz tú chuť už máš?"

(Vyskúšaj ovládač emócií alebo manipulátor vôle.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46232
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Statocne odolavam. A tesim sa kazdy den ze som zo seba neurobila debila. A verim ze dospejem do stadia ked sa ani nebudem musiet snazit.a nech sa hocico stane ma to ani nenapadne.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46233
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Rosnicko, tam predsa hra rolu vela veci sama vies. Deti. Istoty. Ja som to po piatich rokoch denne ho snazenia vzdala. Sama som ucty tahala. Dom len ja kupovala auto(rozbil ho ozraty ked isiel dalsie vino na benzinku kupovat ozraty) ked sa zobudil mi nadaval skaredo ked sa spametal omluval. Keby som to vedela vratit odisla by som skor nie po 5 tich rokoch. Ale naozaj to ma kazdy inak a sama citis ako to je a vies. A asi by si sa mala opytat jeho ako to vidi dalej. Ze ty uz pit nechces a ked on ano ako si to predstavuje aby ste obaja spokojne zili. A uvidis asi najviac.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46234
Re: Jsem alkoholik a nevím co dál Před 6 rok, 4 měsíce  
Krtku: 10let...?
to už mi bude 50 !!!
No uvidíme...nebudu nic lámat přes koleno.Jinak se stará...do práce chodí...sex sice jen občas...ale co už Samozřejmě o problému pití nechce ani slyšet...divná jsem já.
Čas ukáže, jak dál...
Šantal: a jinak tvůj manžel funguje normálně?
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...5354555657585960
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter