Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...36373839404142...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#53076
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahojte,

dneska 5ty den, bol som po dlhsom case v praci, mal som uzkosti a myslienky, ze co si o mne myslia kolegovia, ci to na mne vidiet, ze som psychicky, fyzicky zniceny.
Prv okolo obeda, len letme myslienky na alkohol, a vecer ma zachranilo pred napitim/idenim do baru len to, ze mam zajtra rano krvne testy.
Snazil som sa porozumiet sebe a akoby som sa vtedy nevedel zmierit s tym, ze nebudem moct ist do baru a kropit uz :/ Vtedy akoby vsetko ostatne mi prislo nezaujimave.
Siel som domov a zaspal to. Hrozne myslienky prazdnoty, nezmyselnosti vo mne.
Som z toho zufaly, lebo si nalhavam, ze nechcem pit, a teda ta 1 moja cast, nevie/nechce prestat, ked to pride. A az ako teraz, ked to pominie to vnimam. Takze aspon to selincro, ze budem mat v sebe, kym sa mi nevrati zdravy rozum :/

Prajem Pekny vecer kazdemu,

Karolino, Josefe je pekne vidiet, ze Vam to ide. To s tou kartou je super napad, zacnem ju taky nechavat doma
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 09/01/2019 21:46 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53081
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef, byt ja ve tve situaci a vedet to, co vim ted, tak si najdu nejakou terapeutickou skupinu a nebo dochazim nekam na individualni konzultace, protoze to je dlouhodobe neudrzitelne a nakonec bych se stejne vozral
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53082
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Jozef R. napsal:
Co sa dalo to som zmenil
Ako som pisal, chlastaval som doma. Aby ma to nelakalo pozval som na tyzden dva na navstevu moju 69 rocnu mamu. Pred nou samozrejme chlastat nemozem. Zmenil som trasu z prace tak aby po ceste nebolo kde pit alebo alkohol kupit. Je to sice ovela dlhsia trasa ale aspon sa prejdem. Dost poctatne. Dal som jej platobnu bankomatovu kartu zo slovami ked pojdes do obchodu nech mas cim platit mne stacia na den 2e. Aj keby som chcel chlast nemam za co kupit. A zacal som znova citat. Ked citam knihu mozog sa zacne venovat deju a nema cas mysliet na chlast. Knihu urcite doporucujem. Je toho este trohu viac ale nebudem vsetko vypisovat. No co este? Mamka zacala vyvarat bomace jedla a ja som konecne zacal jest. Pri mojej vyske 176cm mam teraz iba 55kg. Chlast ma obral o 20kg. Takze je co dohanat. A mam strasnu chut na slatke. Celkovo som ako kontajner. A konecne konecne som sa vyspal. Ono to bolo asi aj tym ze som mal dve nocne ale spal som 8hodin. Co este. Napady ako dalej som cerpal od vas. Od kazdeho nieco. Takze vam dakujem. Neviem ako dlho mi to bude fungovat ale zatial funguje.


To co popisujes mi fungovalo dost dlouho na to abych se dostal z nejhorsiho. Jdes na to dobre a je videt ze to beres fakt vazne. To chozeni bez penez - skvely. A ty zmeny tras a prochazky - jeste lepsi! Pokud muzes tak klidne delej 10 a vice km denne - uvolnis se, unavis se a procistis si hlavu. A z vlastni zkusenosti - pokud mas chut na sladky nebo na cokoliv jinyho (mimo chlastu samozrejme) tak se tomu nebran. Ja zral jako prase . Nekdy kdyz jsem se vratil z prochazky co jsem sel cestou z prace tak prvni co jsem udelal bylo ze jsem vzal do jedny ruky tabulku cokolady, do druhy lahev koly a behem chvilicky jsem to do sebe nacpal. Pak jsem se sebral a sel jsem si usmazit treba 6 vajec s 10ti dekama anglicky slaniny a jako dezert jsem sezral pul litr zmrzliny . Nebo cestou domu zastavka u McDonald a tam 10 cheesburgeru . 5 hned tam u stolku a 5 na dojezeni se doma . A rano ke snidani koblihy a pul litr kafe s obrovskou hromadou cukru.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53086
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj vespolek nerozuměl jsem pojmu CRAVING, který tady je často zmiňován. Jak to jako je. Až do včerejška. Byl jsem s 2 kamarády posedět večer v hospodě/restauraci a už vím, co to CRAVING je. A to dost přesně. Úplně to se mnou kroutilo a ty moje poučky “dokud si neobjednáš”, “dokud to nezvedneš a nevyleješ do sebe”..mi připadaly tak směšné..když od toho sedíš pár centimetrů, od jednoho podělanýho piva. Hrůzinec. Někde jsem četl, že to bažení by mělo trvat 20min max. U mně to bylo tak 3-6x tolik. Výsledek..?
Neobjednal jsem. Nezvedl jsem ten klacek. Vydržel jsem. Poprosil jsem kamarády, jestli by jsme nešli raději do čajovny. Přijali to.
Nikdy bych netušil, jak je to silný. A to se považuju spíš za pařmena/chlastáče, mám se zařazeného v kategorii poloalkáč. Po včerejšku se přehodim do šuplíku o kousek výš. Alkáč jako prase. Jinak by nebyl po měsíci craving, nebyl by tenhle stav.
Válka je složená z mnoha partikulárních bitev. Tak tuhle jsem vyhrál. Válka ale zuří dál.
Držte se people..M.
Mirek
Junior Boarder
Příspěvky: 29
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53090
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Mirku, popisuješ situaci, která se častokrát bude opakovat. Teď jsi to zvládnul, blahopřeju. Měl jsi štěstí. Já bych svý kámoše do čajovny nepřesadil ani náhodou. Lepší prostě bylo do těch hospod nechodit. A to tady zaznělo nesčetněkrát, že nepít nestačí. Bez nějaký terapeut podpůrný skupiny, antabusu, docházky na AA-je toho víc-to úplně osamělí bojovníci, bojovnice dost těžko zvládaj. Minule jsi psal a možná víckrát o tom ve smyslu, jak je abstinence skvělá, jak to jde fajn, že ten novej střízlivej svět se ti líbí. Nechci zbytečně sejčkovat, ale na jednom setkání AA se mi zalíbila věta-Když je ti špatně, zajdi na setkání AA, když je ti dobře, tak tam upaluj.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/01/2019 09:26 Provedl: Sochař.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53091
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
@Sochař: díky za feedback. Máš ve všem pravdu, ale na druhé straně musím říct, že ta dobrovolná expozice tomu pokušení může v případě zvládnutí situace znamenat zásadní posun. Přinejmenším já to tak momentálně vnímám. Nechci se přesouvat ze “svého” světa do světů jiných. Chci zůstat v tom svém světě, ve kterém bude vše stejné, jenom já budu jiný. Snad mi rozumíš. Nechci se donekonečna vyhýbat všem kontaktům, plánovat si setkání podle potenciálního rizika a morfovat z (anti)hrdiny pařmena do jakéhosi polomnicha schovaného před všemi s věčnou obavou, abych se náhodou nenapil nebo nesnědl nějakou tu svou MARGOTKU v nějaké ze svých podob..rozumíš mi? Buď to člověk zvládne a bude žít plnohodnotně anebo jedno vězení (ožralé) vymění za jiné (střízlivé, ale opuštěné).
Boj vs. kapitulace.
Dá se to přeci zvládnout
M.
Mirek
Junior Boarder
Příspěvky: 29
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53092
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
MichalB, mas uplne pravdu,
Vdaka za podporu a nazory, som objednany k psychiatricke po to selincro, taktiez na psychoterapie nabuduci tyzden.
Dnes som nechal bankomat kartu doma, Vdaka za inspiraciu Josef, (vecer pride craving) a zajtra pojdem zabehat nadoraz, Vdaka Mirek.
Na 2. strane mam v sebe, ze mi to bude chybat, ten zivot, ale nechapem preco sa tak drzim tych veci, ak mi to tak ublizuje.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53093
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahojky ve spolek, den 5 .
Gennosuke, Ty jsi mě pobavil s tím svým "prasením" . Tabulka čokolády a kola, to je přesně to, co bych teď potřebovala.
Míro, Stefi, jste dobří, že jste to včera zmákli, Míro, Ty si umíš naložit .
Jak tak o tom přemýšlím, je to s námi jako s člověkem, který náhle přišel o zrak. Najednou přestal vidět. Musí tomu přizpůsobit život, pomalu se to všechno učit a osahávat a smířit se s tím. My se musíme učit žít bez alkoholu. Taky hezky pomalu. Ten slepý člověk má tu "výhodu", že pro něj už je to jasný, zrak mu pravděpodobně nic nevrátí. My máme pořád na výběr a o to je to těžší, smiřujeme se a zase o to přicházíme.
To smíření se je alfou a omegou a pak ještě vydržet. Já jsem ve fázi smiřování. Bolí to, ale jsou horší věci. Takže dnes další stovka do prasátka . Sakra to je peněz, co už padlo a nic z toho.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53095
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Karolínko, moc hezký příspěvek. Fáze smiřování, naprosto přesně vím, o čem píšeš. A moc ti přeji, abys brzy přešla do fáze užívání-si-toho-všeho. Nikdy jsem na tuhle fázi nevěřil a bum..ona je asi tady
Jde to zvládnout, celá ta kontinuita se skládá z drobných přítomných NYNÍ teď a tady, no a v těch všech teď-a-tady to stačí jen a pouze nepos**at (jako vždycky před tím). Lehce se to řekne, hůř se to činí, ale nic jiného v tom fakt není. Včera se mě číšník ptal: “..jedno pivečko..?” a já mu v tom krátkém přítomném nyní odpověděl “ne díky, zázvorový čaj”. A bylo hotovo. Vždycky máš na výběr, jak se zachováš. Ten bubák s AK47, který tě nutí si vybrat chybně, tak ten neexistuje. Jsi tady jen ty, jsi šéfem týhle situace a s každým správným rozhodnutím budeš silnější, budeš si sama sebe víc vážit a každé další podobné rozhodování bude snazší a snazší.
Konec filozofie howgh..držte se všichni :-*
Mirek
Junior Boarder
Příspěvky: 29
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53099
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ono, když má přijít zkouška, tak prostě příjde a člověk nemusí ani do hospody. Teď jsem pomáhala paní vedle z baráku startovat přes kabely auto. Když se zadařilo, tak mi říká . " Máte u mně flašku dobrýho červenýho, večer vám jí donesu.". A já že ne, že jsem to udělala ráda pro ní. Nenechala si to vymluvit. Takže super, danajský dar je na cestě.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...36373839404142...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter