Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...39404142434445...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#53141
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef, ja nevim, jak to mas. Mam jen informace, ktere sem napises a sve zkusenosti se sebou a tve infomace tobe me napadne pripominaji
Kdysi psychiatr: nereknu vam nic, co nevite. Je to ve VASI hlave.
A jak si rikal: no ty ses chytrej, doktore! A ted mi jeste reknete, jak to v te hlave jako asi tak je? Tam mam snad nejaky prepinac?!
Doktor: to urcite ne, ale musite si rozmyslet, zda chcete (umrit) a nebo nechcete pit (chcete zit). A vam do ruky alkoholol, jak vas tak pozoruji, rozhodne nepatri, protoze s ni neumite zachazet.

A mluvis spis obecne, ze sve zkusenosti, co je potreba. Ne co mas delat. Co mas delat, vis sam nejlip.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/01/2019 18:06 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53142
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stefe, podlehnutí je naprd, já vím. Tak se kousni, odolej! Až zas budeš mít nutkání tak se nejdřív přihlaš sem a napiš "jdu chlastat". Třeba si to radši rozmyslís. Mimochodem to zkusím praktikovat taky ????
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53143
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Maris, MichalB, ked uz ani ja sam neviem, skusil som 5 psychologov, skusal som psychiatrov, skusal som AA, liecebnu, vieru, zamyslal som sa tak hlboko nad sebou, ze ma az zdrbali na vizite - dalsi klinec do rakvy, skusil som sa odpojit od setkych znamych, takze som vacsinou sam, zatial nepoznam nikoho kto nepije, napadlo ma, ze to robim kvoli muzike, zivotnemu stylu, tak sa snazim vzdat i poslednej veci, co som v zivote mal rad. A aj zacal som chodit i mimo mesto, behavat, ale potreba na stare veci ma skor ci neskor stale dobehla.
Teraz mam len vybavene v utorok adiktologa a v pondelok psychiatricku kvoli selincro. skusam co viem

@Santal, ked to ze uz som sa skusal takvela x seknut, ale ono ma to premohlo, ved kolko x som i tu pisal, ze sa snazim uz bojovat zubami nechtami ako viem, ze mam sialenu chut a podlahol a zdrhol, proste to uz nemoze byt lutovanie seba ale mam realny problem. A kolko x som sa ani uz nelutoval a nastval sa na seba. Proste to uz je na zblaznenie
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 12/01/2019 18:41 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53144
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef,jo vím je to na zbláznění,k uzoufání,ale nejsi v tom sám.Tady na tomto fóru je plno lidí ve stejné situaci.Někteří jen čtou a hledají rady,Ty ses aspoň odvažil tu napsat.Ja tu psala rok než se mi to podařilo přestat,Chodila jsem i do AA,k psychiatrovi k psychologovi a stejně jsem do toho za čas spadla.Piš ,co Tě napadne,piš své pocity,myšlenky,vylej ze sebe ten vztek nesvobody,třeba to pomůže.
Neurážej se ,když Ti někdo napíše co se Ti nelíbí.Nikdo Ti tu nenadává a kazdý ma svůj názor.A každý svou radou chce pomoci.

A pro Šantal:opovaž se,ty jedna.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/01/2019 19:12 Provedl: Lana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53145
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stefe, mrzí mě to (jako spolubojovníka). Je smutný, že stejný člověk v nás chce praštit s chladtem a ten samý nás pak žene do hospody. Taky nemám návod. Máme načteno, víme o tom hodně a ve finále je to k ničemu. Ale snad ne! Snad to dáš, i já. Nevzdávej to, snaž se na to nahlédnout odteď opravdu jinak. Zbav se tlaku, vzteku a strachu. Zkus v tom najít radost a potěšení. I z těch maličkostí. Já se taky vzdala svých známých a muziky atd. (Až na ten minulý kiks, který za to -jak jinak- vůbec nestál). Tak zatím máš nás tady, nez s najdou skuteční kamarádi. Já je teda taky zatím nenašla, ale asi mi to nijak zvlášť nechybí. (Mám ale hodně kolegyň v práci, takže to asi stačí v normálním životě. S těmi jsem se dřív bavit neuměla, teď je to ok). Prostě hlavu vzhůru. Netrap se a zkus to znovu a znovu a.....
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53146
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Pro Maris: neboj, nemám v úmyslu nic měnit na abstinenci
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53171
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef, vsak ano, je potreba zkouset a najit si sobe vyhovujici cestu, ktera povede k abstinenci
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53173
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
skusil som sa odpojit od setkych znamych, takze som vacsinou sam, zatial nepoznam nikoho kto nepije,

Kto tvrdí, že to musia byť len abstinenti? Nedá sa nájsť si niekoho na behanie, nejakú partu lidí?

Čo vlastne očakávaš od abstinovania?
Abstinencia je len život bez vedľajších, nepríjemných následkov užívania alkoholu. To je všetko. S množstvom problémov, ktoré sa musíš naučiť riešiť s čistou hlavou a neutekať od nich k alkoholu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53199
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
stef napsal:
Neviem v com pomoze psycholog. Vsetci toho 'Cierneho Petra' i tak vratia pacientovi.

Ted Te asi nastvu Stefe ale co by s tim "Cernym Petrem" delali? Ten je Tvuj . Jsi alkoholik = neexistuje zadny zpusob jak Te vylecit. Neexistuje lek, zadny lekar na svete Ti neporadi zadny 100% ucinny postup jak nepit ani neni zadny "ritual" ktery kdyz budes pravidelne provadet tak prestanes pit . Lekar Ti muze pomoct ujasnit si co se deje a co by jsi mel udelat a muze Ti dat rady pro konkretni situace. Muze Ti nasadit leky jako jsou Selincro nebo Antabus ktere Ti pomuzou zvladat problemove stavy ale urcite nejsou nejaky zazracny medikament na "nepiti". Vsechno to tezky a narocny, vsechny ty stresy a odrikani a vnitrni boje to budes muset zvladnout jenom Ty sam. Predstav si to jako souboj v gladiatorsky arene. Lidi tam na Tebe muzou kricet rady, muzou Ti hodit zbran... ale ten boj tam budes bojovat sam.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/01/2019 20:50 Provedl: Gennosuke.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53201
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahojte,

mate pravdu vsetci,
den 4, ani myslienky na alko nemam, tak to ide fajn, ak by to tak mohlo ostat.
Mozno to chce zmenit identitu, vnutorne, zabudnut nejak na minulost, vymanit sa z iluzii, prijat veci ake su.
Budem sa snazit ako viem, to je to, ze mi to zacne chybat, a craving je na svete, a ak mi to chyba, tak to znamena, ze to chcem, nesmie mi to chybat, neviem ako to docielit.
Mozno najskor zistit preco to chyba (zabava, uvolnenie, hudba, unik z reality, ludia, dolezite - akoby stale nieco ocakavam od toho, alebo inokedy len ten stav sa sprasit) a najst nejaku nahradu, nemysliet na to by bolo fajn, len mam skusenost, ze to narastie tak velmi, ze mi to meni zmyslanie, vtedy naopak akoby som to chcel aj keby to mala byt posledna vec, tak pojdem za tym. uplne o 180, a to je velmi zle.
Nieco ako ked sa smrtelnik meni na vlkodlaka, len s tym ze nepijem krv ale alkohol. Ah jaj
Myslim si ak si dam ten selincro, tak viem, ze budem vtedy naseba nahnevany, ze nedocielim alkoucinku, (ak liek bude fungovat) (capmral nefungoval), ale rano budem isto stastnejsi.
Najradsej by som bol ak by tieto stavy nechodili, aby alkobar mi vobec nezacal chybal, ako dnes napr. Je to fest zvlastne, kde a kedy ten mozog tak prepina.
Chcem byt nejak pripraveny ak to zacne :/
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 13/01/2019 22:51 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...39404142434445...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter