Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...41424344454647...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#53220
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Šantal napsal:
Drahu! Připojuji se k Maris. Drž se holka. Bude líp.
Stefe, dobře dobře "Aspoň sis to zrekapitululoval"

Stef,

...samotné počty/(sumáry súm/summa sumárum alebo rekapitulácie, či súhrny) nie sú ani len podkladom pre *osobnú inventúru charakteru* trpiaceho alkoholika.

Takže,... "prajem mnoho zdaru a úspech!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53221
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Stef, ja bych tak tipl, ze neslo o chut na alkohol, ale cileny pokus se opit a alespon na chvili vypnout hlavu od soucasnych problemu, ktere cloveka trapi.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53222
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Drahoslava napsal:
Akorát tady už nemám co radit.

Dovolim si nesouhlasit. Protoze jestli Tva recidiva zacala a skoncila pul lahvi vyzvracenyho likeru tak to znamena ze jsi na sobe cely ten rok velmi tvrde pracovala a opravdu jsi se ve vztahu k alkoholu drasticky zmenila. Tady na foru jsi dost dlouho aby jsi vedela jak take muzou recidivy dopadnout a jak devastujici dopad muzou mit.

A co se tyce samotne recidivy tak je zbytecne byt na sebe prisna nebo se trapit vycitkami. Prochazis ku****** narocnou zivotni krizi coz musi na cloveku a jeho chovani nutne zanechat nasledky.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53223
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj Drahuš, souhlasim s Genosuke a se všemi.
Hlavu vzhůru, stalo se. Je toho na tebe moc. Potřebuješ se nadechnout čistého vzduchu a nemyslet furt na to, co se děje. Já vím, hlava srotuje na plne obrátky. Proto ses takyou pokusila o ten únik. Nevím co poradit. Obrátit pozornost někam jinam. Soustředit se na jiné věci. Nevím, přestěhovat pokoj? Vyklidit sklep? Nějakou činnost. Ať na to furt nemyslíš.

A propo proc proboha ořechový likér, fuj
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53224
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
@Drahoslavo, proč jsme tady na Fóru? Proč vedeme tenhle “boj”? Proč tu nejsou všichni ti, kteří si dají bez rizika skleničku pro uvolněn a relax a nemusí to řešit? Jsme tu proto, že ten černý drak letěl na nás a ne my na něm. Pokud jsi rok abstinovala a teď sis dala pár skleniček nějakého oříškového nesmyslu, tak to neni žádná kategorická prohra. To pusť z hlavy. Jen nedopusť, aby sis z alkoholu opět vytvořila kamaráda do pohody i nepohody. V tvých problémech, jak je popisuješ (moc držím pěsti ať z toho vyjdeš s hlavou hrdě vztyčenou), ti to beztak nepomůže. Chlast z nás naopak dělá slabochy, všem jsme pak pro smích. Buď silná, nesahej po lahvi, projdi tím údolím stínů čistá. Ať už to dopadne jak chce, budeš vítěz, poletíš na zkroceném drakovi a dokážeš cokoli. Good luck baby girl..!
Mirek
Junior Boarder
Příspěvky: 29
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53225
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Děkuji Vám všem přátelé, den druhý, už mi není tak zle, ale energie žádná, dost mě tenhle exces vyčerpal. Allie proč zrovna ten likér nevím, Prostě jen jsem ho tam viděla ráno, když jsem šla ze služby, v regálu vedle pečiva měli takovou tu akci De luxe potraviny a on byl ve slevě, měl víc voltů, takže rychlá smrt. Nad vínem nebo tak jsem ani neuvažovala, prostě jen jsem ho ráno zahlédla. Potom dopoledne přivezl manžel děti a já koza jsem se ho zase snažila vzít po baráku ať se podívá, co tam všechno udělal, jak byl na to pyšnej a ať mi řekne proč, co jsem mu tak hrozného udělala, protože jsem jezdila v telefonu a ještě v půlce října jsme si vyměňovali medvídky a srdíčka v sms. Nic prostě už s tebou nejsem rád, chceš to písemně? Pak teda ještě psal, že mi nechce ubližovat, ale ve mě už byly jen ty poblbané myšlenky, že když spal 9 let ožralej a opuchlej na gauči, tak já ho měla stejně svým způsobem pořád ráda a když přestal, tak byl pro mě ten nej... Cítila jsem se jak použitej hadr na podlahu, že mu na mě vůbec vlastně nezáleží, že to všechno trápení bylo marné, když to dopadlo takhle. No a pak jsme jeli s dcerkou na bruslák a už jsem byla v podvědomí rozhodnutá jít koupit ten chlast. Vymazat si hlavu a rozpustit se v lihu, samozřejmě i se strachem, panebože co to děláš?, ale chtěla jsem to zkusit. Všechno to snažení mi bylo v tu chvíli jaksi úplně jedno. Byla jsem naštvaná na celý vesmír. No uvolnění bylo jen chvilku a pak začlo peklo na záchodě. Děkuji, že už je to za mnou.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53227
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Drahoslava,

... tiež som si "overoval" mnohé tak ako Ty - *pokus/omyl*.

To, čo iným stačilo počuť alebo si len prečítať, som (si) potreboval drsne odskúšať; "prežiť aj zažiť".
Opakovane a mnohokrát, pretože som "tomu" ešte stále nerozumel ani neveril, ako taký "jeliman/prosťáček" alebo naivný *trtko/baran*, či neveriaci Tomáš.

Dnes už viem, aj vecne rozumiem tomu, že *opiť sa → nič nerieši*, ani nevyrieši iba problém oddiali...

Problém ostáva a rastie v prokrastinácii, môže sa časom iba (vy)ostriť, zvýrazniť, zväčšiť, narásť.

Alkohol v krvi, totiž, skresľuje aj deformuje vnímanie skutočnosti... (...a často vyskratuje aj celkom zdravý úsudok).
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53230
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Drahoslavo, ze zkusenosti - to vyresi jen cas a nakonec vse dobre dopadne
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53231
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Drahoslava napsal:
že to všechno trápení bylo marné, když to dopadlo takhle.

Je mi jasny ze je Ti hrozne moc mizerne a trapis se ale nezlob se prosim - s timhle nemuzu souhlasit. Nebylo to marny! Ani trosku malicko to nebylo marny! Zvladla jsi se dostat z problemu se zavislosti (vis jake jsou statistiky ? ), jen tak bokem jsi z te zavislosti vytahla i manzela, nedovolila jsi aby Te to slozilo psychicky, fyzicky nebo socialne, mas super deti a dum a mas praci a v hlave to mas srovnany a zcela ocividne mas chut a vuli tahnout to dal. Nebylo to marny !

Drahoslava napsal:
co jsem mu tak hrozného udělala

Neudelala jsi nic! Takovehle veci se stavaji. Lide se meni - jejich city, cile, hodnoty nebo touhy. Stejne by jsi se mohla ptat deste proc prsi a vetru proc fouka. Tvuj manzel se rozhodnul. Je to smutny, je to skoda, bude to jeste hodne bolet, zcela jiste prijdou organizacni problemy spojene s rozchodem ale vratit to ocividne nejde takze se neda nic delat a jede se dal .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53232
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 3 měsíce  
Děkuju moc kluci
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...41424344454647...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter