Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...61626364656667...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#54104
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
Pepa napsal:
Maris má asi pravdu. Já mám za sebou řadu pokusů přestat a časem jsem pochopil, že jsem to nemyslel vážně na 100% myslel jsem si jak chci přestat a něco ve mne chtělo pokračovat. To odhodlání musí být bez výhrad. Pepa

Podobne je na tom teraz Stefo. A podobne som na tom bol aj ja kedysi. A určite mnohí iní. Chceli sme nepiť, pretože nám to robilo rôzne problémy. Ale zároveň sme chceli aj piť. Cítiť ten účinok alkoholu. Tak sme sa roky snažili ojubať mozog snahou o tzv. kontrolované pitie. Niektorím z nás došlo, že abstinovať je jediná cesta. A niektorí, ako aj Stefo, stále hľadajú spôsoby, ako s tým vyjubať. Neuvedomujúc si, že akurát vyjubujú sami so sebou.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54106
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
Lidé to fakt netuší. I přítel to pozná až když mu dám pusu. Piju bohužel i v práci, kdyby tam měli podezření, tak letím. Už v tom bohužel umím chodit. Jako já chci přestat, vydržím třeba 2 měsíce a jsem na to moc pyšná. Pak ale přijde nějaká příležitost a jsem v háji. Spíš mám strach z toho navždy. Ne, ráda bych na vždy, ale mám strach z příležitostí. Pití mi dává asi pocit svobody, ale vím, že to je špatně. Mělo by to být přesně naopak.
Jitra
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54107
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
Viděla jsem, že se tu hodně lidem dostalo podpory, ale já jsem ze sebe tak nějak ještě víc zhnusená.
A fakt,že mi Antabusu nepomůže mě ještě víc děsí
Jitra
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54108
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
Nepomuze ti nic, pokud to nebudes chtit zmenit. Umis v tom chodit doma a v praci. Jak myslis, ze to dlouho potrva, nex se neco prihodi? A pak co? Bez pritele a bez prace? Tak s sebou pohni, dokid to jde. Vylej flasky, odvzdej penize a platebni kartu, udelej si poradek v hlave (nechci pit), dojdi pro pomoc - skupiny, psycholog, psychiatr, at ambulance. Moznosti jsou. Tak sup, sup. Narky na zniseni sama sebou vedou k dalsimu a dalsimu kolotoci s pitim.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54109
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
A pomáhá ten antabus, pokud k jeho užívání člověk přistupuje rozumne? Nechci ho prepijet, vím co to s člověkem udělá. Můj bývalý se taky lecil, antabus přepil a skončil ve špitále. A vykopli ho z léčby.
Jitra
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54111
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
Jak to myslis - pomaha? Ma te svou reakci na alkohol odradit od piti alkoholu. Rozumne pristipovat? Rozumne - nepit alkohol.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54112
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
No... Když člověk opravdu vydrží dlouhou dobu nepít (třeba i s takovou berličkou) jestli to pomůže vyčistit hlavu, uvědomit si sám sebe.
Jitra
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54114
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
K tomu ale prece neni antabus urceny. K te druhe casti ti dopomuze to, ze na sobe budes chtit pracovat a pripadne pomoci ve forme terapie. A samozrejme kdyz nebudes lejt, tak to jde mnohem lepe
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54118
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
Antabus nie sú antidepresíva alebo niečo podobné. Bol kedysi v liečebniach súčasťou averzívnej liečby. V Dobrých holuboch je k tomu scénka. Antabus by mal v tebe vyvolať odpor k alkoholu vzhľadom na vzájomnú reakciu.
Ale...
Bez toho, aby si zároveň zmenila svoje myslenie čo sa týka alkoholu, je to k ničomu. Ak si budeš chcieť vypiť, jednoducho si ten antabus nezoberieš. Ten hajzlík v hlave má niekedy takú moc, že ťa prehovorí dať si len ten jeden...

Čo sa pamätám, tak najlepšie by ti ohľadom antabusu poradil Sochař. Ja nie som vhodná vzorka. Zobral som ho kedysi u lekárky a šiel si dať pivo. Síce len jedno, ale aj tak.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54123
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 1 měsíc  
Já vím, že antabus není lék, jen prostředek na zavrhnutí alkoholu. Já deprese nemám. Teď spíš jen výčitky, jaký jsem slaboch. Prostě jsem doufala, že když budu brát něco, na co nebudu chtít pít, že se po čase abstinence změní přístup. Nebo nemá vůbec smysl brát antabus? Jako že to je na nic? Od zítřka opět začínám abstinovat, tak nechci všechno vidět jen černě. A vím že sama bez pomoci to nezvládnu.
Jitra
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...61626364656667...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter