Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7374757677787980
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#56582
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Michal napsal:
Spisovatel,
taky když už jsem si uvědomil, že mám problém s alkoholem, nějakou dobu jsem nepil a sám sebe ujišťoval, že problém nemám, že můžu pít kontrolovaně a vše bude ok.... šlo to jednou, podruhé, po x-té, pak stejně přišel den, kdy jsem se vylil jako váza, ostuda, okno, výčitky, brutální kocovina, .... a člověk je tam, kde byl.... toto jsem zopakoval a lhal sám sobě ještě několikrát.... upřímně si nejsem jistý, zda dlouhodobě po x selháních dokážu abstinovat, ale vím, že kobtrolované pití u mne nefunguje a nikdy fungovat nebude, někomu možná ano, ale myslím, že to je velmi zanedbatelné % ... ta míra, kdy člověk alkohol konzumuje a má své chování a vůli pod kobtrolou je ošemetnélá a stačí o jeden drink víc a už se nezastaví a vzbudí se další den v jakkémkoliv stavu.... všem fajn den ( jen mé subjektivní zkušenosti) ...


+ Spisovatel:
Jooo tak to presne je, par tydnu klid a jak pises: "Pak ten den jednou prijde." ) Klapka selze a hotovo, z hospody posledni, co to jenom jde. Jeden cas jsem nekolikrat prisel z hospody i dopoledne nebo druhy den vecer. A pak ty depky, ty jsou snad horsi nez kocovina, trva to nekolik dni, nez je clovek fyzicky a psychicky v pohode. A pak ten den zase prijde, tak doufejme, ze neprijde, nebo se z toho snad poseru.
pionyr
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56585
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Pionier, píšeš:

..."A pak ten den zase přijde, tak doufejme, že nepřijde, nebo se z toho snad poseru." 
...odporúčam:

*MoliCare Premium* od Hartmann-a.


(Vydržia dosť!)

alebo:

..."sa daj "na pokánie" = prekroč sám seba a uvedomele abstinuj!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56671
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Tak jak na tom popravdě jste o víkendu?
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56884
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Dnes jen krátce, od posledního incidentu už 21 dní nepiju a je mi fajn. Během toho dovolená, většinu doby po večerech s přáteli dost pijicimi, tak dva dny mě ukecavali, pak to vzdali. Už taky jeden společný večer s láskou, v kteréžto situaci mám velký sklon k vínu. Koupit láhev nebo dvě mě napadlo, ale tu myšlenku jsem zaplašil a hezký večer.. A navíc i fajn ráno. Ze zkušeností mi přijde, že psychika se více srovná tak po těch 3 týdnech na suchu, teď to zase cítím.. takový mnohem větší klid, vyrovnanost..
Spisovatel
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56885
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Spisovatel napsal:
Dnes jen krátce, od posledního incidentu už 21 dní nepiju a je mi fajn. Během toho dovolená, většinu doby po večerech s přáteli dost pijicimi, tak dva dny mě ukecavali, pak to vzdali. Už taky jeden společný večer s láskou, v kteréžto situaci mám velký sklon k vínu. Koupit láhev nebo dvě mě napadlo, ale tu myšlenku jsem zaplašil a hezký večer.. A navíc i fajn ráno. Ze zkušeností mi přijde, že psychika se více srovná tak po těch 3 týdnech na suchu, teď to zase cítím.. takový mnohem větší klid, vyrovnanost..

Tak to je supr. Taky jsem pozorovala, jak mozek začal fungovat a jak člověk má hned větší rozhled a vše vidí jasnýma očima. Je to skvělý pocit a stojí zato Jen tak dál a tentokrát to výjde
PS. Každopádně koukám, jak všichni počítáte své dny abstinence, mě to třeba nenapadlo nikdy
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56886
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Tak pro asi většinu lidí je lepší to počítat, upnout se na to a dodržovat určitý rituál a pravidla. Já si pamatuju jen datum své hospitalizace, jinak jich pak bylo víc, ale ne ve spojitosti s alkoholem. A nějak jsem to potlačil do pozadí a nemyslím na to, žiju teď podle svého jak to aktuální situace dovolí. Prostě nešťourat se v minulosti, kterou stejně nezměním a jít dál. A mám ještě nějakou práci a cíle, které bych tady chtěl realizovat. Takže tak
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56887
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Zdravím. Myslím, že většina lidí si to počítá. A nebo si alespoň pamtuje datum kdy začala. Pamatuješ si datum třeba kdy odstartovala dieta, kdy jsi se začala učit nějaký jazyk.
Když začíná START, tak ti to v hlavě utkví.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56888
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Já jsem si to taky počítala. Dokonce jsem si dělala puntík do kalendáře každý den. Vím, že tady kdysi někdo psal, že je to blbost, že je člověk střízlivý právě ten jeden aktuální den nebo tak nějak.
Ale mě to pomáhalo.... Když jsem si večer mohla udělat tu vítěznou tečku. Vedla jsem si to tak docela dlouho. A dokonce ten starý opuntikovany kalendář mám schovaný. Teď už nepuntikuju, nepočítám, ale datum dne jedna si pamatuju. ..
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56889
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
A neni to to same? Byla si strizliva ten den a ten den vecer si si udelala tecku. Nikoli zpetne x dni a ani napred.
Jinak ty myslis si pravdilo 24h z AA - dnes nepiju a zitra uvidim. Blbost neblbost, hlavne kdyz je clovek spokojeny - strizlivy.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56891
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 4 rok, 8 měsíce  
Michale, už nevím, jaka byla ta myšlenka, proč podle někoho bylo špatně to značit - už je to dlouho ale máš pravdu, hlavně že to pomohlo, některý puntíky byly skoro vyryte
A jinak jsem ráda za svoji abstinenci. Na podzim to budou tři roky a fakt jsem si dokázala prekopat a srovnat život. ..a tak na prahu čtyřicítky můžu říct, že jsem zodpovědný a rozvíjející se dospělý člověk. Nebo jak se nazvat ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7374757677787980
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter