Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkoholik v 20 rokoch
#45336
Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Zdravím,
rád sa troška rozpíšem ak by vám to nevadilo a poviem Vám môj príbeh, Meno na tomto fóre je pre istotu vymyslené ( určite ma chápete ). Môj otec je alkoholik,tak ako bol aj jeho otec,jeho otec, jeho sestra,jej otec a podobne- vlastne to ani netreba rozpisovať alkohol ide celou našou generáciou až boh vie pokiaľ. Skúsenosti s alkoholom som mal už v mladom veku - asi keď som mal 13 som začal otcovi piť pivo potajme- boli to tie veľké 2l plastové pivá ktoré som postupne už v 15 rokoch dokázal vypit asi 4 ( 16 pív dokopy- na ten vek neskutočny výkon. V tomto veku dosť kamošov pila aj fajčila cigarety,ako išiel čas opíjal som sa s kamošmi,u nich doma, v krčmách a podobne, asi v 17-18 rokoch prišiel zlom kedy som dokazal vyslopať aj viac ako flašu vodky do hodiny a pol,dojsť cez pol dediny domov ,sadnúť pred PC a baviť sa dalej prostredníctvom FB a podobne. Strednú školu som zvládol ako typický flákač na 3,4-ky , učenie ma vôbec nebavilo. Radšej som doma hral na PC alebo pil s kamarátmi. Teraz mám 20 rokov,úspešne som zmaturoval a množstvo tvrdého alkoholu ktoré dokážem vypiť sa dostalo až na 1.2 litra (podotýkam,že bez opice) Uvedomujem si dve veci, že som ešte mladý a môj organizmus ako aj pečeň toho znesie veľa, no viem aj ,že piť tak veľké množstvá alkoholu je úplne cez čiaru, keďže také množstvo by nevypil asi ani 60 ročný doživotný alkoholik v poslednom zapadákove. Neviem čo už mám robiť a rád by som sa obrátil na Vás a poprosil o niaku radu, čoskoro pôjdem do práce a logicky si uvedomujem,že chlastanie o niečo treba obmedziť, to by ani nebol ten problém,ale čo Ďalej?

V žiadnom prípade to není fake a ďakujem za odpoveď
Kristof
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45337
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
No potěš..
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45338
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Tak zkus nejdřív omezit to množství, jestli to zvládneš. Já jsem taky hodně pil, nebyl pro mě problém 15 piv (tvrdý jsem nepil), ale podařilo se to omezit. Piju pořád, ale už ne do němoty.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45339
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Ahoj,
práveže nikdy som nemal tu pomyselnú ,,hranicu,, a musel som sa ožrať až totálne pokial som nebol úplne unavený a na mol. A momentálne mi ta najväčšia slina začína od 0.7l tvrdého a konči niekde u toho litra. A vtedy to je najhoršie,vtedy prídu tie choré myšlienky veď prečo by si si nemohol vypiť,veď si mladý a podobne, a nad týmito myšlienkami sa v triezvosti naozaj smejem , lebo si uvedomujem,že to je uplna sračka
Kristof
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45340
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
A ano mimochodom, ako si ty napísal že piješ,ale nie do nemoty.Ja toto nepoznám, pokial mám málo alkoholu a viem,že sa nespijem do nemoty ,tak radšej ani nepijem,príde mi to zbytočné.
Kristof
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45342
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Blbe na tom je to, ze si v podstate zavodne prechlastal zrovna to obdobie, ked sa formuje osobnost. Ja som zacal podobne ako ty v 15tich, na strednej som bol v triede jeden z tych, co vedeli vypit najviac (aj im najviac chutilo), aspon teraz spatne si to myslim. Ja som ale mal stastie v tom, ze potom na intraku som sa dostal do partie, kde v podstate nikto nepil, takze k alkoholu som sa dostal raz za 2 tyzdne ked som siel domov. Mam kamarata, ktory pil na strednej ako ja, ale na intraku sa dostal do partie, ktora popijala. Pocas vikendov chodil brigadovat k ujovi na stavbu, aby mal na pijatiku, zo skoly ho samozrejme vyrazili, tak brigadoval u uja dalej, tam zacal chlastat so starymi stavbarmi a na stavbe skysol dodnes. Bystry chalan, co mohol kludne spravit inziniera a zarabat hromadu penazi v kancliku teraz beha s furikom po stavbe, bez buducnosti, s dlhmi kde sa pozrie a kazdy vecer sedmicka vodky dole krkom.

Chcem tym povedat asi to, ze ked si skoncil skolu, mas dobru prilezitost spravit nejake zmeny v zivote. Mozes (a mal by si sa) vysrat na partiu, ktorej jediny zmysel zivota je v palenke. Mozes kludne povedat sorry chlapi, dnes nemozem ist von, vstavam skoro rano do roboty/na brigadu/whatever. Mozes si najst pracu niekde mimo mesta/dediny, len potom si musis dat bacha, aby si si nenasiel zase kamosov pijakov. A musis aktivne pracovat na tom, aby si sa vedel zabavit aj bez alkoholu. Hry na PC su fajn, pri tom bezi cas rychlo (to je aj moj konicek). Ja som v poslednych rokoch svojej ozranskej kariery stale hral pod vplyvom a nevedel som si ani predstavit, ze by to mohla byt zabava aj na triezvo, ale je

Zhrnul by som to nejak tak, ze ano, pijes masivne mnozstva alkoholu. Ked v tom budes pokracovat, zle sa ti povodi, ale zaroven teraz mas dobru prilezitost v zivote to otocit. Poriadne sa nad tym zamysli a odporucal by som ti vychadzat z predpokladu, ze si alkoholik. Ak nastupujes do prace medzi ludi, ktori ta nepoznaju, od prveho dna by som im hovoril, ze ja nepijem (trebars zo zdravotnych dovodov).
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#45343
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Já si myslím, že Krištof se zformoval ještě docela dobře, když si svůj problém uvědomuje. Zádrhel bych viděl jinde. Krištofe, spoléháš, že orgány to zvládají dobře ten nápor. Je třeba si uvědomit, že když začneš kalit tak jak píšeš ty ve věku, kdy se tělo teprve staví, tak ty ničivé účinky alkoholu na orgány jsou mnohem ničivější. Právě protože jsi začal pít brzy. Jak píše Double D, propil jsi se do životní etapy, kdy máš šanci se směřováním svého života něco udělat. Jenže jak zkušenost praví, tak Ty s tím neuděláš nic. Budeš kalit dál, protože co si budem vykládat, ono to chlastání je docela prdel. Všechno jde zvládnout. Jenže bacha. Po třicítce se propiješ do stavu, kdy to tak úplně nebudeš mít ve svých rukách a v Tvoje hlava si bude dělat úplně co chce ona a pak Pánbůh s Tebou. Pak Tě asi budou čekat ty klasické rozvody s ženou, kterou si najdeš. Ustavičné hledání práce, budeš-li to ještě zvládat, kalení do zechcání a do posrání. Nějaká ta léčebna. Deprese, pusto, prázdno a beznaděj...No a nakonec se tu setkáme a Ty řekneš, že to byla docela sranda až na posledních pár let a že Tě strašně mrzí, kolika lidem jsi ublížil a že nejhorší je ten promarněnej čas... Však neboj, u nás najdeš pochopení, protože to všichni známe...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 20/07/2017 13:47 Provedl: Včelař.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45344
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Ahoj,
AA si skúšal?
Domi
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45364
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Nad AA som naozaj neuvazoval, ako by som tam vobec vypadal medzi tymi starymi alkoholikmi? btw predchodzie prispevky si beriem k srdcu.
Kristof
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45365
Re: Alkoholik v 20 rokoch Před 6 rok, 9 měsíce  
Starými myslíš vekom alebo "skúsenosťami"?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter