Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Stále selhávám
#46143
Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahoj všem, jsem tu nová a teprve se rozkoukávám. Na tyto stránky jsem dostala tip na lince důvěry, kam jsem zoufale volala, abych se vypovídala a nechala si trochu dodat kuráže. S pocitem zhnusení ze sebe sama se to daleko nedotáhne a já zatím jen cítím hrozný vztek, že ta silná vůle tady prostě není. Objednala jsem se i do adiktologicke ambulance, vezmou mě za dva týdny. Problém mám dlouholetý, brutálně mi prerostl už dávno. Vzhledem k rodinné situaci (malé děti) doufám v to, že i ambulantní léčba má šanci.
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46144
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
Zajímaly by mě vaše zkušenosti, co komu pomohlo, aby si odpustil a odrazil se ode dna. Člověk k sobě musí být tvrdý, ale s pocitem sebe nenávisti se moc daleko asi dostat nedá. Mít se rád je předpoklad dalšího rozvoje, s tím teď bojuju hodně. Krom fyzické nevolnosti prožívám i frustraci z okna, několik hodin posledního víkendu si nepamatuju.
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46145
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
ahoj: už sis to tady pročetla?
Tím začni....mě to nakoplo...
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46149
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 5 měsíce  
To je vysoko individualne, kazdy to tu v nejakom bode uz asi napisal. Kazdy ma ten bod zlomu inde a niekto ho nema vobec a pije, az kym neumrie.

Dolezite je asi to stale skusat, necakat na nejaku "idealnu" prilezitost. Ja som mal hrozne vela dni, ked som povedal, ze od dnes nepijem, ale dlho sa mi nedarilo. Az potom zrazu, ani neviem preco, to islo. Klucove je vediet si nejak vyplnit cas - cim, na to uz (bohuzial) musis prist sama, to ti nikto nepovie, co ta bude bavit. Vo vseobecnosti sport/prechadzky je dobry zaciatok, pretoze sa ti vyplavia endorfiny, co by malo stlmit neutesny stav v zaciatku abstinencie.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46258
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 4 měsíce  
Taky stále selhávám. Vydržím občas nepít třeba 3 měsce, ale pak do toho zase padnu.
Vinař
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46261
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 4 měsíce  
Zajímaly by mě vaše zkušenosti, co komu pomohlo, aby si odpustil a odrazil se ode dna. Člověk k sobě musí být tvrdý, ale s pocitem sebe nenávisti se moc daleko asi dostat nedá. Mít se rád je předpoklad dalšího rozvoje, s tím teď bojuju hodně. Krom fyzické nevolnosti prožívám i frustraci z okna, několik hodin posledního víkendu si nepamatuju.
Minulosť už nezmeníš, čo sa stalo už sa neodstane. Musíš sa s ňou naučiť žiť. Ja už sa minulosťou veľmi netrápim, k ničomu by to neviedlo. Dôležité je sa z nej poučiť, neopakovať chyby. Sú síce veci,ktoré si neodpustím, ale tak žijem aj s tým. Nemám na výber. Snažím sa na to nemyslieť, aj keď mrzí ma, čo so spravil.
U mňa je abstinencia na prvom mieste. Mohol by som napísať, že zdravie, ale v mojom prípade bez abstinovania nebude ani zdravie, nebude nič. Takže preto dávam abstinenciu na prvé miesto. Čo sa týka abstinencie, musíš byť sebec. To znamená ty musíš byť na prvom mieste. To súvisí aj s tým mať sa rád. Dôležité je nevzdať to pri zlyhaní ako píše DD. Treba skúšať a nájsť to svoje, čo ti pomôže abstinovať. Každému môže vyhovovať niečo iné. Neexistuje univerzálna rada na úspešnú dlhodobú abstinenciu. Mne napríklad okrem iného veľmi pomáhajú návštevy abstinentských klubov a terapeutických skupiniek v nemocnici. Dôležité je nenudiť sa. Nájsť si niečo, z čoho budeš mať radosť. A keď aj nie je čo robiť, pretože nie vždy sa to dá, vedieť oddychovať. Úplne vypnúť a zrelaxovať telo aj myseľ. To je tiež dôležité, pretože všetkého veľa škodí. Napr.kniha, nejaká relaxačná alebo meditačná hudba, spánok atd.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46263
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 4 měsíce  
Díky za vaše odpovědi. Poslední měsíc jsem se držela a ustála i své obvyklé spouštěče pití, tj extrémní stres spojený s mou prací v kombinaci s péčí o malé děti. Tak trochu zlepšení cítím. I když poslední dny to byl fakt souboj s drakem...
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46264
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 4 měsíce  
Musím říct, že jsem zvládla střízlivá i akci od práce, druhý den hrozně fajn pocit, že jsem narozdíl od kolegů naprosto fit. S kolegyní, co nepije kvůli lékům, jsme se nasmály až až. Jeden kolega, co má problémy s pitím a zjevně si to nepřipouští, byl napitý velmi agresivní. Tak nějak mě to utvrdilo, že to o to víc chci dát. Opilej chlap je hnus, ženská tuplem.
Helena
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46265
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 4 měsíce  
Ahoj, gratuluji. Zvláštní je, jak má člověk představu, ze pokud na nějaké akci nepije, tak o něco prijde... Když jsem přestala pít, zjistila jsem, že je to právě naopak, kromě prvních pár týdnů, kdy jsem byla nejistá a nervózní, když jsem se ocitla ve společnosti, kde se pilo, teď si rodinné, firemní a podobné akce užívám daleko víc... Je sranda a je to přirozená sranda, ne opilecke blaboleni a ráno je člověku dobře, žádné kanáloidní stavy, jde to prostě i bez chlastu....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46266
Re: Stále selhávám Před 6 rok, 4 měsíce  
Ahojte, ja nepiju mesic zrovna a asi poprve po nalhavani a oblbovani sam sebe se citim silne, mam to pod kontrolou a nemam chut ani myslenky na piti.Je to trosku vetsi "nuda" ale prijemna nuda bez probdelych noci, kocovin, vycitek a depresi coz beru ale za me musim rici, ze zazitky na alkoholu mam mnoho a myslim, ze nebudou takove jako za strizliva...clovek se vic drzi pri zemi a nedokaze se rozvazat, takze s tim ja nesouhlasim...na alkoholu se clovek bavi jinak nez strizlivy
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter