Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1213141516171819
Dolů
Téma: vzájemná pomoc
**
#46763
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Zdravím všechny!
Já dneska celkem fajn. Nálada dobrá, jsem i "svěží"… Večer budu péct, docela se na to těším. Na víkend zatím žádné velké plány, což mi vlastně vyhovuje. Nestresuju se coby.. kdyby. Co vy?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46764
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahojky Šantalko a všichni,
já také další den bez alkoholu.
Já teda od doby co nepiju, mám pořád dobrou náladu. Asi nejvíc se těším tomu, že se mi daří zdolávat momentálně ten alkohol.
Jinak dneska přislíbená večerní procházka na kterou se velice těším.
Pečení totiž není má silná stránka.
Přeji všem i vlastně sobě ať to vše tady zvládáme bez alkoholu ať už jsme každý kdekoliv!
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46878
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahojte, tak včera jsem si dala sklenici vína. Jsme na horách a manžel ssebou vzal originál z Francie, co jsme si privezli v létě. Mno, nejsem na sebe pyšná, ale dokázala jsem už dál nepít - jen tu jednu.....Dnes mám výčitky, ale i další přání: chci žít bez alkoholu! Dnes už žádné víno, žádné pivo, žádnej rum

Přeji všem klidnou sobotu a pište, jak se vám daří, věřím, že to pomáhá
Irena
Každý den se počítá :)
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46879
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj Irenko. Jsem z hor, tady to svádí pořád. V zimě i v létě. No co naděláš, bylo to spíš na chuť viď. Už to neřeš. Vím, ty vyčitky, že se porušilo. Ale tak nepila ses...
Já se kuryruju z chřipky. Takže čaj, med, citrón, Paralen, Strepsils a TV a kniha.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46880
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
ahojte holky a všetci

nebola som tu viac ako týden
môžem zhodnotiť len toľko, že bez alkoholu sa dá žiť, dá!
aj vďaka tomuto fóru, jednému nepodarenému víkendu a dobrým ľuďom okolo seba dokazujem, že po toľkých rokoch sa pozerám na seba do zrkadla s čistým štítom ...

pozdravujem a držím palce všetkým

treba len veriť, nastaviť si program.


Ala
Ala
Expert Boarder
Příspěvky: 82
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: niekde tu na Zemi Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46889
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Zdravím všechny,
Jmenuji se Jakub a nedávno jsem zjistil, že mám vážné problémy s alkoholem, tak jsem se rozhodl, že s tím musím něco dělat a co nejříve, jelikož už toho "démona" nemám ani trochu pod kontrolou, alkohol piju od 15ti let, ale až poslední rok, piju opravdu hodně a nedokázal jsem si to přiznat i přes upozornění rodiny a přátel. Poslední půl rok piju defakto denně a dávky se pomalu zvyšují. Přijdu z práce domu a vypiju 10-15 piv každý den, opakuje se to furt a furt, někdy k tomu dám i víno nebo panáka tvrdého alkohlu. Musím si dát tuto dávku každý den, jinak nejsem ve své kůži. Rozhodl jsem se, že se démona zbavím jednou pro vždy, že mi bere čas na to co mám rád. Pokoušel jsem se už jednou abstinovat, vydržel jsem to měsíc a tak jsem si řekl, že problém nemám, ale pak se to zlomilo a bum... Nevím jak překonat tu chuť na alkohol a hlavně to chci zkusit sám, sám to vyhrát a být na sebe hrdý. Dlouho jsem se přemlouval sem něco napsat, ale věřím, že se tu najdou lidé, kteří mi poradí jak se chuti zbavit nebo nějaké rady jak to překonat, Díky moc, Kubis.
Jakub
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46890
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj Kubo. Píšeš " Vážné" problémy. Ty přijdou vždy, typu, problémy v rodině- rozvod, pozdní, nebo neomluvené absence v práci, autonehoda, řízení pod vlivem, zdravotní problémy a problémy se zákonem, napadení, ublížení, rvačky, policie, ostuda, finanční problémy - gemblerství, ostuda v místě bydliště, stud za své chování, nastává otázka PROČ ?
Těch tvých 10 až 15 "kousků" denně je tak čtvrté nejvyšší stadium závislosti, to měl i já.
Funguje to tak, že tvé mozkové receptory si na tu dávku alkoholu zvyklý, chtějí ji pořád, asi jako chuť na čokoládu, nebo sex. Pokud jim ji vemeš, začnou nervózně vysílat signály že to chtějí, u tebe se dostaví abstinenční příznaky, typu, nervozita, nespavost, pocení, třes rukou, a silná myšlenka na alkohol tzv. " Vážení" po něm. Tam pak nastupují způsoby zvládání bažení, které si musíš osvojit a zjistit ten nejlepší, který u tebe funguje. To je sport, kino, příroda, práce, tvorba, koníčky. Vyhýbej se místům s chlastám, měj suchý dům, vyhoď, otvírák a vše co jsi k chlastání potřeboval, a najdi si cíl a smysl proč to děláš.
I tak to není možné a jednoduché zvládnout sám, tak jak říkàš, abys byl na sebe hrdý s všem ukázal, že jsi borec. Cesta je přes psychologa, AA skupiny, psychiatr prášky na potlačení bažení, léčba ( já 3x
Radek
V životě Věř pouze sám sobě.
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Morava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46892
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Kubis, píšeš:
"Pokoušel jsem se už jednou abstinovat, vydržel jsem to měsíc a tak jsem si řekl, že problém nemám, ale pak se to zlomilo a bum... Nevím jak překonat tu chuť na alkohol a hlavně to chci zkusit sám, sám to vyhrát a být na sebe hrdý."
Kubis,

..."je normálne ak Ti telo denne rozkazuje 10→15 pív?"

Buď chlap a použi hlavu a jej výplň (= mozog)...

"Ak TO nedokážeš ovplyvniť ani z velína/riadiaceho centra si závislý!"

Sám sa dokážeš iba opiť! Baženie a s ním súvisiace emócie Ťa naučia korigovať a zvládať na PAL.

"Čím skôr začneš, tým prv sa vrátiš do triezveho života medzi ľudí ako uzdravujúci sa alkoholik v trvalej remisii!!!"

"Prajem Ti mnoho odvahy, vnútornej sily aj úspech!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46893
Re: vzájemná pomoc Před 6 rok, 2 měsíce  
Jakube, je to nemoc. 10-15 piv, panáky, to už je obrovská odsávačka energie. Návyk, jak prase. Jít na to úplně sám? Jsou odborníci, různý metody i fígle, jak přestat. Mě moc pomáhají AA, Anonymní alkoholici. Vůbec není hanba se učit od těch, co tím už prošli-mnohý úspěšně.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51169
Re: vzájemná pomoc Před 5 rok, 6 měsíce  
ahoj lidi, tak já jsem na tom podobně, chci to taky zkusit sama, protože nikdo vůbec netuší, že piju. v opilosti jsem se několikrát pohádala a chtěla rozejít s přítelem, protože náš vztah není ideální a on si vůbec nevšiml, že jsem opilá. myslí si, že jsem přetažená ze stresu z práce. na dovolené jsem víc než 14 dní úplně bez problémů a bez jakýchkoliv vedlejších příznaků, byla jsem na sebe hrdá a pak to začalo nanovo, ani nevím, proč. a pak to bylo ještě horší. chtěla jsem zkusti kontrolované pití, někdy si klidně dám jen 1 skleničku vína, ale jindy... Takže teď jsem se rozhodla s tím zkusit skoncovat úplně. všem držím palce.
Zuzana
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1213141516171819
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter