Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...74757677787980...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#48912
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Stef,
ahoj chlape...byt na Tvem miste,tak tu lecbu podstoupim..nic na tom neni ba naopak,kdyz pujdes jsi borec! Muze se Ti zmenit zivot-kdyz ne dopadnes zle,coz vis sam,je to jen otazka casu,kdy si zhuntujes zdravi nebo v podnapilem stavu udelas neco,co uz nepujde vratit.Pokud to tak citis,ze ikdyz se snazis venku to nejde,tak jdi na lecbu-od toho tu jsou A myslim,ze se setkali s horsimi pripady nez jsi ty-ty si aspin uvedomujes,ze pijes a ze je to problem,ktery neumis prekonat.A prace? Ser na praci-prace je a bude,mysli na sebe,na budoucnost! Ta se bude odvijet od toho jsk se rozhodnes Kazdy v zivote narazi na neco,co nemuze prekonat-byt na Tvem miste nevaham...a 5y vzdycky kdyz jsi psal,tak jsem se v tim hodne videl...mame dost spolecneho a vis co je nejhorsi? Ze ty uzkosti,panicke ataky apod muzou byt prucinou toho proc pijes take...ale muzes se taky prochlastat k takove depresivni poruse a vubec psychickemu stavu,ze toto co zazivas je nic oproti tomu co Te muze cekat...postav se tomu celem!!!Nejaky mesic dva tri utecou jak voda a muzes stat na druhem brehu uplne s jinym myslenim,hodnotami a zivotni nsplni a cilem...vsichni tady vime,ze je to jen o nas.Nikdo za nas nas problemy,bolavou dusi a zavislosti nevytesi-jen my sami.Mas to vve svych rukou a verim,ze s tim dobre nalozis Drzim pesti!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48913
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
...lebo mna toto fest bavi, ist pivovat do baru...

Prídeš z liečenia a budeš tam kde si bol. Problém je bar. Pokiaľ nevymyslíš, čo s ním, tak žiadne liečenie nepomôže. A ak, tak len na krátko. Po krátkom čase ťa to opäť dostane. Pretože okrem pitia sa v tom bare cítiš dobre. Podľa mňa tie návštevy baru a cravingy úzko súvisia. Bar má svoju zvláštnu atmosféru. A kto by tam sedel pri káve celý večer. Tak sa nalievaš pivom. No a bez klapky v krku si koleduješ o nejaký průser. To, že už potom pokračuješ aj doma, tak asi preto, že máš nejaké abstinenčné príznaky. Musíš nájsť niečo, čo ťa bude baviť a preváži svojimi pozitívami to posedenie v bare. Nejakú inú "drogu". Zacal som aj pravidelne behavat, zdravo jem, chodil do prirody, Ale tam si bol všade asi sám. A ta zrejme potrebuješ spoločnosť. Takže potrebuješ niečo, kde budeš medzi ľuďmi, bude ťa to baviť a nesmie to byť bar.
A tie depky súvisia s chlastom. Čím viac nechceš piť a čím menej sa ti darí, tak máš z toho depky, výčitky atd.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48914
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
stef napsal:
Ja som v ... ludkovia, vtedy po tych 5 tyzdnov ackovania som zasa zacal pit

Kdyz jsem se poprve rozhodl opravdu vazne prestat pit tak jsem to vydrzel nekolik tydnu. Radost, euforie, spokojenost se sebou samym a najednou jsem v tom byl zpatky. A toto se opakovalo a znovu a znovu a trvalo to neco pres pul roku. Vstavani a pady a paradoxne to bylo cele horsi nez kdyz jsem chlastal trvale protoze mozek si to po nejake dobe abstinence chtel vynahradit a zprasil jsem se jako dobytek (takze omluvenky do prace protoze bych tam nebyl schopen dojit apod. ). Nejsem lekar ani odbornik na zavislosti ale prijde mi to jako prirozeny postup. Sezeni s lekarem nebo cteni odborne literatury Te na problem pripravi teoreticky. Ale prakticky bude trvat nejaky cas nez sam poznas a sam si vyzkousis co a jak. Pises ze jsi to zvladnul 5 tydnu takze mas dokazano ze to jde! Zkousej to dal. A velice doporucuju to co psal Krtek vyse - zacni usilovne hledat neco co Te zabavi protoze samota a volny cas jsou 100% spolehlivi zabijaci abstinence. V idealnim pripade kdyz se rano probudis tak aby byl pripraveny harmonogram az do okamziku kdy neupadnes utahanej zpatky do postele . I kdyby to byla sebevic pitoma a zbytecna cinnost. Klidne zmen pravidla a navyky, jestli muzes tak si obrat cely zivot vzhuru nohama - proste cokoliv aby jsi vypadnul ze stereotypu ktere Te privadeji zpatky ke sklenici.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48915
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Úspešne abstinujem pár rokov, športujem, pracujem, postavil som dom, a aj tak stojí život za hovno presne ako predtým. Som sám, zamilovaný do osoby ktorá o tom ani nevie pretože má svoj život, a takto furt dokola a neverím že život niekedy bude stáť za to a už nevládzem. Nechcem ale nikomu ublížiť, a tak len dúfam že sa mi niečo stane a bude konečne pokoj. Nemám chuť ani piť ani nič už.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48919
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Pro Stefa: S každou chybou se člověk učí.
P.S Dalo se to čekat, že to u dvou pivek nezůstane. Musíš se rozhodnout co vlastně chceš, bohužel je to zlá zábava a bez následků ti to nejde. Abys žil jinak musíš něco obětovat, něco za něco. ...
A co vlastně musíš obětovat? Tu chvilku potěšení z vymytého mozku a nemusení nic řešit, tu chvilku pseudozábavy. A pak musíš čekat, vydržet a hledat a ono vyvstane potěšení ze života jako takového. Možná... Někdo není šťastný ani střízlivý ani opilí. Takových je mi opravdu líto. Je tak hezky na světě. Solidní perspektivní vztah nenajdeš za měsíc. Ale tímto stylem života asi nikdy.
Všechny odpovědi máš stejně v sobě a znáš je. Hledej v sobě. Ahoj
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48920
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Pro pana Nespoznaného: nezbývá než se smířit s tím, že paní má už svůj život. Otevřít oči a srdce pro nové věci a jít dál.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48945
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Zdravím všechny, tak jak se vám daří? Ptala jsem se minule co čarodějnice a nějak to tady utichlo. Co například Stef?
Myslím, že holky Lenka, Renča a Lemonka se drží - holky šikulky a co ostatní? Kdo s námi táhne za jeden provaz?
( jestli to má cenu se ptát, někdo zas může namítnout,že každý musí tahat jen za ten svůj- což je pravda, ale zde na webu táhnem spolu s cílem vytvořit jiný lepší styl života. )
Tak kde jste všichni? Já vím, je moc hezky na to sedět u kompu.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48946
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Drahu, ono třeba u mě už není moc co na naše společné téma říct.

Ale přeci jen mám ze včerejška jeden zážitek: uklízím doma ve velkém a v rohu špajzky zapomenutá flaška whisky (z doby tvrdého alka moje oblíbená) a já celý den doma sama ...

No síla tedy..... ale nakonec dobrý

Je jedno krásný rčení: nepamatujme si naše první napití, ale naši poslední opilost....

pa všem, napište
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48950
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Tož to byl test
Je super, že s postupem času je ta vůle nepít jistější a dnes jsem nechápala nad mými staršími příspěvky, kde jsem si nedokázala představit večer bez vína, problém, skuhrání, vždyť je to jen na relax apod. Neskutečné teď s odstupem času. Vždyť to jde v pohodě. Je to prostě je zvyk.
Jěště před nedávnem kdybych našla flašku a byla sama doma, tak je to jasné, radost a užívej si má milá. Ale od toho posledního pokusu, tedy od vánoc, kdy se mi všechno převrátilo a zhnusilo už si věřím. Už jsem opravdu toho měla dost, a věřím, že i kdybych našla své nejoblíbenější víno, tak bych to odnesla někomu velmi rychle.
Jo a s kávou to přeháním docela taky, 4 denně už je dost hm...Meltou nahradím občas.
Jsi dobrá Renčo, že se držíš. Poplácám tě trošku
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48951
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Plácám Tě taky, ještě zrcadlo by to chtělo
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...74757677787980...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter