Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...75767778798081...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#48952
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Tak příště
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48962
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Drahoslava napsal:
Je super, že s postupem času je ta vůle nepít jistější a dnes jsem nechápala nad mými staršími příspěvky, kde jsem si nedokázala představit večer bez vína, problém, skuhrání, vždyť je to jen na relax apod. Neskutečné teď s odstupem času. Vždyť to jde v pohodě. Je to prostě je zvyk.
Toto som aj ja vypozoroval. Kedysi som si nevedel predstavit dobry, pohodovy vecer bez vina. Co by som robil? Nenudil by som sa? Ale dnes si presne naopak neviem predstavit, ze by som sa napil, a ani si nespominam poriadne na tie stavy. Pamatam si hlavne na tie negativne veci, ako sa mi motalo v hlave, ako som sa cestou na WC musel pridrziavat nabytku, ako mi bolo na druhy den zle. Na tie pozitivne pocity si velmi nespominam, a preto mi pride neuveritelne, ze som kedysi dobrovolne chlastal. A uplne rovnako nepochopitelne mi pride, ze som niekedy fajcil. Je to takmer ako ked sa zobudi clovek zo sna, kde sprail nieco zle, ale rano si uvedomi, ze "to by sa predsa v skutocnosti nikdy nemohlo stat"
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#48963
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
DD, keď už spomínaš tie sny. ja som mal dnes že fakt hnusný sen. Až taký, že brrrrrrr. Ženil som sa
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48965
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Krtek napsal:
DD, keď už spomínaš tie sny. ja som mal dnes že fakt hnusný sen. Až taký, že brrrrrrr. "Ženil som sa"
Krtko,

ešte posnívaj, a: "vzmuž sa!"... "to bude ONO!" (...TO *pravé ~ orechové*!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48968
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Drahuško a všichni ostatní,

držím se, nepiju - jsou to 3 měsíce. Občas je chuť, né že ne , ale dá se zvládnout. Snažím se zaměstnávat jak to jen jde. Čarodějnice jsem přežila bez úhony, páč jsem seděla doma Horší byl 1. máj a slavnosti kácení máje. Opět jsem se nabídla jako řidič, takže nakonec v pohodě u ledového čaje, mátové limonády a pár sodovek

Psychika hapruje pořád, což mě štve. Procházky v lese, zahrádka, kolo, psi a houby ale velmi pomáhají. Hodně mě to uklidňuje - člověk prostě vypne a nemyslí na chlast a blbosti Večer pak četba, vaření a nějaké filmy.

Piju víc kávy jako vy. Někdy až 5 hrnků denně a o kouření ani nemluvím. Ráda bych se cigaret zbavila, ale zatím to nejde. Abstinence má přednost - trochu se srovnat.

Mějte se všichni, pište, držte se a střízlivé hlavě zdar!
Lemonka
Senior Boarder
Příspěvky: 67
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49016
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahojte ja zde na toto forum pisu posledni prispevek jsem moc rad,ze jsem zde vloni v cervnu cili temer pred rokem zavital,kdyz jsem zjistil,ze me piti nemam pod kontrolou a omezuje mi znacne muj zivot a chovani.V te dobe jsem byl moc rad,ze se mohu nekde vypsat,posbirat zkusenosti a pribehy a z toho tezit-po par mylnych domnenek s recmi: " Ode dneska nepiju na 100%" plny naivity a samozrejme nevedomosti,ze nejsem na abstinenci pripraveny jsem selhal poprve,podruhe,potreti a dost od te doby nepiju nemam myslenky;chut ani bazeni co se tyce alkoholu.Je to sice jen temer 5 mesicu,ale jde o ten pocit,ze ted uz vim,ze ikdyz jsem mel stresove momenty nebyla myslenka ji utopit v alkoholu.Proc pisu posledni prispevek,Protoze VY,kteri by jste meli jit prikladem,kteri tady nekteri jste-neustale selhavate a je to silne demotivujici..a kdyz clovek nekohi cte po desate ted uz nepiju,uz vim,ze to byla chyba,mam zkzsenisti,zitra iz si zabeham apod opravdu? Po desate? Hodne lidi tafy melo jako modlu Ladu-kde he Lada a co dela-chlasta,u me tady jen hrstka lidi je vzorem,neustale probirany JA-ale ten chlap aspon nemeni nazory ze dne na den a nepije,pak dobrych kluku tady je jako DD;pise co ma hlavu a patu tak Genossuke ci Sochar...a beru,ze nekdo muze po 2 letech ujet jako Sochar tusim o Vanocich a najet z5 na starou drahu a byt si toho vedom-ulet...ale cist neustale dokola,ze nekdo mesic dva nepije slunickari tady a pak se s prominutim zmrda jak prase a zhuli a nic si nepamatuje-to je fakt depresivni a bohuzel tech pripadu tady je 90%.. jak se ma nekdo motivovat a udrzovat pozitivni,kdyz cte neustale selhani...samozrejme mezi ty drzaky radim i Stopku nebo par podobne abstinujicich jako ja Drahoslava ci Lemonka atd...ale u tech jde videt,ze to mysli vazne Nic diky ze jsem vas NEKTERE poznal a zamyslete se nad tim nekteri.ahoj a drzte se!!!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49017
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Na mna tie zlyhania neposobia nijak zvlast demotivujuco, ale prilezitostne to vo mne vyvola pocit, ze "ked to XY zvladol dostat spat pod kontrolu, mozno sa to podari aj mne". Ale hned nato si pomyslim, ze ini to zas pod kontrolu nedostali. To je jedna z veci, co ma uz parkrat odradila od toho "jedneho maleho pivka, ktore si predsa po vyse roku zasluzim".

A po dalsie ma zaujima, ako sa ludom z fora dari, ci uz ich uspechy, ale aj neuspechy. Citim sa byt clenom komunity, aj ked tu prilis nevypisujem (ale citam poctivo (takmer) vsetko) a niekedy zabudnem, kto co presne napisal (za co sa ospravedlnujem), ale nevedel by som len tak odist.

Ale je mi jasne, ze rozne veci posobia na roznych ludi inak, takze Tvojmu rozhodnutiu rozumiem a nebudem Ta odhovarat. Miesto toho Ti radsej poprajem vela uspechov v dalsom zivote a snad prides aspon raz za rok napisat update Vela zdaru!
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49018
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj,to že selhali to tak bohužel je.Není to jednoduchá věc prestat.Já jsem sice nepsala že už nepiju od ted,ale opakování mých pokusů prestat jsem už já sama měla plně zuby Tak,že jsem se rozhodla pro léčbu v PAL ,teď jsem na antabusu už 3 týden,pořád se bojím ,že se něco stane.nebudu se vychloubat že nepiju ,jsem vděčná a pokorná ze to jde.Nikoho neodsuzuju co tady píši už pokolikate.Ono přesvědčení že přestanu většinou vydrží pár týdnů než opět zahlodá ten cerv závislosti.Ona recidiva patří k alkoholismu,bohužel ne každý to dokáže napoprvé.v léčebně bylinekterí po několikáté.Jiste člověka to zamrzí že to nejde tak jednoduše.Ale vem to z té druhé stránky,uvědomí si opět buď pokorný,nemachruj ,že nepíšeš půl roku,rok,dva.A my ostatní si berem z toho příklad.A je taky přínos ,že ti lidi nelžou,nezatloukaji že ujeli.A priznaji svou porážku,zvednou se a jdou dál.Pro mě by bylo deprimující číst že všichni tady nepijou a jsou ukázkové typy.To bych už dávno tady nelezla a opijela se s vědomím že jen já jsem taková ubohá nula.Pro mě jsou naopak příkladem snahy,že to jde zvlášť když vidím ,že se každý touto situaci velmi trápí.a přeji jim í nám všem at se nám to daří,překonat a jít dál.Jsme lidi omylni a někdy si natriskat pysk není od věci.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49021
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Michal napsal:
Protoze VY,kteri by jste meli jit prikladem,kteri tady nekteri jste-neustale selhavate a je to silne demotivujici..jak se ma nekdo motivovat a udrzovat pozitivni,kdyz cte neustale selhani...

To co ted napisu nebude hezke ani motivujici ale mam cim dal tim vic a vic pocit ze alkoholismus a boj s nim je opravdu hlavne o selhavani . Taky bych tady rad cetl samy pozitivni zpravy a o tom jak pribyvaji strizlivy dny a vsechno je dobry a fajn ale to se bohuzel nestane. Realita je kruta a naprosto nekompromisni - tech co se dokazou z alko-pekla dostat je malo a jeste mnohem min se jich dokaze dlouhodobe udrzet "cisti". Statistiky mluvi bohuzel uplne jasne .

Ja si moc vazim treba Santal, Vcelare nebo Ladise ze sem dokazou na rovinu napsat ze selhali a jsem jim za to vdecny. Protoze to co se stalo jim se stane i me - je to jen otazka casu a prilezitosti - a az se to stane tak chci byt co nejlepe pripraveny. A k tomu mi mimo spousty jinych veci muzou pomoct i zkusenosti jinych. Chapu ze cist od jednoho cloveka 10x za rok ze zase selhal muze na jednu stranu demotivovat ale na druhou stranu treba pro me je motivujici divat se jak dotycny zase a zase vstava a nevzdava to. Protoze i to je cesta.

V kazdem pripade pokud tady fakt koncis tak preju hodne moc stesti a drzim palce at se dari!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49026
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 11 měsíce  
Priatelia, Šantalka, Včelaři, nerobíte mi radosť! Sklamanie? Áno. Koniec abstinencie? Áno.

Ale sklamanie sa dá časom napraviť, a abstinovať môžete začať znovu. Nie pokračovať, to už je preč, ale začať znovu.

Čo mne pomáha že sa držím... mám pocit že ma moje záťahové úniky od reality akosi prestali baviť, ale prečo, neviem sám. Nemám doma alkohol. Keď sa občas vynorí myšlienka o pití, nepokračujem vedome v predstavovaní si aké by to bolo, nešpekuľujem čo ak, kde, koľko, čo presne, neľutujem sa. A pomáhajú aj návštevy klubov, nikdy ma nebaví celý od začiatku do konca, ale vždy je tam aspoň malé zrnko pri ktorom si poviem "wow, naozaj", kľudne aj počas prestávky. A tieto maličké zlomky poznania sa postupne nabaľujú do väčšieho pochopenia. Krok za krokom. Možno niekedy aj recidíva je takým zlomkom poznania, že toto už sa nedá a ako ísť ďalej. A niekedy človek pochopí veci už len tým že rozpráva, je to zvláštne, počas toho ako kombinujeme slová do viet si zrazu môžeme uvedomiť niečo dôležité.

Momentálne som citovo rozorvaný chlap ktorého trochu trápi že žena ktorú tajne miluje spáva s manželom , pred rokmi by som to asi nezvládol, ale teraz sa dá. Hoci niekedy zaspávam na vankúši vlhkom od sĺz keď je bolesť najhoršia, ale čo by som pitím vyriešil, a navyše, keby som pil, alebo keby som ukončil svoj život (každý človek môže mať niekdy také úvahy, len v teoretickej rovine), ju by to veľmi zranilo a to si taká nádherná bytosť určite nezaslúži.

Hovorí vlastne pijúci alkoholik svojim blízkym "Seriem na vás, radšej pácham pomalú samovraždu a nechám vás tu samých, haha, blbci"?
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...75767778798081...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter