Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...46474849505152...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#49000
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Niekedy musíš zareagovať hneď. Tu pomoc budeš musieť hľadať sám v sebe.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49012
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Malachiáši, to se moc hezky čte. S popravdě závidím. A zároveň moc držím palce. Seš dobrej a napsal jsi to trefně. Vidíš, a mě to všechno stejně nestačilo a musela jsem zase spadnout . Pokračuju, asi po milionté...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49019
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Jo Šantal hlavně to nevzdá.Zakousnout se a dělat pro to vše.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49022
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Šantal napsal:
Pokračuju, asi po milionté...

Tohle na Tobe obdivuju - to jak dokazes vstat a zase a zase to zkouset s tim ze jednou to proste vyjit musi. A porad a znovu a znovu...

A ono to jednou vyjde tak se drz ! A nebo nevyjde ale to uz je zivot a me prijde porad mnohem, mnohem, mnohem lepsi to padani a vstavani nez rezignace a volny pad do tmy.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49023
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
JAk to tady ctu, tak mi prijde, ze v mem pripade to je vse zatim nejak v klidu a bez křečí. Bojim bojim az prijde krize ...
Po jake dobe se tak dostavuje bažení?
Vim ze bych to tady asi nekde nasel, ale ...
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49024
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
To je u každého ináč. U niekoho možno vôbec. U niekoho hneď v začiatkoch. U mňa to bolo, keď nastal nejaký problém. Ja som problémy "riešil" alkoholom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49025
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Ja jsem vlastne pil z ruznych duvodu. Radost, smutek, vztek, stres, nuda a ja nevim co vse. Tak uvidime.
Zatim si nedopravam cas na to abych se nudil a to mi pomaha. Pri chuzi nebo behu si cistim hlavu a mam cas o vsem v klidu premyslet.
Bal jsem se prichodu tohoto pocasi, kdy se otevrou zahradky a pivo bude neodolatelne. Ale zatim si vystacim s malinovkou, nebo ted jsem se zamiloval do okurkovy domaci limonady. Pro jistotu nepiju ani Birell, jednak je tam, sice malo ale je, alkohol a druhak to vzhledem a chuti pripomina pivo a nechci riskovat.
Uvidime ...
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49041
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Malachiáši, četla jsem tvůj příběh a můžu k tomu říct, že jsi možná udělal nejlepší rozhodnutí svého života. Moc ti přeju, aby se ti tahle životní změna podařila, jsi podle psaného projevu chytrý a schopný chlap, byla by tě škoda. Alkohol by tě postupně semlel, ve všech stránkách života - rodina, práce, finance, zdraví, sociální status. Víš, trochu mi ale při čtení toho tvého příběhu bliká varovné světlo. Je to totiž jak taková "červená alkoholická knihovna". Těžký dlouholetý alkoholik náhle prozře, ze dne na den s pitím sekne, začne běhat a učit se jazyky, a náhle prožívá ráj na zemi.... Ne prosím neber to, že se ti posmívám! Já jen toho už mám tolik za sebou, že mi tohle přijde tak .... trochu naivní nebo jak to mám říct. Všechno je strašně individuální, třeba to právě tobě takhle klapne, stává se to, nevím. Já tě jen chci varovat, že dostat se ze spárů démona alkoholu je těžké, zdlouhavé, celoživotní snažení a někdy ani to nepomůže.

Ty jsi teď v klidu, v euforii jak všechno šlape, jak vlastně přestat vůbec není tak těžké, co na tom všichni vidí za problémy.... Ale ta euforie je právě dost nebezpečná. To úplně, úplně nejdůležitější je to, abys po pár měsících nedošel k myšlence, že už jsi na tom vlastně dobře, že si klidně jedno pivo nebo panáka můžeš dát, že to neublíží. Tohle tu můžeš najít v mnoha a mnoha příspěvcích, a končí to vždy průšvihem. Že tahle myšlenka přijde, je skoro jisté, a bude ti připadat naprosto logická, normální, uvěřitelná.... ale je to jen šálení alkoholického mozku. Rozumný člověk, který ví, že je závislý, si uvědomuje, že už NIKDY nesmí pozřít ani kapku alkoholu, jinak je dříve nebo později tam, kde byl.

Musíš být teď v počátcích svého snažení strašně, až paranoidně opatrný. Je výborné, že nepiješ Birell, ten často někoho dovede k recidivě, dál bys, pokud je to možné, měl vyházet všechny flašky, co máš doma, abys měl čistý dům, dávej si pozor i na blbé zákusky, bylinné kapky s alkoholem, ústní vodu. Odříznutí kamarádů z mokré čtvrti, také tvé výborné (a striktně doporučované) rozhodnutí.
Moc by ti pomohlo docházení na AA (anonymní alkoholiky). Jsou tam lidé, od kterých můžeš načerpat spoustu zkušeností a kteří tě podpoří, poradí ti, a hlavně chápou, co prožíváš. Manželce, i když tě miluje, můžeš celé dny vysvětlovat, co cítíš, proč jsi pil, ale ona to nepochopí, neprožila to.

Pokud by tě přepadlo bažení, pomáhá toto:
- napít se velikého množstí vody
- dát si sprchu
- okamžitě utnout myšlenku na to, jak by bylo krásné si toho panáka dát, jak by ti bylo dobře - utnout a nerozvíjet tyhle fantazie
- někomu zavolat (no, u mě tohle teda ale nefungovalo)
- začít něco dělat, nejraději manuálně
a je toho ještě víc

Omlouvám se za veledélku mého příspěvku. A za to, jestli jsem na tebe zapůsobila jak přemoudřelá osoba, co ti chce nacpat své myšlenky, tak bych moc nerada působila... Já jen už toho s alkoholem tolik prožila, málem mě připravil o život, a prošla jsem tolika léčbami a psychoterapiemi, že jsem nabušená vědomostmi
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49042
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Reminiscence, já si tenhle tvůj příspěvek snad napíšu na strop, za domácí úkol ho 100 X nebo radši 1 000 x opíšu, dík-to je dokonalý.
Malachiáši-přeju vše dobrý, dokonce nejlepší-při čtení tvého příběhu jsem ale měl taky pocit takové spíš alkoharlekýnky než životní reality. Jen můj pocit.
Vše v dobrým!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49043
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 10 měsíce  
Jj, Reminiscence to napsala skvěle je to přesné, výstižné.

Já jsem teď u bodu manžel mi nerozumí - je to těžké.

Budu mít pět měsíců abstinence (bojím se napsat střízlivosti) a je fajn nepít, to je určitě nejvíc, ale udržet se dál a žít v té střízlivosti. Ta prvotní euforie vyprchala a jsou tu krizky středního věku. Mně nevyhovovaly individuální terapie, ale chodím na AA, našla jsem si tam nové známé, čtu jejich knížky, jsme v kontaktu. A tady právě nastává kámen úrazu - s nimi si připadám dobře, můžu otevřeně mluvit o tom, co prožívám, protože oni si tím prošli také. Každý jsme tam sice jiný, máme různé životy, ale to hlavní - alkoholismus - máme všichni společný. Zato doma mě manžel shazuje, že přeháním, že jsem se z toho nepití zcvokla. Na druhé straně uznává, že jsem pila moc. A tak to před ním tajím a fakt nevím jak dál. Někdy se mi v hlavě objevuje myšlenka, že když jsem s ním popíjela, tak nám to víc klapalo. A on to vlastně říká taky.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...46474849505152...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter